رونق تولید ملی | دوشنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۸

  • رهنمودهای امام و رهبری
  • اولین ها
  • ایران ۲۰
  • یادداشت ها و مقالات
  • خاطرات انقلاب
  • روزشمار انقلاب

مرور انقلاب 57 با مهندس نصری(بخش دوم)

Loading the player...

دانلود

مرور انقلاب 57 با مهندس نصری(بخش دوم)

سید احمد نصری سال1328 در قزوین متولد شد که تحصیلات خود را تا پایان دوره متوسطه دراین شهر گذراند؛ سپس در سال 1347 وارد دانشکده ی فنی دانشگاه تهران شد و همزمان با جنبش های دانشجویی علیه رژیم شاه فعالیت سیاسی داشت.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در سال 1360  سید احمد نصری به‌عنوان استاندار سیستان و‌ بلوچستان منصوب شد و 2 سال بعد عهده‌دار استانداری بوشهر شد؛ وی در چهارمین دوره‌ی مجلس شورای اسلامی نماینده‌ی مردم قزوین در خانه‌ی ملت بود و در دولت نهم هم استاندار قزوین شد.

بسته تصویری تهیه شده به روایت بخشی از وقایع قبل و بعد از انقلاب از زبان این مبارز انقلابی می‌پردازد، و اطلاعات سودمندی از فعالیت‌های مبارزان انقلابی در شهر قزوین را در اختیار قرار می‌دهد. همچنین با توجه به سپری شدن حدود پنج سال از زندگی وی در زندان‌های رژیم شاه، روایت دست اولی از فضای زندان و فعالیت‌های زندانیان ارائه شده است. پس از انقلاب اسلامی نیز راوی خاطرات در عرصه‌های مختلفی از جمله: حزب جمهوری اسلامی همدان و قزوین، استانداری بوشهر و سیستان و بلوچستان، نمایندگی مجلس شورای اسلامی و... فعالیت کرده است و خاطرات اودر این زمینه‌ها نیز اهمیت دارد.


روایت زندگی دو برادر شهید در نمایش رادیویی «3104»

رادیو قزوین با نگاهی به زندگانی برادران شهید علی و حمید محمدرضایی نمایش رادیویی «3104» را روی آنتن می برد. به گفته مدیر روابط عمومی صدا و سیمای...یک‌شنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۸

پوشش زنده لیالی قدر در شبکه قزوین

صدا و سیمای مرکز قزوین شب های قدر را به صورت زنده در رادیو و تلویزیون پوشش خواهد داد. به گفته مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین؛ به...یک‌شنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۸

04:10:31 اذان صبح
05:56:06 طلوع آفتاب
13:07:05 اذان ظهر
20:18:25 غروب آفتاب
20:38:06 اذان مغرب
اوقات به افق :

زمانبندی پخش برنامه‌های امروز