جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

انتخابات الکترونیک در قزوین - نمایش محتوای انتخابات

 

 

انتخابات الکترونیک در قزوین

Loading the player...

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز قزوین, سید سعید شاهرخی در گفتگوی ویژه خبری صدا و سیمای مرکزی قزوین گفت : برای نخستین بار در کشور انتخابات شورای شهر در برخی از حوزه های انتخابیه الکترونیک است که در استان ما هم، در شهرهای قزوین، الوند، آبیک، تاکستان، محمدیه و اقبالیه انتخابات به صورت الکترونیک برگزار می شود.شاهرخی همچنین به بررسی تایید صلاحیت داوطلبان در هیاتهای اجرایی اشاره کرد و گفت : صلاحیت افراد اندکی از داوطلبان شوراهای شهر و روستا در استان  تایید نشده است که این داوطلبان هم برای اعتراض فرصت خواهند داشت.

رییس ستاد انتخابات با اشاره به پایان مهلت رسیدگی به صلاحیت داوطلبان در هیات های اجرایی و ارسال نتایج آن به هیات های نظارت شهرستان ها و بخش ها گفت: هیات های نظارت ظرف هفت روز در باره نتایج بررسی هیات های اجرایی اظهار نظر می کنند.

شاهرخی با بیان اینکه بررسی صلاحیت ها محرمانه است افزود : شایعاتی درباره تایید یا رد شدن صلاحیت برخی از داوطلبان منتشر شده است که صحت ندارد.
 رییس ستاد انتخابات استان همچنین گریزی به تعداد داوطلبان انتخابات شورهای اسلامی شهر رو روستا زد و گفت :  تعداد بانوان داوطلب نسبت به دوره قبل 76 درصد و تعداد مردان هم 22 درصد افزایش داشته است.
شاهرخی همچنین گفت :  قزوین یکی از ۱۰ شهر کشور است که رقابت شورای شهر در آن جدی است، چون هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی حضور داوطلبان افزایش یافته است.
رییس ستاد انتخابات استان اضافه کرد : در حوزه کیفی تعداد داوطلبان دارای مدرک کارشناسی ارشد 153 درصد و تعداد داوطلبان دارای مدرک دکترا  133 درصد افزایش داشته است.