رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۸

آمار نگران کننده ازدواج و طلاق در قزوین - نمایش محتوایی خبر

 

 

آمار نگران کننده ازدواج و طلاق در قزوین

آمار نگران کننده ازدواج و طلاق در قزوین

 

 

 

 

 

آمار نگران کننده ازدواج و طلاق در قزوین

خبرگزاری صدا و سیما -قزوین؛آمار طلاق در کشور و از جمله استان قزوین در سالهای اخیر به علت عوامل مختلف فردی و اجتماعی ، روند افزایشی به خود گرفته که ادامه آن کانون خانواده را با بحران مواجه کرده است .
بر اساس اعلام وزارت ورزش و جوانان ، در حال حاضر بیست درصد ازدواجها در ایران به طلاق منجر می شود که این آمار در کلانشهر ها به چهل درصد هم می رسد.
در استان قزوین هم خبرهای خوبی از آمار ازدواج و طلاق به گوش نمی رسد.
مديرکل ثبت احوال استان قزوين می گوید: در دو سال گذشته آمار ازدواج روند کاهشی داشته درحالی که در مقابل ، شاهد افزایش طلاق بوده ایم .
آراسته اضافه می کند : در سال نود و سه یازده هزار و پانصد و بیست و هفت مورد ازدواج در استان قزوین ثبت شد که نسبت به سال قبل آن با سیزده هزار و صد و پنجاه و سه مورد ، کاهش دوازده درصدی داشته است.
وی می افزاید: پارسال دو هزار و پانصد و هفتاد و چهار مورد طلاق در استان قزوین ثبت شد که نسبت به سال قبل از آن یک دهم درصد افزایش داشته است.
به گفته مدیر کل ثبت احوال استان قزوین، در این استان به ازای هر چهار و نیم ازدواج ، یک مورد به طلاق ختم شده است که ادامه این روند نگران کننده است.
اسکویی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین هم ، افزایش سن ازدواج ، کاهش نرخ باروری و روند رو به رشد طلاق را مهمترین تهدید نسل جوان می داند و می گوید : نیمی از طلاق ها مربوط به پنج سال اول زندگي و چهارده ممیز دو دهم درصد از طلاق ها مربوط به سال اول زندگي است که این روند به یکی از عوامل مهم کاهش رشد جمعیت تبدیل شده است.
مطلق مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم در قزوین می گوید: سالانه چهارصد و چهل هزار فرصت فرزند آوري در کشور از بین می رود که چهارصد و ده هزار موردِ آن مربوط به ازدواج نکردن زنان ، بیست هزار مورد آن ناشی از طلاق و بقیه به فوت همسر بر می گردد.
دکتر احمدی روانشناس و استاد دانشگاه یکی از دلایل اختلاف زوجین را نبود توافق میان انتظارات و توزیع نقشهای خانوادگی می داند و می گوید : این موضوع در برخی موارد به جدایی ختم می شود .
دکتر احمدی معتقد است : وقتی دیدگاههای فرد گرایانه غلبه داشته باشد ، میل زنان به مادر شدن کمتر می شود و حتی پس از طلاق ممکن است به دنبال روابطی بروند که در چارچوب خانواده تعریف نمی شود.
وی می افزاید : نداشتن اطلاعات کافی زوجین از یکدیگر و عدم فراگیری مهارت های زندگی پیش از ازدواج هم نقش تاثیر گذاری در طلاق دارد و علاوه بر این موارد باید به تماشای برخی فیلم و سریال های شبکه های ماهواره ای هم اشاره کرد.
به گفته این رواشناس ، این فیلم ها نه تنها تهدید کننده خود زوجین است بلکه فرزندان شان را هم با ارزشهای دینی و اسلامی دور می کند و آینده شان را با خطرات جدی روبرو خواهد کرد.
دکتر خادمی جامعه شناس هم از بين رفتن قبح طلاق در سالهای اخیر را در افزايش این پديده مهم مي داند ومي گويد: پيش از اين، بسياري از خانواده ها طلاق را اتفاقي بسيار ناخوشايند تلقي مي کردند که وقوع آن، مايه سرشکستگي بود.
به گفته این جامعه شناس ، اشتغال زنان به ویژه در مراکز تجاری غیر دولتی باعث شده قبح طلاق از بين برود و به علت استقلال مالي بانوان ما شاهد افزايش این واقعه در جامعه باشيم.
حجت الاسلام رمضانی ، مشاور خانواده هم با تاکید بر نقش دین در پایداری خانواده می گوید: آمارها نشان می دهد طلاق در بین خانواده های مذهبی به مراتب کمتر از دیگر خانوادهاست.
وی معتقد است: طلاق در اسلام به عنوان منفورترين حلال ناميده شده است و بر اساس آيات قرآن از اين واقعه عرش الهي مي لرزد لذا زوجین نباید از این موضوع برای رسیدن به خواسته ها و تحت فشار قرار دادن طرف مقابل استفاده کند.
دوست يابي هاي اينترنتي ، ازدواج هاي خياباني ، ازدواج بر اساس اميال نفساني و عدم شناخت زوج هاي جوان از روحيات یکدیگر هم از دیگر عوامل افزایش طلاق است که دکتر سعیدی کارشناس آسیب های اجتماعی به آن اشاره می کند .
سمانه احدی که به تازگی از همسرش طلاق گرفته است ، اعتیاد را علت جدایی اش بیان می کند و می افزاید : به لحاظ اقتصادی مشکل داشتیم اما وقتی پای همسرم به اعتیاد باز شد ، تصمیم به جدایی گرفتم .
وی می گوید : از کسانی که قصد ازدواج دارند می خواهم ، حتما با آگاهی بیشتر همسر آینده خود را انتخاب کنند تا زندگی موفقی داشته باشند .
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان هم در قزوین با بیان اینکه شصت درصد طلاق ها انتخاب نادرست همسر است می گوید : طرحی به نام همسان گزینی دردست اقدام داریم که با اجرایی کردن آن ، جوانان می توانند با ثبت نام در سایت جامع همسان گزینی به کمک کارشناسان و مشاوران معتمد ، ازدواج موفقی را تجربه کنند.
گلزاری می افزاید : مشاوره های قبل و بعد از ازدواج، آموزش زوج های جوان در امور مهارت زندگی و همچنین استفاده از ظرفیت بی نظیر نهاده های دینی و مساجد در استحکام بنیان خانواده نقشی تعیین کننده دارند .
مدیر کل بهزیستی استان قزوین هم با بیان اینکه اجباری شدن مشاوره با رویکرد اسلامی قبل ازطلاق در جلوگیری از افزایش آن تاثیر گذار است می گوید: با اجرایی شدن طرح کشوری بشیر در سالجاری که شامل آموزشهای قبل از ازدواج، بعد از ازدواج، قبل از طلاق و بعد از طلاق است ، شاهد افزایش ازدواج و کاهش آمار طلاق باشیم.
افشار اضافه می کند : بر اساس آمار، بسیاری از طلاقها در پنج سال ابتدایی ازدواج رخ میدهد لذا اجرای این طرح که با آموزش های مختلف همراه است ، می توانیم در این بخش موفق عمل کنیم .جستجوی پیشرفته

نمایش 1 - 20 از 14,483 نتیجه
از 725
 
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۳۰ شناسه مطلب:360211088 بازدید:2
برگزاری مرحله نخست مسابقات «قرآن و عترت رسانه ملی» به گفته دبیر برگزاری «شانزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی» مرحله اول این دوره از مسابقات با عنوان «جشنواره تابستانی کودکان و نوجوانان» در تاریخ‌های 8 و 9 مرداد ماه برگزار می‌شود. حسن اکبری اظهار داشت: در راستای تعمیق مسیر تربیتی کودکان و ظرفیت بی انتهای قرآن در تربیت فرزندان و ایجاد ارتباط و انس هر چه بیشتر ایشان با قرآن کریم بخش مستقلی در شانزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی ، با عنوان " جشنواره تابستانی ویژه کودکان و نوجوانان"...
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۱۹ شناسه مطلب:359926160 بازدید:38
راهیابی طرح سریال «هفت گنج» از شبکه قزوین به بخش داوری دومین جشنواره ملی پویانمایی طرح سریال «هفت گنج» به نویسندگی صادق قاسمی کاندیدای دریافت جایزه در بخش فیلمنامه جشنواره ملی پویانمایی شد. به گفته مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین؛ فیلمنامه سریالی با عنوان «هفت گنج» به نویسندگی صادق قاسمی در دومین جشنواره ملی پویانمایی که در تیرماه سال جاری در کرمانشاه برگزار می شود، کاندیدای دریافت جایزه بخش فیلمنامه شد. حسن اکبری گفت: این فیلمنامه داستان دو برادر نوجوان را روایت می کند که برای رسیدن به بازوبند پهلوانی روستا باهم رقابت...
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۱۶ شناسه مطلب:359877298 بازدید:89
توجه ویژه صدا و سیمای مرکز قزوین به موضوع «عفاف و حجاب» شبکه قزوین برنامه های متنوعی را با موضوع عفاف و حجاب روی آنتن می برد. به گفته مدیر کل صداوسیمای مرکز قزوین؛ معاونت سیمای این مرکز در هفته عفاف و حجاب رویکرد برنامه های روزانه و زنده خود را بیش از پیش معطوف به عفاف و حجاب می کند. برنامه «صبح و زندگی» با نگاه به سبک زندگی اسلامی،ایرانی محورهایی همچون: عفاف، حجاب ظاهر و باطن و بنیان اصالت در خانواده با محوریت حجاب و تبیین سنت نبوی را مورد تاکید قرار می دهد. برنامه اذانگاهی «تا آسمان» به مسائل و...
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۱۱ شناسه مطلب:359812239 بازدید:83
برنامه های شبکه قزوین برای استقبال و تشییع شهداء به گفته مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین؛ فردا دوازدهم تیرماه ساعت 9صبح از مقابل امامزاده اسماعیل پیکر پاک دو شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس استان قزوین تشییع خواهد شد. به همین مناسبت سیمای مرکز قزوین در خلال برنامه صبحگاهی «صبح و زندگی» به صورت زنده این مراسم باشکوه را پوشش خواهد داد حسن اکبری گفت: شبکه قزوین همچنین با ارسال دو اکیپ تولیدی به زادگاه این دو شهید والامقام اکبر مهدی زاده (روستای طزرک بخش شال) و و کرمعلی رویتوند غیاثوند (روستای...
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۱۱ شناسه مطلب:359805909 بازدید:83
نمایش رادیویی «تن ها» در رادیو قزوین رادیو قزوین دوران حضور شرق شناس مشهور روسی را در منطقه الموت روایت می کند. به گفته مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین؛ نمایش رادیویی «تن ها» با هدف معرفی شخصیت ولادیمیر ایوانف،شرق شناس مطرح روسی که بیش از 50 سال از عمر خود را صرف مطالعه و بررسی فرقه اسماعیلیه و آشنایی با قلعه های منطقه الموت کرد، از صدای مرکز قزوین پخش می شود. حسن اکبری گفت: این نمایش از روزهای آخر عمر ایوانف در بیمارستانی واقع در تهران شروع می شود و در ادامه زمان به عقب...
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۱۰ شناسه مطلب:359796991 بازدید:98
شمارش معکوس برای برگزاری جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی با شعار ایران پویا، کرمانشاه زیبا از ۱۸ تا ۲۰ تیر در کرمانشاه برگزار می‌شود.
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۱۰ شناسه مطلب:359796776 بازدید:0
توجه ویژه شبکه قزوین به «دهه کرامت» صداوسیمای مرکز قزوین در برنامه های خود نگاه ویژه ای به «دهه کرامت» خواهد داشت. بگفته مدیرکل صدا و سیمای مرکز قزوین؛ در حوزه سیما برنامه های «صبح و زندگی» و «شب چراغ» بعنوان یکی از ارکان مهم برنامه های تلویزیونی صداوسیمای مرکز قزوین موضوع دهه کرامت را در دستور کار قرار خواهد داد و برنامه های «سروش آسمانی»، «تا آسمان» و «پسته خندان» هم در این ایام با تهیه گزارش از حضور خدام امام رضا(ع) در قزوین، انعکاس جشن ها و مراسم های سطح شهر و پخش سخنرانی های...
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۹ شناسه مطلب:359781775 بازدید:75
نمایش «تابستان گرم» در رادیو قزوین به گفته مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین؛ نمایش کوتاه رادیویی «تابستان گرم» با هدف آموزش الگوی صحیح مصرف برق و چگونگی جلوگیری از اتلاف انرژی از صدای مرکز قزوین پخش می شود. حسن اکبری گفت: این نمایش با نگاهی به سبک معماری سنتی ایران، روش های مورد استفاده برای ساختن بنا در زمان قدیم جهت استفاده مناسب از منابع انرژی را با زمان حال مقایسه می کند و به چرایی عدم توجه به این موضوع در سبک معماری جدید می پردازد. وی افزود: نمایش کوتاه «تابستان گرم»...
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۶ شناسه مطلب:359752655 بازدید:54
شبکه قزوین سوگوار ششمین آفتاب آسمان امامت و ولایت شبکه های استانی سیما و صدای مرکز قزوین در سالروز شهادت رئیس مکتب تشیع امام جعفر صادق (ع) با ویژه برنامه های«طوبی»، «چراغ هدایت» و «آفتاب تشیع» همراه مخاطبان خواهد بود. به گفته مدیر روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین؛ این ویژه برنامه ها با هدف معرفی سیره و روش اهل بیت علیهم السلام و بهره گیری از سبک زندگی ائمه معصومین(ع) از صدا و سیمای مرکز قزوین پخش خواهند شد. حسن اکبری گفت: سیمای مرکز قزوین با ویژه برنامه «طوبی» جمعه شب ساعت 21:15 و در خلال برنامه...
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۴ شناسه مطلب:359732677 بازدید:81
تولید نمایش رادیویی «وقتی که لبخند میزنی» در رادیو قزوین رادیو قزوین بخش هایی از زندگی پاسدار شهید محمدحسین اکبری رضایی را در نمایش «وقتی که لبخند می زنی» روایت می کند. به گفته مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین؛ این نمایش رادیویی با هدف معرفی رشادت ها و جان فشانی های فرمانده گردان امام رضا(ع) شهید محمد حسین اکبری رضایی در طول هشت سال دفاع مقدس از رادیو قزوین پخش خواهد شد. حسن اکبری گفت: این نمایش در دو قسمت 30 دقیقه ای بخش هایی از زندگی و دوران کودکی و نوجوانی ایشان را در قزوین روایت می کند و...
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۴ شناسه مطلب:359724883 بازدید:88
درخشش شبکه قزوین در بین مراکز 33گانه کشور ویژه برنامه افطار صدا و سیمای مرکز قزوین با عنوان «قرار آسمانی» در ارزیابی های رسانه ملی حائز رتبه اول شد. به گفته مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین؛ برنامه «قرار آسمانی» که در ایام ماه مبارک رمضان هرروز به مدت 75دقیقه برای مخاطبان دل آگاه قزوینی پخش می شد، توانست در یک ارزیابی سختگیرانه رتبه نخست را در بین مراکز 33گانه به خود اختصاص دهد. وی افزود: توجه و پرداخت به موضوعات مختلف اجتماعی، دعوت از میهمانان شاخص برای حضور در برنامه، ارتباط...
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۲۹ شناسه مطلب:359667800 بازدید:66
نمایش «خواب آلود» تلاشی از رادیو قزوین برای تبیین سبک زندگی صحیح به گفته دفتر و مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین؛ رادیو قزوین هرهفته با نمایش های کوتاه رادیویی سعی در معرفی الگوی سبک زندگی ایرانی،اسلامی به مخاطبان خود دارد و این نمایش ها در هرقسمت با موضوعات متنوعی همچون: صبوری، امانتداری، تغذیه سالم، خوش قولی، تعهد و ... تولید و پخش می گردد. حسن اکبری گفت: در همین راستا رادیو قزوین امشب ساعت 21:35 با نمایش «خواب آلود» به موضوع تاثیر سحرخیزی در انجام کارها می پردازد. وی افزود: این نمایش کوتاه، داستان...
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۲۸ شناسه مطلب:359640895 بازدید:37
شب‌های تابستان قزوین همراه با برنامه‌ «شبخند» «شبخند» با هدف همراهی مخاطبان در شب‌های تابستان و همچنین ایجاد فضایی شاد و صمیمی در بین خانواده‌ها از سیمای مرکز قزوین پخش می‌شود. به گفته مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین؛ این برنامه با رویکردی متفاوت شامل بخش های متنوعی همچون: مصاحبه با مردم شهرهای استان قزوین درباره آداب و رسوم، فرهنگ و ...، حضور در روستاهای استان و گزارش شب نشینی و گفتگو با خانواده های روستایی، استند آپ کمدی، شعر طنز،نماهنگ،پخش عکس ها، فیلم ها و موسیقی های ارسالی مردم...
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۲۵ شناسه مطلب:359600837 بازدید:5
نمایش «دُشمن» در رادیو قزوین رادیو قزوین با نمایش «دُشمن» به سُنّت پرفضیلت بخشش می پردازد. به گفته مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین؛ این نمایش کوتاه رادیویی با هدف معرفی صفت پسندیده عفو و بخشش به عنوان سنتی الهی و بیان آثار و ثمرات ترجیح بخشش بر انتقام از رادیو قزوین پخش می شود. حسن اکبری گفت: این نمایش داستان پهلوانی را روایت می کند که فرزندش را در یک درگیری از دست می دهد و در ادامه برای قصاص قاتل پسرش پافشاری می کند و حاضر به بخشش نیست. روزی مُرشد خویش را در خواب...
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۲۳ شناسه مطلب:359580103 بازدید:4
برنامه طنز «باقلوا» در رادیو قزوین به گفته مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین؛ برنامه «باقلوا» با رویکردی طنز همراه با بخش های متنوع و شخصیت های نمایشی روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 15دقیقه روی آنتن می رود. حسن اکبری افزود: این برنامه رادیویی با بخش هایی همچون: «جناب دخو» «آقای خاص ،خانم مروت و آقای میمنت» ، «خبر و مبر» ، «سنگ پایی ها» و «مشاعره ای ها» کام شنوندگان را شیرین خواهد کرد. وی اظهار داشت: بخش «جناب دخو» مسائل و مشکلات مردم قزوین را مانند: آسیب به...
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۲۲ شناسه مطلب:359571955 بازدید:13
لحظات شاد و جذاب با برنامه «شب چراغ» سیمای مرکز قزوین برنامه طنز «شب چراغ» را برای مخاطبان فرهیخته خود در دستور کار دارد. به گفته مدیرکل صدا و سیمای مرکز قزوین؛ این برنامه ها با هدف ایجاد فضایی فرحبخش ، باطراوت و تقویت روحیه بینندگان و شبکه قزوین تقدیم حضور هم استانی های عزیز می شود. سعید انبارلویی گفت: سیمای مرکز قزوین با برنامه «شب چراغ» روزهای پنجشنبه و جمعه هرهفته ساعت 21 به مدت 60 دقیقه میهمان نگاه گرم بینندگان است. وی افزود: این برنامه به صورت جنگ شبانه هرهفته به یکی از شهرهای...
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۱۹ شناسه مطلب:359528827 بازدید:1
30هزار دقیقه با رمضان در شبکه قزوین صداوسیمای مرکز قزوین در ایام ماه مبارک رمضان بیش از 30 هزار دقیقه برنامه رادیویی، تلویزیونی و خبری تهیه، تولید و پخش کرده است. به گفته مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین؛ سیمای این مرکز در ایام ماه مبارک رمضان 6 هزار 390 دقیقه برنامه تولیدی پخش کرده است که ویژه برنامه های «سحرگاهان»، «جمع خوانی قرآن »، «قرار آسمانی» و ویژه برنامه های «روز قدس، نماز عید فطر، وداع با ماه رمضان و شب های قدر» از مهمترین این برنامه ها بود. سعید انبارلویی همچنین اظهار داشت:...
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۱۳ شناسه مطلب:359476004 بازدید:1
پخش زنده نماز عید سعید فطر در استان نماز وحدت بخش عید سعید فطر در قزوین به صورت زنده از شبکه قزوین پخش خواهد شد. به گفته مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین؛ برنامه تلویزیونی «عید بندگی» نماز عید سعید فطر را به امامت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین به صورت زنده از شبکه استانی سیمای مرکز قزوین پخش می کند. حسن اکبری در ادامه با اشاره به زمان و مکان برگزاری نماز عید سعید فطر افزود: برنامه اقامه نماز رأس ساعت 7 بامداد روز عید در میدان سیدحسن نصرالله،ابتدای بلوار شهید...
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۱۳ شناسه مطلب:359475885 بازدید:39
پخش مراسم وداع با ماه مبارک رمضان از شبکه قزوین مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین از پخش مراسم «شب وداع با ماه مبارک رمضان» از شبکه قزوین خبر داد. حسن اکبری گفت: این مراسم امشب حدود ساعت 21 روی آنتن شبکه قزوین خواهد رفت ، البته با عنایت به اینکه عنوان این مراسم «شب وداع با ماه مبارک رمضان» است، پخش آن در این زمان تناسب شایسته ای با این ماه دارد. وی از برنامه ریزی و اطلاع رسانی صدا و سیما جهت شرکت حداکثری مردم در این مراسم در 72ساعت گذشته خبر داد وافزود: قطعاً مشاهده این برنامه توسط...
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۱۲ شناسه مطلب:359462760 بازدید:41
ویژه برنامه های رادیوقزوین برای روزهای 14 و 15 خرداد رادیو قزوین در روزهای 14 و 15 خرداد برنامه های ویژه ای تدارک دیده است. ویژه برنامه «عروج آفتاب»، برنامه «طلیعه» در روز 14 خرداد ماه و ویژه برنامه «شکرانه» در روز 15 و 16 خرداد ماه از شبکه استانی صدای مرکز قزوین پخش خواهند شد. اين ويژه‌ برنامه ها با هدف گراميداشت سالروز ارتحال بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني(ره) و قيام 15 خرداد، تبيين سيره و روش حضرت امام خميني(ره) در ابعاد مختلف زندگي فردي، اجتماعي و معرفي حضرت امام خميني (ره) به...
نمایش 1 - 20 از 14,483 نتیجه
از 725
در 1.906 ثانیه کامل شد