رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم - نمایش محتوای صدا

 

 

اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم

  • تهیه کننده : ابراهیم طاهری کیا
  • گوینده : محمد مهدی توکل
  • گزارشگر : امیر علی بیک
  • گزارشگر : مرتضی نوری زاده
  • دستیار تهیه : شهرام میر وهابی

اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم با حضور 600 میهمان داخلی و خارجی از صبح روز شنبه به مدت دو روز، سیزدهم و چهاردهم شهریور ماه سال جاری در شبستان امام علی‌(ع) مسجدالنبی(ص) شهر قزوین آغاز شد.

یازدهمین اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم با قرائت قرآن کریم  و پخش سرود ملی به طور رسمی آغاز شد و  در ابتدا این آیین پیام آقای بان کی مون دبیر کل سازمان ملل قرائت خواهد شد و سپس نصرتی شهردار قزوین و دکتر کوآک رئیس سازمان شهروندان جهانی WCO به سخنرانی خواهند پرداخت.

از جمله آیتم های برنامه می توان به گفتار(کلام گوینده)،موسیقی با کلام و بی کلام،گزارش،بحث کارشناسی،مصاحبه،سخنرانی و حکایت و روایت را نام برد.

میهمانان از کشورهای خارجی به قزوین سفر کردند تا بتوانند در اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم حضور پیدا کنند. از ایران نیز شهرداران 30 شهر از 14 استان که در مسیر جاده ابریشم قرار دارند و همچنین تمام شهرداران کلان‌شهرها و مناطق مراکز استان‌ها در اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم حضور یافتند.

اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم با شعار بزرگ کیفیت زندگی با سه رویکرد اقتصادی، فرهنگی و گردشگری برپا شده است.

در این اجلاس عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، سید محمد بهشتی رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و مهدی چمران رئیس شورای عالی استان‌ها حضور دارند.همچنین ابراهیم رحیم‌پور معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه، سفیر چین، معاون شهردار بورسا، سید محمد پورزرندی رئیس بانک شهر، مهدی جمالی‌نژاد شهردار اصفهان حضور دارند.مسؤولان یاد شده در اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم به سخنرانی می‌پردازند.در یازدهمین اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم ۱۵۰ خبرنگار از رسانه‌های داخلی و خارجی و بیش از ۴۵ خبرنگار و عکاس استان قزوین رویدادهای مهم امروز این اجلاس را مخابره می‌کنند.

گفتنی است؛ ۲۰۰ شهر از ۱۶۷ کشور جهان در مسیر جاده ابریشم قرار دارند و استان قزوین که دارای قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فراوانی در تمام عرصه‌هاست، میزبان اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم است.

سال تولید: 1395