سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

آیا قزوین افسرده ترین استان کشور است ؟؟؟ - نمایش محتوای روابط عمومی

 

 

آیا قزوین افسرده ترین استان کشور است ؟؟؟


این سوالی است که مدیرکل صدا و سیمای مرکز قزوین امروز صبح در جمع متخصصان و کارشناسان حوزه روانشناسی و اصحاب رسانه استان مطرح نمود.
امروز صدا و سیمای مرکز قزوین میزبان کارشناسان و متخصصان حوزه سلامت در جلسه هم اندیشی با موضوع «بررسی وضعیت افسردگی در استان قزوین » بود.
جلسه هم اندیشی که مطول شد، اما با برکت بود.
در این نشست روانشناسان و فعالان رسانه با استناد به تحقیقات انجام شده اخیر در ارتباط با اختلالات روانی، معرفی قزوین به عنوان افسرده ترین استان کشور را غیر علمی دانسته و آن را رد کردند.
انبارلویی با طرح این سوال که بر اساس چه منبع و معیاری قزوین به عنوان افسرده ترین استان کشور معرفی می شود افزود: بیان مطالب کارشناسی نشده اینچنینی می تواند آثار مخربی به همراه داشته و  موجبات تشویش و انحراف افکار عمومی جامعه را فراهم آورد.
وی افزود: اگر مردم ما به درستی با هویت غنی و ارزشمند فرهنگی، اجتماعی، دینی و تاریخی خود آشنا شوند نه تنها دچار افسردگی نخواهند شد بلکه خود منبعی برای تزریق و انتشار انگیزه و نشاط مضاعف به جامعه خواهند شد که در نهایت محصول آن بالا رفتن عزت نفس جامعه است.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز قزوین همچنین ادامه داد: ما منکر وجود افسردگی در جغرافیای استان نیستیم، اما باید واژه «ترین» از دایره افسرده بودن شهر قزوین حذف شود چرا که القای وجود آمار بالای افسردگی در قزوین موجب انحراف افکار عمومی از واقعیات موجود می شود.
وی در پایان گفت: در این میان متخصصان و کارشناسان حوزه سلامت روان در کنار اهالی رسانه می توانند ضمن بیان حقایق علمی و ارائه راهکارهای مناسب جهت تعالی عزت نفس جامعه و بالا بردن فرحبخشی و نشاط در جامعه از انتشار اخبار نادرست ممانعت نموده و از حریم سلامت روان و افکار عمومی مردم  پاسداری و مراقبت نمایند و همچنین پرواضح است که مشارکت روانشناسان و متخصصان این امر با اهالی رسانه می تواند بسیار مهم و تاثیرگذار باشد.شهدای مرکز

سخن بزرگان

پل های ارتباطی با صداوسیمای قزوین

پل ­های ارتباطی با مرکز

روابط عمومی

تلفن گویا: 162

تلفن: 32162112

کد قزوین: 028

پیامک : 30000281

واحد سیما

تلفن: 32162064

پیامک: 30000282

واحد صدا

تلفن: 32162056

پیامک: 30000283

واحد خبر

تلفن: 32162105

پیامک: 30000281

واحد سایت

تلفن: 32162250

نشانی سایت: qazvin.irib.ir

تلفن مرکزی

(تلفنخانه)

تلفن: 4 - 33670070

نشانی مرکز

قزوین، انتهای خیابان نوروزیان، روبروی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، صدا و سیمای مرکز قزوین