سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

وحدت حوزه و دانشگاه تضمین کننده امنیت ملی است - نمایش محتوایی خبر

 

 

وحدت حوزه و دانشگاه تضمین کننده امنیت ملی است

وحدت حوزه و دانشگاه تضمین کننده امنیت ملی است

وحدت حوزه و دانشگاه تضمین کننده امنیت ملی است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در نماز جمعه این شهر با اشاره به سالروز شهادت شهید مفتح به دست گروهک منافقان و نامگذاری این روز به نام وحدت حوزه و دانشگاه گفت: وحدت حوزه و دانشگاه زمینه ساز رشد علمی کشور است.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی افزود: اتحاد حوزه و دانشگاه جامعه را به ایده آل اسلامی نزدیک می کند و نه تنها به حرکت های علمی کشور معنا می بخشد بلکه دست فتنه گران را از دامن دانشگاه و دانشجویان کوتاه خواهد کرد.
وی افزود: اتحاد حوزه و دانشگاه یکی از راهبردهای اساسی امام خمینی (ره) برای مقابله با ترفندهای دشمنان و تحقق اسلام ناب محمدی بود و این دغدغه در بیانات مقام معظم رهبری نیز به خوبی مشهود است چرا که به فرموده ایشان وحدت حوزه و دانشگاه یکی از اساسی‌ترین، پیچیده‌ترین و عمیق ترین مسایل انقلاب است.
نماینده ولی فقیه در استان اضافه کرد: حوزه های علمیه باید ارتباط خود را با دانشگاه ها بیشتر کنند و عامل وحدت بیشتر بین این دو حوزه در جامعه اسلامی باشند.
امام جمعه قزوین در ادامه به دستگیری رهبر شیعیان نیجریه اشاره کرد و گفت: نیجریه در غرب آفریقا با 60 درصد جمعیت مسلمان و 12 میلیون مسلمان شیعه، نقطه اتکایی برای جامعه تشیع در این قاره محسوب می شود.
حجت الاسلام و المسلمین عابدینی افزود: حمایت مسلمانان جهان از مردم مسلمان نیجریه نشان دهنده وحدت امت اسلامی است که باید روز به روز انسجام بیشتری پیدا کند.جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.