سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

ساخت مستند زندگی علمای دینی در شبکه استانی قزوین تسریع شود - نمایش محتوای انتخابات

 

 

ساخت مستند زندگی علمای دینی در شبکه استانی قزوین تسریع شود

دیدار رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان با مدیر کل جدید صدا و سیمای مرکز قزوین

ساخت مستند زندگی علمای دینی در شبکه استانی قزوین تسریع شود
رئیس دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: ساخت فیلم مستند از زندگی علما و شخصیت های برجسته دینی به ویژه آیت الله باریک بین در شبکه استانی پیگیری شود.
حجت الاسلام علی ارباب ریاست دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین شنبه شب به همراه کاظم تعهدی مدیر روابط عمومی و حراست دفتر امام جمعه با حضور در صدا و سیمای مرکز قزوین با معصومی فرمدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار حجت الاسلام ارباب با قدردانی از تلاش ها و دست اندرکاران و برنامه سازان این شبکه گفت: لازم است تهیه کنندگان شبکه استانی با طلاب مدارس علمیه در خصوص تهیه برنامه های معارفی و دینی جلسات مدونی برگزار کنند.
حجت الاسلام ارباب تصریح کرد: در مدارس حوزه های علمیه طلاب جوان و خوش فکری هستند که می توانند در ساخت و مشاوره برای دست اندرکاران شبکه استانی تاثیرگزار باشند و آموزش به این افراد نیز می تواند ضروری باشد.
رئیس ستاد برگزاری نماز جمعه استان بیان کرد: در برنامه های کودک هم کارشناسان خبره از حوزه می توانند مشارکت فعالی داشته باشند که این مورد می تواند مورد توجه برنامه سازان قرار گیرد.
وی دقت در انتخاب مجریان توانمند در شبکه استانی را نیز مورد تاکید قرار داد.
در ادامه کاظم تعهدی مدیر روابط عمومی و حراست نیز ضمن تبریک انتصاب معصومی فر به عنوان مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین اظهارداشت: در دوران مدیرت قبلی شما خدمات قابل خوبی در این شبکه صورت گرفت که جای قدردانی است.
تعهدی به ساخت مستند زندگی نامه آیت الله باریک بین هم اشاره کرد و گفت: ساخت مستند حضرت آیت الله باریک بین هنوز جای کار دارد و می تواند بخش های دیگری به آن اضافه شود.
در ادامه ابوالفضل معصومی فر مدیرکل صدا و سیمای مرکز قزوین گفت: مجموعه شبکه استانی مرکز قزوین خواستار حمایت های معنوی و فکری از طرف بزگان و علمای حوزه علمیه بخصوص رهنمودهای ارزشمند امام جمعه قزوین است.
معصومی فر ادامه داد: در شبکه استانی طوری برنامه ریزی شده که جذابیت های تصویری و ذائقه مخاطب در اولویت مسئولین این شبکه بوده که باید رعایت شود.
وی تصریح کرد: برنامه های شبکه باید طوری به بیننده القا شود که حاضر باشد برنامه های شبکه را مشاهده کند.
مدیرکل صدا وسیمای مرکز قزوین ارتباط این شبکه را با حوزه علمیه را ضروری و تاثیرگزار دانست و اظهار داشت: قطعا رویکرد شبکه استانی در ارتباط بین این دو نهاد مهم موثر و اثر بخش بوده و این بزرگترین ظرفیتی است که می توانیم از آن استفاده کنیم.
معصومی فر به ساخت فیلم های مستند از شخصیت های مطرح استان نیز اشاره کرد و گفت: ساخت فیلم های مستند از زندگی شخصیت های محوری استان در اولویت اول این شبکه است.
وی به ساخت فیلم مستندی از زندگی آیت الله باریک بین اظهارداشت: این فیلم به تهیه کنندگی فرهاد مختاری یکی از فیلم سازان توانمند رسانه ملی است و قرار است این فیلم مورد بازبینی و تصاویری به آن اضافه شود.