رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

فراخوان دهمین جشنواره سراسری نمایشنامه نویسی رضوی در قزوین - نمایش محتوای روابط عمومی

 

 

فراخوان دهمین جشنواره سراسری نمایشنامه نویسی رضوی در قزوین

فراخوان دهمین جشنواره سراسری نمایشنامه نویسی رضوی در قزوین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین از انتشار فراخوان دهمین جشنواره سراسری نمایشنامه نویسی رضوی قزوین از سری برنامههای سیزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در سطح استان خبر داد.
احمدی گفت : در جشنواره رضوی اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و گسترش فعالیتهای فرهنگی، هنری، مذهبی و مرتبط با سیره ائمه معصومین به ویژه امام رضا(ع) و گرامیداشت پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه سیره و همچنین شخصیت و معارف امام رضا(ع) و کمک به انتشار گستردهتر این آثار از اهداف برگزاری این جشنواره است.
وی موضوعات جشنواره را معارف رضوی، آداب زیارت، مناظرات حضرت، توسل به حضرت، تولد، زندگی و شهادت، زائر و مجاور، ایرانیان و امام رضا(ع)، مشتاقان حضرت در آنسوی مرزها، شفایافتگان، نزدیکان و اصحاب حضرت، کرامات رضوی، جایگاه ویژه علمی و اخلاقی حضرت برشمرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ادامه داد: بخشهای جشنواره در دو قسمت نمایشنامه نویسی صحنهای و نمایشنامهنویسی کودک، نوجوان و عروسکی است.
احمدی در ادامه به شرایط شرکت در این جشنواره اشاره و اضافه کرد: آثار ارسالی نباید حائز رتبه یا مقام برگزیده در جشنوارههای گذشته بین المللی امام رضا(ع) باشند، دبیرخانه در قبال خسارت یا مفقود شدن آثار ارسالی از طریق پست مسئولیتی ندارد و هر نویسنده در بخش نمایشنامه میتواند با ارائه سه اثر در جشنواره شرکت کند و کلیه آثار باید در نرم افزارword2007 با فونت Yagut14 تایپ شده و به همراه یک حلقه لوح فشردهو سه نسخه پرینت به دبیرخانه ارسال شود.
وی تصریح کرد: تکمیل فرم مشخصات نویسنده و ارسال آن به همراه یک قطعه عکس پرسنلی 4*3 پشتنویسی شده الزامی است که دبیرخانه میتواند از آثار راه یافته با ذکر نام نویسنده در انتشارات مربوط به خود استفاده کند.
احمدی توضیح داد: شرکت کنندگان میتوانند از منابع؛ امامان شیعه و جنبشهای مکتبی نوشته محمدتقی مدرسی، جغرافیای تاریخی هجرت امام رضا(ع) نوشته جلیل عرفان منش؛، امام رضا منادی توحید و امامت نوشته احمدترابی و همکاران، ولایتعهدی امام رضا(ع) نوشته سید محمد مرتضوی؛ مدایح رضوی نوشته یوسف ازعدی، تجلیلی از زندگی امام رضا(ع) نوشته علامه محمدجواد فضل الله، مهدی منتظر(از نگاه امام رضا(ع) نوشته محسن کتابچی، اخلاق رضوی(نگاهی بر اخلاق فردی و اجتماعی امام رضا(ع) نوشته محمدمهدی قائمی و شیوه دعا و نیایش در کلام امام علی بن موسی الرضا(ع) نوشته احمد آقاییدر خصوص تهیه آثار خود استفاده کنند.شهدای مرکز

سخن بزرگان

عاقبت دشمنی با حسین(ع)

عاقبت دشمنی با حسین(ع)

من عائده ، حرم الله علیه رایحة الجنة. کسى که با او ( حسین ) عناد ورزد ، خداوند رایحه بهشت را بر او حرام گرداند. ( کتاب بحار الانوار 35/405 و احقاق الحق 9/202)

پل های ارتباطی با صداوسیمای قزوین

پل ­های ارتباطی با مرکز

روابط عمومی

تلفن گویا: 162

تلفن: 32162112

کد قزوین: 028

پیامک : 30000281

واحد سیما

تلفن: 32162064

پیامک: 30000282

واحد صدا

تلفن: 32162056

پیامک: 30000283

واحد خبر

تلفن: 32162105

پیامک: 30000281

واحد سایت

تلفن: 32162250

نشانی سایت: qazvin.irib.ir

تلفن مرکزی

(تلفنخانه)

تلفن: 4 - 33670070

نشانی مرکز

قزوین، انتهای خیابان نوروزیان، روبروی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، صدا و سیمای مرکز قزوین