جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

اهمیت شیر مادر - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

اهمیت شیر مادر

اهمیت شیر مادر

The importance of breast milk

تغذیه با شیر مادر به عنوان یک حق مسلّم و مهم برای کودک در دین اسلام به رسمیت شناخته شده و پیرامون آن احکام و توصیه های مفصّلی بیان شده است .اهمیت این حق کودک بدان جهت است که شیر مادر کامل ترین و سالم ترین غذا برای کودک است و رشد جسمی و نیز پرورش عاطفی و روحی طفل را به بهترین صورت فراهم می آورد.

تحقیقات علمی نیز نشان می دهد که تغییر ترکیبات شیر مادر از هنگام ولادت تا پایان دوران شیردهی با نیازهای غذایی و سلامتی و ایمنی کودک تناسب کامل دارد، از این رو کودکانی که از شیر مادر استفاده می کنند شش برابر دیگر کودکان شانس زنده ماندن دارند.

خداوند متعال در قرآن کریم در این باره می فرماید: «مادران، فرزندان را دو سال تمام شیر می دهند. این حکم برای کسی است که بخواهد دوران شیر خوارگی را تکمیل کند ... نه مادر حق ضرر زدن به کودک را دارد و نه پدر  ...». (سوره بقره آیه 233 ).

تغذیه با شیر مادر در رشد و بقا کودک، در سلامت جسمی، روانی مادر و روش مادری او، در فاصله گذاری بین فرزندان، در رشد و تکامل مغز کودک و در مسائل عاطفی روانی کودک تأثیر بسیار مهم و بسزایی دارد.تغذیه انحصاری با شیر مادر، به مفهوم تغذیه شیرخوار فقط با شیر مادر بدون مصرف هر نوع ماده غذایی دیگر حتی آب می باشد.

این روش که برای 6 ماه اول زندگی توصیه می شود در کاهش میزان ابتلا و مرگ و میر شیرخواران، همچنین پیشگیری از بارداری درمادران نقش موثری دارد. شیر مادر حاوی انواع مختلف عناصر ضد عفونت است که درحال حاضر سالانه از مرگ و میر بیش از 3/1 میلیون از کودک زیر یکسال که عمدتاً ناشی از عفونت های گوارشی و تنفسی است پیشگیری می کند.

به علاوه تغذیه با شیر مادر در درمان بیماری ها نیز نقش دارد به ویژه درمان اسهال که از حجم مدفوع کاسته و حتی مقدار محلول مورد نیاز را کمتر می نماید.شیر مادر محرک تکامل سیستم ایمنی است، تعداد گلبولهای سفید و مقدار عناصر ضد عفونت و آنتی بادی های موجود در آغوز دهها و صدها و شاید هزاران برابر شیر مادر است لذا آغوز به عنوان اولین دوز واکسیناسیون به حساب می آید و احتمال ابتلا به بیماری در 12 ماه اول زندگی 16 بار کمتر است.

ضریب هوش شیرخوارانی که از شیر مادر تغذیه می شدند به طور متوسط 1/3 درجه نسبت به شیرخوارانی که تغذیه با شیر مصنوعی دارند بالاتر است امروز ثابت شده است که تحریکات حسی مثل تماس پوست با پوست، چشم در چشم و زمزمه های مادرانه برای رشد و تکامل و عملکرد طبیعی مغز واجب است. هر چه مدت شیردهی بیشتر باشد حاصل هوشی بالاتر است این درجه برای نوزادان نارس و کم وزن 18/5 می باشد.

میزان پروتئین کلسیم و آهن شیر مادر تحت تأثیر رژیم غذایی مادر نیست ولی بعضی از اسیدهای چرب، ویتامین های محلول در چربی و محلول در آب تحت تأثیر رژیم غذایی مادر قرار می گیرد و اگر در برنامه غذایی مادر وجود نداشته باشد از ذخایر او مصرف می شود.بنابراین ذخایر مواد معدنی – ویتامین های محلول در چربی و آب باید برابر آنچه که از بدن مادر وارد شیر می شود جایگزین گردد این تصور که مادران با تغذیه نامناسب و با ذخایر ناکافی نمی توانند شیر تولید کنند درست نیست.

Loading the player...