سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

تشکیل تعاونیهای روستایی برای افزایش عملکرد زیتون - نمایش محتوایی خبر

 

 

تشکیل تعاونیهای روستایی برای افزایش عملکرد زیتون

تشکیل تعاونیهای روستایی برای افزایش عملکرد زیتون

تشکیل تعاونیهای روستایی برای افزایش عملکرد زیتون

تعاونی های روستایی از راهکارهای افزایش تولید و بهره وری محصول زیتون است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما این تعاونی ها با عضویت 100 نفر رسمیت می یابد و در آن به اعضا، سه برابر مبلغ آورده، تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد چهار درصد پرداخت می شود.
فرماندار قزوین در همایش کنترل آفت مگس زیتون گفت: محصول زیتون از محصولات مهم کشور محسوب می شود و این تسهیلات مذکور با دوره تنفس دو ساله، برای چنین محصولاتی بسیار مناسب است.
سید علی موسوی افزود: اصلاح الگوی کشت و استفاده بهینه از منابع آبی از دیگر راهکارهای افزایش بهره وری در این بخش است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هم گفت: 90 درصد روغن زیتون مورد نیاز کشور وارداتی است، که باید برای حذف واردات و افزایش تولید برنامه ریزی کرد.
نیازعلی ابراهیمی پاک افزود: برای جبران واردات، راه اندازی شهرک صنعتی با محوریت صنایع تبدیلی زیتون در بخش طارم سفلی و افزایش سطح زیر کشت از 8 هزار و 800 هکتار به 15 هزار هکتار برنامه ریزی شده است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون دو هزار هکتار از باغات زیتون استان به صورت قطره آبیاری می شود تصریح کرد: اصلاح الگوی آبیاری سایر باغات استان نیز با توجه به کمبود آب در سطح استان باید در اولویت قرار گیرد.
استان قزوین با تولید 15تن زیتون از سطح 6 هزار هكتار باغ بارور در سال، پس از استان زنجان، رتبه دوم تولید این محصول را در کشور به خود اختصاص داده است.جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.