اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | سه‌شنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۶

ایثارگری یکی از ویژگی های ملت ایران در طول تاریخ بوده است - نمایش محتوایی خبر

 

 

ایثارگری یکی از ویژگی های ملت ایران در طول تاریخ بوده است


رئیس جمهور گفت: ایثارگری یکی از ویژگی های ملت ایران در طول تاریخ بوده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ دکتر روحانی درجمع علما، ایثارگران و برگزیدگان استان قزوین که در محل دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، با اشاره به اینکه ایثارگری یکی از ویژگی های ملت بزرگ در طول تاریخ بوده است، گفت: ما این ایثار را از پیامبر(ص) ، امام حسین(ع)  و فرهنگ عاشورا آموخته ایم.
حجت‌ الاسلام حسن روحانی در مراسم دیدار با علما، ایثارگران و برگزیدگان که عصر امروز در سالن شهید رجایی دانشگاه فرهنگیان استان قزوین برگزار شد، با بیان اینکه اخلاق در امورات زندگی بسیار مهم است، گفت: بنده با شهید رجایی در ارتباط بودم و این شهید زمانی که سمت نداشت و نماینده مجلس، نخست وزیر و رئیس جمهور شد هرچه مقام آن افزایش یافت، تواضع این شهید بیشتر شد.
رئیس جمهوری با تمجید از ویژگی های منحصربفرد خلبان بسیجی شهید عباس بابایی از شهدای سرافراز استان قزوین گفت: خلبانان با شجاعت و فداکاری زیادی در دوران دفاع مقدس حضور داشتند اما شهید بابایی از جنس دیگری بود و در انجام وظیفه برای خود هیچ مرزی نمی شناخت.
وی افزود: من انسانی به اخلاص شهید بابایی در مدت عمرم چه قبل و چه بعد از دوران جنگ کم دیدم.
روحانی با بیان اینکه من و شهید بابایی در ایام دفاع مقدس به دلیل شرایط کاری مدت زیادی با هم بودیم تصریح کرد: ایشان وقتی سخنرانی های امام راحل پخش می شد، دو زانو مقابل تلویزیون می نشستند و با احترام به سخنان ایشان گوش می دادند.
رئیس جمهور گفت: شهید بابایی قبل از انقلاب با لباس شخصی در مجالس امام روضه امام حسین(ع) ظرف می شست و کسی باور نمی کرد که یک خلبان این کارها را بکند.
وی بیان کرد: گرایش و فعالیت در جناح های مختلف ایرادی ندارد اما فراموش نکنیم که به حرکت درآوردن کشور وظیفه همه ماست و باید تلاش کنیم تا با نگاه همه جانبه در راه اقتصاد مقاومتی و بدون حب و بغض سیاسی فعالیت کنیم.
روحانی گفت: عاشورا محور افتخار ماست و در مراسم های مختلف دینی و مذهبی محور و جناح برای ما معنا ندارد ازاین رو باید بدانیم که در مسئله سازندگی هم نباید جناحی عمل کنیم.
رئیس جمهور ایران با اشاره به عظمت ایران در عرصه های بین المللی بیان کرد: امروز عظمت ایران در عرصه های بین المللی بسیار بیشتر از سابق است و این را مدیون همراهی و تلاش همه گروه ها و همه گرایش ها هستیم.
روحانی گفت: در اجلاس غیر متعهد ها تنها ۴۸ ساعت در نیویورک حضور داشتم و در همین ۴۸ ساعت ۱۴ ملاقات انجام شد و به عبارت دیگر هیچ کشوری در جهان نبود که نخواهد با نماینده ملت ایران یعنی رئیس جمهور ملاقات داشته باشد.
روحانی علم و فناوری را ابزار سلطه طلبی کشورهای غربی دانست و گفت: کشورهای دیگر معتقدند که ایران از حقوق ملت های دیگر به خوبی دفاع کرده است و ما از این نگران نیستیم که علم و دانش در دنیا گسترش پیدا کند.
وی تصریح کرد: این کشور با این عظمت و افتخار به ملت و رهبر و دین ما امروز به جایگاه رفیعی در عرصه های بین المللی دست یافته است و کشوری که سیبل بسیاری از حملات در همه عرصه ها در دنیا بود امروز هدف برقراری روابط اقتصادی و اجتماعی است.
رئیس جمهور افزود: بسیاری از سران کشورها که با من ملاقات داشتند قبل از خواست ما بحث افزایش ارتباطات و همکاری با ما را عنوان می کردند و امروز زمان صحبت علیه بد عهدی های آمریکا در همه دنیاست.
روحانی تصریح کرد: امروز در دنیا ما در صندلی متهم نیستیم بلکه در صندلی مدعی نشسته ایم و با دقت نظر در روابط بین المللی پا می گذاریم. با این حال اگر ایران بعد از دقت نظر کافی پای قراردادی را امضا کرد عهد شکنی انجام نخواهد داد.
رئیس جمهور بیان کرد: امروز دنیا ایران را کشوری متعهد می داند و به این باور رسیده اند که کشور ایران کشوری متعهد و قابل اعتماد است و امروز بسیاری از کشورهای عضو غیر متعهدها معتقدند که ما با این مذاکرات از حق کشورهای دیگر نیز دفاع کرده ایم.
وی افزود: در منطقه ای آشفته، ایران کشوری آرام وامن است و در این شرایط حتی همراهی با کشورهای مظلوم دنیا را نیز در برنامه خود قرار داده است، چرا که باور دینی ما این است که اگر مظلومی در دنیا به کمک ما نیازمند بود ما مسئولیم دست یاری خود را به سمت او دراز کنیم و از حمایت آنها امتناع نکنیم.
روحانی تصریح کرد: استان قزوین استانی بسیار مهم در چهار راه مواصلاتی کشور است و همه تلاش ما این است که از ظرفیت دولت یازدهم استفاده کنیم تا مشکلات امروز جامعه در حد توان رفع شود.
وی افزود: همه ما در برابر خون شهدا و جانبازی جانبازان مدیون هستیم و باید همه تلاش خود را انجام دهیم و از مقاومت، ایستادگی، صبر و توانمندی آن ها درس بگیریم.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
 جستجوی پیشرفته

نمایش 1 - 20 از 14,245 نتیجه
از 713
 
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۱۹ شناسه مطلب:349225359 بازدیدها:0
دوره منطقه ای آموزش نمایش نامه نویسی در صدا و سیمای مرکز قزوین دوره منطقه ای آموزش «نمایش نامه نویسی در رادیو» در صداوسیمای مرکز قزوین آغاز شد. بگفته ی اکبری مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین دراین دوره آموزشی که با حضور 25 نفر از تهیه کنندگان، کارگردانان، صدابرداران و نویسندگان صداوسیمای مراکز البرز، زنجان، مرکزی، قم و قزوین برگزار می شود؛ شرکت کنندگان از 18 تا 23 آذر ماه فنون «نمایش نامه نویسی در رادیو» را فرا می گیرند. اکبری افزود: دراین دوره آموزشی که با حضور اساتید رسانه ملی برگزار می شود؛...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۱۴ شناسه مطلب:349069689 بازدیدها:24
برگزاری ستاد رسانه ای نکوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سومین جلسه ستاد رسانه ای نکوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور نخبنگان، صاحب نظران، استاتید حوزه و دانشگاه و اندیشمندان استان صبح امروز در صداوسیمای مرکز قزوین برگزار شد. دراین جلسه که با حضور نخبنگان، صاحب نظران، استاتید حوزه و دانشگاه و اندیشمندان استان برگزار شد؛ شرکت کنندگان در خصوص نقش رسانه ملی و رسانه استانی در برگزاری با شکوه نکوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سطح جهانی، ملی، استانی و محلی و همچنین نقش دستگاه های...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۱۴ شناسه مطلب:349069541 بازدیدها:0
برگزاری مراسم سالروز تأسیس رادیو قزوین مراسم بیستمین سالروز تأسیس رادیو قزوین با حضور فعالان عرصه رادیو برگزار شد. مدیر کل صدا و سیمای مرکز قزوین در این مراسم گفت: طبق اعلام مرکز نظارت و ارزیابی سازمان صدا و سیما، رادیو قزوین در بخش‌های مختلف رشد خوبی داشته است. معصومی فر افزود: در زمینه‌های تهیه کنندگی، صدابرداری، نمایش، گزارشگری، و گویندگی رادیو قزوین رشد داشته، اما در زمینه نویسندگی نیازمند تلاش بیشتر است. مدیر کل صدا و سیمای مرکز قزوین با تجلیل از دست اندرکاران رادیو افزود:...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۱۴ شناسه مطلب:349069406 بازدیدها:28
بازدید استاندار وجمعی از مسئولان از پشت صحنه سریال «خان بابا و ارثیه فامیلی» استاندار قزوین در بازدید از پشت صحنه ی سریال «خان بابا و ارثیه فامیلی» بر لزوم معرفی هرچه بیشتر فرهنگ قزوین در سطح ملی تأکید کرد. آقای زاهدی گفت: در استان قزوین استعدادها و ظرفیت های خوبی وجود دارد که بطور بایسته در کشور معرفی نشده است؛ بنابراین همه ما باید در راستای معرفی فرهنگ و تمدن استان قزوین و تبدیل شدن استان به یک مقصد گردشگری اهتمام ویژه ای داشته باشیم. آقای زاهدی در ادامه با قدردانی از صداوسیمای مرکز قزوین بخاطر توجه به ویژگی های فرهنگی...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۱۴ شناسه مطلب:349069354 بازدیدها:22
استقبال خوب همکاران مرکز قزوین از مسابقات قرآنو عترت رسانه ملی بیش از یکصد نفر از کارکنان صداوسیمای مرکز قزوین در چهاردهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ی ملی شرکت کردند. بگفته ی اکبری مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین چهاردهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ی ملی با استقبال خوب همکاران آغاز شده است که در این مسابقات 103 نفر ازهمکاران شرکت کرده اند. اکبری بیان داشت: از مجموع شرکت کنندگان در این مسابقات 16 نفر در گروه نوجوانان و 87 نفر هم در گروه بزرگسالان شرکت کرده اند که در رشته های کتبی، حفط،...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۱۴ شناسه مطلب:349069058 بازدیدها:30
تبریک مدیرکل آموزش و پرورش استان بمناسبت 20 سالگی رادیوقزویون رادیو;نسیم جان بخش و روح فزایی است که به دل ها روشنایی می بخشد و ارمغان آن آگاهی است و نشاط . امروزه به رغم حضور رسانه های مدرن در عصر دیجیتال, هنوز هم نقش و جایگاه رادیو به عنوان یک رسانه گرم و صمیمی و سنتی پررنگ است. اینجانب فرا رسیدن 13 آذر سالروز شروع به کار رادیو قزوین و جشن 20 سالگی اش را به مدیر کل ارجمند صداوسیمای مرکز قزوین و هنرمندان فرهیخته عرصه ماندگار صدا تبریک و شادباش می گویم. بی شک جامعه بزرگ آموزش وپرورش استان در پاسداشت ارزش...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۱۳ شناسه مطلب:349044007 بازدیدها:40
رهنمودهای رهبری در «جرعه ای از دریا» رادیو قزوین در برنامه ی «جرعه ای از دریا» رهنمودهای رهبری را برای مخاطبان تبیین می کند. بگفته ی اکبری مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین این برنامه رویکردی پویا دارد که با بهره گیری از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) پیرامون مسائل روز جامعه، تحولات منظقه و رویدادهای جهانی مخاطبان را نسبت به این تحولات و مواضع جمهوری اسلامی آگاه می کند. اکبری افزود: دراین برنامه رادیو قزوین بیانات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) را بصورت...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۱۲ شناسه مطلب:349035422 بازدیدها:2
آئین رونمایی سریال خان بابا و ارثیه فامیلی سریال خان بابا و ارثیه فامیلی یکی از تولیدات فاخر سیمای مرکز قزوین می باشد.
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۹ شناسه مطلب:348995115 بازدیدها:25
تولیدات فاخر رسانه سرمایه های فرهنگی استان مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین از ساخت 35 عنوان تولیدات فاخر در این مرکز طی سه سال اخیر خبر داد. بگفته ی آقای معصومی فر طی سه سال اخیر 35 عنوان تولیدات فاخر تلویزیونی در صداوسیمای مرکز قزوین ساخته شده است که از این تعداد 29 عنوان مستند، 2 عنوان سریال ، 3 عنوان داستانی و یک عنوان هم نمایشی است. آقای معصومی فر در ادامه با اشاره به ویژگی های این تولیدات گفت: این تولیدات بعنوان یکی از سرمایه های اصلی رسانه محسوب می شوند که در طول سالیان متمادی مورد...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۷ شناسه مطلب:348961030 بازدیدها:36
نگاه ویژه صداوسیمای مرکز قزوین به مسائل فرهنگی وتاریخی استان صداوسیمای مرکز قزوین نگاه ویژه ای به حوزه فرهنگ و تاریخ استان دارد. مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین با اشاره به جایگاه ممتاز قزوین در تاریخ و فرهنگ کشور افزود: صداوسیمای مرکز قزوین در راستای اجرای مأموریت و رسالت ذاتی خود و بمنظور معرفی هرچه بیشتر ظرفیت ها و توانمندی های استان در حوزه ی فرهنگ و هنر بومی استان برنامه های مختلفی تهیه، تولید و پخش می کند. اکبری گفت: پخش برنامه هایی همچون «روزی روزگاری قزوین» که نگاهی تحلیلی به تاریخ...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۷ شناسه مطلب:348959797 بازدیدها:52
کسب رتبه چهارم مرکز قزوین در ثبت نام مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی صداوسیمای مرکز قزوین از نظر تعداد شرکت کننده در چهاردهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی رتبه ی چهارم را کسب کرد. به گفته ی اکبری مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین این مرکز بعد از استان های فارس، چهارمحال و بختیاری و ایلام توانست رتبه ی چهارم را با 101 شرکت کننده در بین مراکز استان ها به خود اختصاص دهد. وی افزود: با توجه به قدمت، پیشینه و تعداد کارکنان صداوسیمای مرکز قزوین که نسبت به رقبای خود بعنوان مرکزی نوپا محسوب می شود؛ باید...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۴ شناسه مطلب:348843243 بازدیدها:102
دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در استان قزوین در اجتماع بسیجیان مرکز قزوین به مناسبت هفته بسیج دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در استان قزوین در اجتماع بسیجیان صداوسیمای مرکز قزوین حضور یافت وگوشه هایی از اقدامات نظام سلطه علیه انقلاب را تشریح کرد. عباس کاظمی در این اجتماع به فرمان «آتش به اختیار» مقام معظم رهبری در شرایط فعلی اشاره و تصریح کرد: اقتضائات و شرایط امروز موجب شده تا این فرمان از سوی فرمانده کل قوا صادر شود که مخاطبانش انقلابیون و دوستداران انقلاب اسلامی هستند؛ تا در مواقع لزوم با درک تحولات محیطی و شرایط...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۴ شناسه مطلب:348837514 بازدیدها:89
برنامه های ویژه پایگاه بسیج مرکز برای همکاران بسیج صداوسیمای مرکز قزوین برنامه های ویژه ای را برای همکاران در نظر گرفته است. بگفته ی خورشیدی فرمانده حوزه مقاومت بسیج صداوسیمای مرکز قزوین این برنامه ها شامل مسابقات ورزشی شطرنج، تنیس روی میز، دارت، طناب کشی و تیر اندازی با کمان است که با حضور همکاران برگزار می شود. خورشیدی بیان داشت: پیاده روی همکاران مرکز، اجتماع بسیجیان مرکز، برگزاری زیارت عاشورا و حلقه های صالحین با حضور همکاران از دیگر برنامه ها و فعالیت های حوزه مقاومت بسیج صداوسیمای...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۴ شناسه مطلب:348837034 بازدیدها:99
برنامه های گروه تولیدات رادیویی تلویزیونی بسیج مرکز قزوین در هفته بسیج گروه تولیدات رادیویی تلویزیونی بسیج صداوسیمای مرکز قزوین دو ویژه برنامه برای هفته ی بسیج از شبکه های استانی سیما و صدای مرکز قزوین پخش می کند. بگفته ی اکبری مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین، ویژه برنامه ی های «طلیعه ی نور» و «خط سرخ» برنامه هایی هستند که به ترتیب از سیما و صدای مرکز قزوین پخش می شوند. وی افزود: برنامه ی «طلیعه ی نور» رویکرد نوین بسیج را در فضای جامعه تبیین می کند که بر محوریت «بسیج و مردمسالاری دینی» قرار دارد؛ و...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۲ شناسه مطلب:348820278 بازدیدها:5
تولید قطعه حماسی «وعده ی صادق» در رادیو قزوین بدنبال ریشه کن شدن شجره ی خبیثه داعش و پیروزی محور مقاومت در کشورهای عراق و سوریه شبکه ی استانی صدای مرکز قزوین قطعه ی رادیویی «وعده ی صادق» را تولید کرد.
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۸/۳۰ شناسه مطلب:348772536 بازدیدها:31
«طلیعه ی نور» در سیمای مرکز قزوین طلیعه ی نور کاری از گروه تلویزیونی بسیج صداوسیمای مرکز قزوین سیمای مرکز قزوین هفته بسیج با ویژه برنامه ی «طلیعه ی نور» میهمان خانه های مردم خواهد بود. بگفته ی اکبری مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین این برنامه رویکرد نوین بسیج را در فضای جامعه تبیین می کند که بر محوریت «بسیج و مردمسالاری دینی» قرار دارد. وی افزود: برنامه «طلیعه ی نور» مبتنی بر فعالیت های اجتماعی و فرهنگی بسیج همچون خدمت رسانی به مردم، محرومیت زدایی، تقویت مبانی اعتقادی...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۸/۲۷ شناسه مطلب:348727238 بازدیدها:169
طرح نذر و تبادل کتاب در صدا و سیمای مرکز قزوین طرح سراسری «نذرو تبادل کتاب» تا پایان سال جاری در مرکز قزوین هم اجرا می شود. بگزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین، آرشیو و کتابخانه مرکز طرحی را با عنوان نذر و تبادل کتاب که این طرح در تمامی مراکز33گانه نیز بصورت سراسری اجرا میشود، آغاز کرده است. در این طرح که تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت، همکاران می توانند کتاب های راکد در منازل خود را جهت شرکت در طرح نذر و اهداء کتاب به قفسه اهداء کتاب که در لابی سیما دایر می باشد اهداء کنند. منبع:...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۸/۲۷ شناسه مطلب:348723010 بازدیدها:52
پخش بیش از هزار و 400 دقیقه برنامه با موضوع کتاب و کتابخوانی ازابتدای امسال تا کنون شبکه ی استانی سیما و صدای مرکز قزوین بیش از هزار و 400 دقیقه برنامه با موضوع کتاب و کتابخوانی تهیه، تولید و پخش کرده است. اکبری مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین گفت : با توجه به اهمیت و جایگاه مطالعه در پیشرفت و تعالی جامعه در شقوق مختلف آن و ثمربخشی این مولفه در تربیت انسان تراز در اجتماع و از طرفی با عنایت به پایین بودن آمار مطالعه در سطح جامعه صداوسیمای مرکز قزوین از ابتدای امسال نسبت به ترویج فرهنگ مطالعه ،...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۸/۲۴ شناسه مطلب:348697967 بازدیدها:49
دیدار سرپرست اداره کل ورزش جوانان استان قزوین با مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین علایی مقدم با قدردانی از صداوسیمای مرکز قزوین بخاطر توجه به مسائل حوزه ی ورزش و جوانان و همچنین توجه به غنی سازی اوقات فراغت نسل جوان خواستار تعامل بیشتر با رسانه شد. آقای معصومی فر مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین هم توجه به ورزش و مسائل حوزه ی جوانان را از اولویت های رسانه دانست و افزود: صداوسیما برای ترویج ورزش قهرمانی و همگانی آمادگی دارد؛ و به همین ومنظور ویژه برنامه های رادیویی و تلویزیونی «نشاط»، «رقابت»، «میدان» و «زنگ نشاط» هر هفته رویدادهای...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۸/۲۴ شناسه مطلب:348685480 بازدیدها:176
قدردانی امام جمعه آوج از صدا و سیمای مرکز قزوین حجت الاسلام والمسلمین هاشمیان امام جمعه آوج با حضور در نماز جماعت صداوسیمای مرکز قزوین از تلاش های مدیرکل و کارکنان این مرکز تشکر و قدردانی کرد. حجت لاسلام المسلمین هاشمیان گفت: تلاش های صداوسیمای مرکز قزوین در انعکاس عزاداری و سوگواری های مردم درنقاط مختلف عامل مهمی در ترویج فرهنگ عاشورا و ماندگاری این فرهنگ در جامعه است. امام جمعه آوج تصریح کرد: اقدام رسانه ملی در انعکاس عزاداری های مردم در ایام محرم و صفر امتداد رسالت حضرت زینب (س) است که پیام...
نمایش 1 - 20 از 14,245 نتیجه
از 713
در 2.368 ثانیه کامل شد