جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

اولین ساعات اخذ رای در قزوین - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

اولین ساعات اخذ رای در قزوین

اولین ساعات اخذ رای در قزوین

The first hours of polling in Qazvin

اولین ساعات اخذ رای در قزوین با حضور پر شور مردم همراه بود.با آغاز رای گیری در ۱۰۰۱ شعبه تعیین شده در مناطق مختلف استان قزوین مردم با حضور در پای صندوق های رای گام استوار خود رابرای انتخاب نمایندگان خود و ثبت حماسه ای دیگر محکم برداشتند.

از اولین ساعات شروع رای گیری در ۱۰۰۱ شعبه اخذ رای در روستاها، شهرها و مناطق مختلف استان مردم استان قزوین هم اعم از زن و مرد، پیرمرد و پیرزن و همه کسانی که با رسیدن به سن ۱۸ سال واجد شرایط حضور در انتخابات هستند در شعب اخذ رای حاضر شدند تا نمایندگان خود را انتخاب کنند.

از ساعت هشت صبح که درب مساجد، مدارس و مکانهای تعیین شده برای اخذ رای به روی مردم باز شد عده ای شناسنامه بدست در انتظار بودند تا با حضور در این شعب در همان ساعات اولیه صبح رای خود را به صندوق بیندازند. 

پیرمردی که به سختی با عصا راه می رفت هدف از حضور خود را تقویت نظام عنوان کرد و گفت: هرچند راه رفتن برای من دشوار است اما امروز با روحیه بهتری از خواب بلند شدم و انگار توان بیشتری داشتم و پیاده به این مسجد آمدم تا رای خود را به صندوق بیندازم.

امروز میهن اسلامی رنگ و بوی حماسه ای دیگر به خود گرفته است و مردم استان قزوین هم با شرکت در این حماسه تاریخی برای تعیین مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی رای خود را به صندوق ها می اندازند.

از جمعیت یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفری استان قزوین تعداد ۸۸۷ هزار و ۱۶۵ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که با حضور در ۱۰۰۱ شعبه اخذ رای نمایندگان خود را انتخاب می کنند.

مردم استان قزوین از میان ۶۱ داوطلب تعداد چهار نفر را برای حضور در مجلس شورای اسلامی و از میان سه داوطلب تعداد دو نماینده را برای حضور در مجلس خبرگان رهبری گزینش خواهند کرد.