سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

برنامه های شبکه قزوین در دهه امامت و ولایت - نمایش محتوای روابط عمومی

 

 

برنامه های شبکه قزوین در دهه امامت و ولایت


شبکه قزوین از عید قربان تا عید غدیر ویژه برنامه های متنوعی را روی آنتن می برد.

به گفته  مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین، سیمای مرکز قزوین ویژه برنامه «ستاره باران» را با هدف تشریح آثار واقعه غدیر خم در تاریخ اسلام، بسترهای شکل گیری واقعه غدیر خم و جانشینی پیامبر(ص) و آشناسازی مخاطبان با تاریخچه ی عید قربان و فلسفه ی ظهور این عید بزرگ در اسلام روی آنتن می برد. این برنامه که از محل سرای سعدالسلطنه شهر قزوین بصورت زنده روی آنتن خواهد رفت، مشتمل بر بخش های مختلفی همچون گزارش مردمی، موسیقی و سرود، انعکاس جشن های مردمی در سطح شهر و گفتگوی کارشناسی است. «ستاره باران» به تهیه کنندگی سیدمحمد بهرامی و کارگردانی کیانوش بهاروند هرشب ساعت 21 به مدت 60 دقیقه تقدیم مخاطبان می شود.

حسن اکبری گفت: رادیو قزوین هم صبح عید قربان را با ویژه برنامه «قربان خدا» و عید غدیر خم را با ویژه برنامه «عید ولایت» به استقبال شنوندگان خواهد رفت. این برنامه واقعه‌ غدیر خم را به عنوان نقطه عطفی در تاریخ اسلام و تشیع معرفی و جایگاه امامت و ولایت امیرالمؤمنین حضرت علی(ع) بر اساس مستندات روایی و قرآن و معرفی عید قربان بعنوان جشن بزرگ مسلمین و بیان مناقب این عید فرخنده برای مخاطبان تبیین و تشریح می‌شود. «عید ولایت» شامل بخش‌های مختلفی همچون گزارش مردمی، گفتگوی کارشناسی، مداحی، شعرخوانی توسط شاعران استان در مدح و منقبت امیرالمؤمنین حضرت علی(ع) و مسابقه تلفنی است. رویکرد این برنامه شاد و مفرح و متناسب با روز عید است که تلاش می کند لحظات جذابی را برای مخاطبان به همراه داشته باشد.

وی افزود: ویژه برنامه صبح عید قربان «قربان خدا» به تهیه کنندگی آمنه پاکدامن  روز جمعه دهم مرداد ساعت 09:30 به مدت 90 دقیقه و ویژه برنامه صبح عید غدیر «عید ولایت» به تهیه کنندگی سمانه برزگر روز شنبه هجدهم مرداد ساعت 09:30 به مدت 90 دقیقه از رادیو قزوین روی آنتن می رود.