جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

جا به جایی بیش از 12 میلیون تن کالا در فارس - مسابقه نوروزی رادیو نما

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل
« بازگشت

جا به جایی بیش از 12 میلیون تن کالا در فارس

جا به جایی بیش از 12 میلیون تن کالا در فارس


شیراز/ واحد مرکزی خبر/ اقتصادی

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های فارس گفت: در 6 ماه نخست امسال، بیش از 12 و نیم میلیون تن کالا در این استان جا به جا شد.
احمد خواست خدایی افزود: این میزان کالا در قالب 553 هزار سفر و به وسیله انواع وسایل نقلیه باری به نقاط درون و برون استان منتقل شد.
وی ادامه داد: عمده این کالاها را خاک نسوز، سیمان، محصولات کشاورزی و تجهیزات و مصالح ساختمانی تشکیل می دهد که متعلق به شهرستان های شیراز، آباده و مرودشت بوده اند.
مدیر کل حمل و نقل و پایانه های فارس ادامه داد: هم اینک 41 هزار و 200 دستگاه انواع وسیله نقلیه باری کار جابه جایی انواع محصولات را در سطح استان به عهده دارند که این تعداد ناوگان عمدتا تحت پوشش 225 شرکت حمل و نقل جاده ای کالا شامل دو شرکت حمل و نقل بین المللی، 19 شرکت تعاونی حمل و نقل جاده ای و 17 شرکت حمل و نقل فرآورده های نفتی و 187 شرکت حمل و نقل کالای داخلی قرار دارند.
وی، تعداد ناوگان حمل و نقل مسافر استان فارس را نیز چهار هزار و 926 دستگاه ذکر کرد و گفت: این تعداد شامل یک هزار و 326 دستگاه اتوبوس، یک هزار و 897 دستگاه مینی بوس و یک هزار و 739 دستگاه سواری کرایه می شود و تحت پوشش 118 شرکت حمل و نقل فعال مسافر استان فعالیت دارند.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان فارس، تعداد رانندگان فعال و دارای کارت هوشمند بخش حمل و نقل جاده ای کالای استان را 51 هزار و 573 راننده و رانندگان بخش حمل و نقل مسافر را هم 9 هزار 327 راننده ذکر کرد.
خواست خدایی گفت: استان فارس با دارا بودن 13 مرکز مکانیزه معاینه فنی فعال ویژه وسایل نقلیه سنگین از جمله استان های پیشرو در راه اندازی این مراکز در کشور است و با توجه به اهمیت فعال بودن این مراکز در ارتقای ایمنی و ترافیک و ضرورت تایید سلامت ناوگان حمل و نقل جاده ای، طی شش ماه گذشته بیش از 30 هزار انواع وسیله نقلیه سنگین در مراحل مختلف ارزیابی و تست های 9 گانه استاندارد معمول این مراکز قرار گرفتند.