جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

آسیب شناسی آیین های عزاداری در قزوین - نمایش محتوایی خبر

 

 

آسیب شناسی آیین های عزاداری در قزوین

آسیب شناسی آیین های عزاداری در قزوین

آسیب شناسی آیین های عزاداری در قزوین

خبرگزاری صدا و سیما؛در مجمع نمایندگان استان بر ضرورت آسیب شناسی از آیین های عزاداری در ماه محرم و صفر و ساماندهی برنامه های این ایام با محوریت هیات های مذهبی و مردم تاکید شد.
نهمین نشست مجمع نمایندگان استان قزوین با عنوان شورای همدلی و همزبانی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، معاونین استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین تشکیل شد.
استاندار قزوین در این نشست با بیان اینکه با وجود فرصت های بی نظیری که دو ماه محرم و صفر برای ترویج و توسعه فرهنگ دینی و اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی فراهم می کند، با تهدیدهایی نیز روبرو هستیم، اظهار کرد: نگرانی هایی در شیوه، سبک و محتوای برگزاری مراسم مذهبی بویژه نوع عزاداری ها وجود دارد که نیازمند آسیب شناسی دقیق و جامعی است.
وی افزود: باید به سمتی حرکت شود که ساماندهی مراسم عزاداری با محوریت و مسوولیت خود مردم و هیات های مذهبی باشد و نیروی انتظامی و دیگر دستگاه ها کمترین نقش را در این گونه برنامه ها داشته باشند.
حجت الاسلام عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین نیز در این نشست با تاکید بر آسیب شناسی مراسم عزاداری در سال جاری بر ضرورت برنامه ریزی و هماهنگی جهت برگزاری این مراسم در ایام تاسوعا و عاشورای سال آینده در قزوین تاکید کرد.
در ادامه این نشست، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی بر شناسایی نیروهای فعال، جوان و علاقه مند به امور فرهنگی و مذهبی در هیات های مذهبی و استفاده از توان و ظرفیت این مجموعه ها در جهت ساماندهی و برنامه ریزی بلند مدت و برگزاری هرچه بهتر و باشکوه تر مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در سال آینده تاکید کردند.جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.