سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

اجرای طرح توسعه باغات زیتون در511 هکتار از زمین های شیبدار طارم سفلی - نمایش محتوایی خبر

 

 

اجرای طرح توسعه باغات زیتون در511 هکتار از زمین های شیبدار طارم سفلی

اجرای طرح توسعه باغات زیتون در511 هکتار از زمین های شیبدار طارم سفلی

 

 

 

 

 

 

اجرای طرح توسعه باغات زیتون در511 هکتار از زمین های شیبدار طارم سفلی

خبرگزاری صدا و سیما-قزوین؛ مدیرعامل و نایب رییس هیات مدیره شرکت توسعه و عمران اراضی کشاورزی (بانک زمین) گفت: تاکنون طرح توسعه باغات زیتون در 511 هکتار از اراضی شیبدار طارم سفلی از توابع شهرستان قزوین اجرا شده است.
علی صفایی فرد در جلسه مشترک با رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین افزود: امسال یکهزار و 500 هکتار از اراضی شیبدار طارم سفلی طبق ضوابط به کشاورزان واگذار خواهد شد.
وی اظهارکرد: این شرکت از سال 1385 براساس توافقات انجام شده بین بانک کشاورزی و وزارتخانه های جهاد کشاورزی و نیرو با هدف افزایش سرمایه گذاری در طرح های کلان آب و خاک و ایجاد اشتغال برای جوانان ایجاد شده است.
صفایی فرد بیان کرد: این بانک در طرح توسعه اراضی شیبدار بخش طارم سفلی نیز با سازمان جهاد کشاورزی قرارداد منعقد کرده تا زمینه اجرای چنین طرح هایی فراهم شود.
وی طرح توسعه باغ های زیتون در اراضی شیبدار را با توجه به شرایط اقلیمی استان قزوین یکی از طرح های موفق دانست و گفت: این بانک موظف به ثبت متقاضیان و شناسایی افراد واجد شرایط به ویژه دانش آموختگان رشته های کشاورزی و واگذاری اراضی ملی و دولتی مستعد، جذب اعتبارات دولتی و تسهیلات بانکی و در نهایت احیا و توسعه اراضی کشاورزی و احداث مجتمع های تولیدی را برعهده دارد.
صفایی فرد اضافه کرد: براساس هماهنگی های انجام شده بین سازمان های جهاد کشاورزی استانها و بانک زمین، تاکنون 36 طرح در 10 استان در سطح 26 هزار و 831 هکتار به شرکت واگذار شده است که طی توافق نامه های فیمابین قرار شده بعد از انجام مطالعات و تامین منابع مالی مورد نیاز، به مرحله اجرا گذاشته شوند.
وی یادآور شد: این بانک در طرح توسعه اراضی شیبدار بخش طارم سفلی نیز با سازمان جهاد کشاورزی قرارداد لازم را منعقد کرده تا زمینه اجرای این طرح فراهم شود.
استان قزوین دارای 480 هزار هکتار اراضی کشاورزی و 80 هزار بهره بردار بخش کشاورزی است.جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.