جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

آن سالها - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

آن سالها

  • تهیه کننده و کارگردان : اکبر تدبیری
ویژه برنامه ی « آن سالها » ویژه ایام دهه فجر هر روز ساعت ۰۸:۰۰ و ۱۸:۰۰ از سیمای مرکز قزوین پخش می شود.
مستند آن سالها به بازگویی وقایع و رویدادهای مبارزان قزوینی علیه ظلم و ستم رژیم شاهنشاهی می پردازد.
مصاحبه گر و محقق برنامه با ذهن پرسشگرانه به فعالان و زندانیان سیاسی و مبارزان دوران انقلاب مراجعه می کند و اتفاقات از زبان آنها برای مخاطب بازگو می شود.
او به همراه مبارزان به مکان هایی که رویدادهای خاصی در آن اتفاق افتاده و در تاریخ شفاهی مردم قزوین یادسپاری شده، مراجعه می کند. مکانهایی مانند خیابان پادگان و شهادت کودکان خردسال قزوینی ، خیابان سپه ، مسجد النبی(ص) ، بازار قزوین و ... و گاه به سراغ افراد خاص و ویژه ای می رود که نقش به سزایی در پیشبرد و هدایت مردم ، با رهبری حضرت امام (ره) داشتند. افرادی مانند آیت ا... باریک بین، حجت الاسلام محمد ابوترابی، حجت الاسلام قدرت ا... علیخانی ، حجت الاسلام حسین علیخانی ، سید محمد شهروش و ...
مبارزات گاه با زبانی شیوا و گاه با لهجه شیرین قزوینی از زبان زندانیان و فعالان بیان می شود. مبارزاتی که هنگام بیان آنها گاه طعم تلخ و جانکاه سختی ها و شکنجه ها را بر چهره آنها نمایان می سازد و برق ایمان به ذات یگانه پروردگار را در چشمان آنها متبلور می کند. این مستند وقایع و رویدادهای تلخ و تاریک 1341 تا روزهای شیرین پیروزی بهمن 1357 را با مرور عکس ها، فیلم ها و ... بازگو می کند.
آقای اکبر تدبیری موفق شد تاریخ شفاهی مبارزات مردم استان قزوین در دوران انقلاب را در 26 قسمت 30 دقیقه ای در  سال های 90 و 91 به آرشیو فیلم شبکه استانی مرکز قزوین تبدیل نماید.
سال تولید: ۱۳۹۸