سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

مراسم ویژه میلاد امام زمان در بقاع متبرکه قزوین برگزار می شود - نمایش محتوایی خبر

 

 

مراسم ویژه میلاد امام زمان در بقاع متبرکه قزوین برگزار می شود

مراسم ویژه میلاد امام زمان در بقاع متبرکه قزوین برگزار می شود

مراسم ویژه میلاد امام زمان در بقاع متبرکه قزوین برگزار می شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: مراسم ویژه میلاد امام زمان (عج) با عنوان منتظران ظهور در بقاع شاخص استان قزوین برگزار می شود.
حجت الاسلام مصطفی نوروزی در این باره اظهارداشت: شعبان ماه مبارکی است و آدب ویژه ای دارد که با عمل به آن از اجر معنوی برخوردار خواهیم شد.
وی با اشاره به برگزاری جشن اعیاد شعبانیه در بقاع متبرکه استان افزود: باید در این اعیاد مبارک ضمن استفاده بهینه از ظرفیت امامزادگان به عنوان پناهگاه معنوی مردم تلاش کنیم تا این اعیاد به صورت شاخص و ویژه در بقاع متبرکه سراسر استان برگزار شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بیان کرد: برگزاری هر چه باشکوه تر جشن های ماه شعبان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و امامزادگان و بقاع متبرکه استان در اعیاد و مناسبت های ماه شعبان به خصوص نیمه شعبان آماده و میزبان برگزاری جشن ها هستند.
حجت الاسلام نوروزی عنوان کرد: 150 امامزاده و بقعه متبرکه قزوین، مجری برگزاری جشن اعیاد شعبانیه هستند و خادمان این اماکن مذهبی در برگزاری این مراسم همکاری می کنند.
وی با اشاره به برگزاری مراسم ویژه عصر روز میلاد با عنوان منتظران ظهور در بقاع شاخص استان یادآورشد: تبلیغات و اطلاع رسانی مناسب در خصوص مراسم و برگزاری نشست خبری مدیر کل، آمادهسازی بقاع شاخص استان برای احیاء شب نیمه شعبان،تبلیغات گسترده و نصب بنر و پوستر در میادین اصلی شهر و ورودی امامزادگان و بقاع متبرکه از جمله برنامه های این ایام است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین یادآورشد: قرائت ادعیه و زیارت حضرت ولی عصر(عج)، برنامه ریزی برای برگزاری برنامه های متنوع ویژه نوجوانان و جوانان در مراسم احیاء، مسابقات فرهنگی قرآنی و جلسات معرفتی از دیگر برنامه های این ایام است.
وی اجرای تواشیح در محافل قرآنی، احیاء شب نیمه شعبان با برنامه های متنوع معنوی و سخنرانی در آستان مقدس امامزادگان شاخص و تبلیغات و اطلاع رسانی این برنامه، برپایی ایستگاههای مشاوره وقف و ایجاد وقف جدید مرتبط با امام زمان (عج)، حلقه های معرفتی و هم اندیشی، برپایی جلسات گفتگو، میزگرد، پرسش و پاسخ و شبهه شناسی در جوار بقاع متبرکه شاخص استان با دعوت از صاحب نظران و کارشناسان عرصه مهدویت، اطعام و پذیرایی و برگزاری مسابقات فرهنگی را از جمله برنامه های این اعیاد با برکت دانست.جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.