رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ خرداد ۱۳۹۸

  • رهنمودهای امام و رهبری
  • اولین ها
  • ایران ۲۰
  • یادداشت ها و مقالات
  • خاطرات انقلاب
  • روزشمار انقلاب

مرور انقلاب 57 با مهندس نصری(بخش اول)

Loading the player...

دانلود

مرور انقلاب 57 با مهندس نصری(بخش اول)

سید احمد نصری سال1328 در قزوین متولد شد که تحصیلات خود را تا پایان دوره متوسطه دراین شهر گذراند؛ سپس در سال 1347 وارد دانشکده ی فنی دانشگاه تهران شد و همزمان با جنبش های دانشجویی علیه رژیم شاه فعالیت سیاسی داشت.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در سال 1360  سید احمد نصری به‌عنوان استاندار سیستان و‌ بلوچستان منصوب شد و 2 سال بعد عهده‌دار استانداری بوشهر شد؛ وی در چهارمین دوره‌ی مجلس شورای اسلامی نماینده‌ی مردم قزوین در خانه‌ی ملت بود و در دولت نهم هم استاندار قزوین شد.

بسته تصویری تهیه شده به روایت بخشی از وقایع قبل و بعد از انقلاب از زبان این مبارز انقلابی می‌پردازد، و اطلاعات سودمندی از فعالیت‌های مبارزان انقلابی در شهر قزوین را در اختیار قرار می‌دهد. همچنین با توجه به سپری شدن حدود پنج سال از زندگی وی در زندان‌های رژیم شاه، روایت دست اولی از فضای زندان و فعالیت‌های زندانیان ارائه شده است. پس از انقلاب اسلامی نیز راوی خاطرات در عرصه‌های مختلفی از جمله: حزب جمهوری اسلامی همدان و قزوین، استانداری بوشهر و سیستان و بلوچستان، نمایندگی مجلس شورای اسلامی و... فعالیت کرده است و خاطرات اودر این زمینه‌ها نیز اهمیت دارد.


روایت «سوته دلان» در شبکه قزوین

سیمای مرکز قزوین، زندگانی یکی از اساتید نقاشی قهوه‌خانه‌ای ایران را روایت می کند. به گفته مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین؛ این مستند...یک‌شنبه، ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

اعزام گروه تولیدی شبکه قزوین به مناطق سیل زده لرستان

شبکه قزوین با اعزام گروه تولیدی خود به مناطق سیل زده استان لرستان، وضعیت کنونی سیل زدگان را در این مناطق منعکس کرد. به گفته مدیر روابط عمومی...چهارشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

04:15:07 اذان صبح
05:58:54 طلوع آفتاب
13:06:36 اذان ظهر
20:14:43 غروب آفتاب
20:34:11 اذان مغرب
اوقات به افق :

زمانبندی پخش برنامه‌های امروز