سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

اربعین حسینی در کربلا - نمایش محتوایی خبر

 

 

اربعین حسینی در کربلا

اربعین حسینی در کربلا

 

 

 

 

اربعین حسینی در کربلا

خبرگزاری صدا و سیما-قزوین؛زائران اربعین حسینی امسال اقتدار امت اسلامی را به نمایش گذاشتند .
مردم در این همایش با نشان دادن عشق و ارادت خودشون به خاندان عصمت و طهارت چشم جهانیان را از این همه شور و شعور حسینی خیره کردند .
از دو هفته قبل کاروان های  زائران حسینی از سراسر عراق و دیگر کشورهای اطراف به ویژه از ایران اسلامی با پای پیاده به شوق زیارت بارگاه ملکوتی امام حسین  و حضرت ابوالفضل العباس علیهم السلام راه کربلای معلی را در پیش گرفتند تا عشق و دلدادگی به خاندان عصمت و طهارت را در برابر دیدگان جهانیان به نمایش بگذارند .
امسال نزدیک به دو  میلیون زائر ایرانی از 3 گذرگاه مرزی وارد خاک عراق شدند که از این تعداد 16 هزار نفر از آنها از استان قزوین بودند .
 خیل مشتاقان و شیفتگان اهل بیت علیهم السلام با حضور پرشور خود در عراق و مسیرهای منتهی به شهر مقدس کربلا  نگاه رسانه ها ی  غربی را به خود جلب و چشم جهانیان را خیره کرد .
امروز بعد از پایان مراسم اربعین حسینی زائران اباعبدالله الحسین علیه السلام در حال بازگشت به کشور هستند
دبیرکمیته سوخت ، زیرساختها و حمل ونقل ستاد مرکزی اربعین گفت : حدود۴ هزار دستگاه اتوبوس درسراسر کشور به حال آماده‌باش درآمده اند تا برای انتقال زائران اربعین به سمت مرزهای مهران،چزابه و شلمچه حرکت کنند.
عطرچیان همچنین افزود : هماهنگی‌های لازم با شهرداری‌ها برای تامین اتوبوس به منظور بازگشت زائران اربعین انجام شده است.
سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین امسال همانند پارسال 50 دستگاه اتوبوس برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی راهی مرز مهران کرده  است .جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.