جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

اسماعیل سکاک - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

اسماعیل سکاک

Loading the player...

اسماعیل سکاک

Ismail Sakkak

آقای اسماعیل سکاک از شاعران خوش نام و نیک سیرت استان قزوین می باشند که در بیست نهم دی ماه سال 1346 در استان قزوین متولد شدند. گرایش هنری ایشان شعر و نقد (ادبی، نمایشنامه و موسیقی) بوده و دارای مدرک کارشناسی ادبیات فارسی می باشند.

آغاز فعالیت در زمینه شعر سال 1365 می باشد و با چاپ اشعار در نشریات محلی و سراسری و شرکت در کنگره های سراسری-شرکت در کنگره های سراسری عاشورا، دفاع مقدس، رضوی و بسیجی و راهیان نور و چاپ کتاب «با مسافری در ایستگاه من» «سفری پا به پای ماهی ها» «شعله در شمعدانی» و مجموعه اشعار عاشورایی در دست چاپ به کار خود ادامه دادند.

ایشان همچنین مسئولیت داوری در جشنواره های مختلف شعر بسیج و مسئول انجمن شعر سازمان بسیج هنرمندان استان قزوین را دارا می باشند.

نمونه ای از اشعار ایشان:((یادگاری)) : سه سال بعد پدر نیز بردباری کرد/هوای یخ زده ی خانه را بهاری کرد/از آن زمان که همه هم کلاسها رفتند/زماندن خودش احساس شرمساری کرد/همیشه ذهن لطیفش در این معما بود/چگونه می شود این بار جان نثاری کرد/دخیل بست شبی بر امامزاده حسین/و در نسیم شب قدر آه و زاری کرد/شناسنامه ی خود را گرفت و بعد از آن/برای لحظه ی اعزام دست کاری کرد/

رسید خدمت مادر در آرزوی سفر/گرفت دامن او را و بی قراری کرد/برای این که بگیرد رضایت اورا/به اشکهای غریبانه پا فشاری کرد/نه –توهنوز به آن حد.....نمی شود بروی/ز چشمهای قشنگ اش دو رود جاری کرد/دگر نمی شود اینجا اسیر شد مادر/و استناد به آزادی قناری کرد/و بعد نام خودش را روی دبیرستان/همیشه ثبت بعنوان یادگاری کرد.