سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

طرح پلمپ انبارهای غیرمجاز در قزوین اجرا می‌شود - نمایش محتوایی خبر

 

 

طرح پلمپ انبارهای غیرمجاز در قزوین اجرا می‌شود

طرح پلمپ انبارهای غیرمجاز در قزوین اجرا می‌شود

طرح پلمپ انبارهای غیرمجاز در قزوین اجرا می‌شود

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: در راستای جلوگیری از احتکار در بازار، طرح پلمپ انبارهای غیرمجاز در قزوین اجرا می‌شود.
پیمان قجربیگی  اظهار داشت: یکی از معضلات بازرگانی در سطح کشور و استان قزوین وجود انبارهای مجازی بوده که محصولات و کالاهای مورد نیاز مردم در آنها احتکار می‌شود که به دلیل داشتن مشکلات بهداشتی سلامت جامعه را تهدید می‌کند.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین بیان کرد: در همین راستا سازمان صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه علوم پزشکی با همکاری هم در پی شناسایی و پلمپ این قبیل انبارها هستند.
وی با بیان اینکه عموم انبارهایی که به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کنند، در واحدهای مسکونی و زیرزمین‌ های قدیمی است، عنوان کرد: ورود به منازل که به صورت غیرمجاز کالایی را در آنجا نگهداری می‌کنند، نیاز به صدور حکم قضایی از سوی قاضی دارد که تحقق این امر همکاری دستگاه قضایی را نیز می‌طلبد.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین با اشاره به اینکه انبارها در سطح استان قزوین کدگذاری شده‌ اند و در آینده نیز این روند ادامه دارد، بیان کرد: 400 انبار نگهداری مواد غذایی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین کد رهگیری و  شناسایی دریافت کرده‌اند.
قجربیگی با اشاره به اینکه اعضای دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین با معاون سیاسی و امنیتی استاندار جلساتی را در راستای کنترل و نظارت بر انبارهای غیرمجاز داشته است خاطرنشان کرد: گام‌های اولیه و مؤثری در راستای شناسایی این انبارها برداشته است.
وی تصریح کرد: انبارهایی مجاز به انجام فعالیت بوده که از سازمان صنعت، معدن و تجارت مجوز رسمی و قانونی دریافت کرده باشند.