اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | چهارشنبه، ۲۶ مهر ۱۳۹۶

ایثارگری یکی از ویژگی های ملت ایران در طول تاریخ بوده است - نمایش محتوایی خبر

 

 

ایثارگری یکی از ویژگی های ملت ایران در طول تاریخ بوده است


رئیس جمهور گفت: ایثارگری یکی از ویژگی های ملت ایران در طول تاریخ بوده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ دکتر روحانی درجمع علما، ایثارگران و برگزیدگان استان قزوین که در محل دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، با اشاره به اینکه ایثارگری یکی از ویژگی های ملت بزرگ در طول تاریخ بوده است، گفت: ما این ایثار را از پیامبر(ص) ، امام حسین(ع)  و فرهنگ عاشورا آموخته ایم.
حجت‌ الاسلام حسن روحانی در مراسم دیدار با علما، ایثارگران و برگزیدگان که عصر امروز در سالن شهید رجایی دانشگاه فرهنگیان استان قزوین برگزار شد، با بیان اینکه اخلاق در امورات زندگی بسیار مهم است، گفت: بنده با شهید رجایی در ارتباط بودم و این شهید زمانی که سمت نداشت و نماینده مجلس، نخست وزیر و رئیس جمهور شد هرچه مقام آن افزایش یافت، تواضع این شهید بیشتر شد.
رئیس جمهوری با تمجید از ویژگی های منحصربفرد خلبان بسیجی شهید عباس بابایی از شهدای سرافراز استان قزوین گفت: خلبانان با شجاعت و فداکاری زیادی در دوران دفاع مقدس حضور داشتند اما شهید بابایی از جنس دیگری بود و در انجام وظیفه برای خود هیچ مرزی نمی شناخت.
وی افزود: من انسانی به اخلاص شهید بابایی در مدت عمرم چه قبل و چه بعد از دوران جنگ کم دیدم.
روحانی با بیان اینکه من و شهید بابایی در ایام دفاع مقدس به دلیل شرایط کاری مدت زیادی با هم بودیم تصریح کرد: ایشان وقتی سخنرانی های امام راحل پخش می شد، دو زانو مقابل تلویزیون می نشستند و با احترام به سخنان ایشان گوش می دادند.
رئیس جمهور گفت: شهید بابایی قبل از انقلاب با لباس شخصی در مجالس امام روضه امام حسین(ع) ظرف می شست و کسی باور نمی کرد که یک خلبان این کارها را بکند.
وی بیان کرد: گرایش و فعالیت در جناح های مختلف ایرادی ندارد اما فراموش نکنیم که به حرکت درآوردن کشور وظیفه همه ماست و باید تلاش کنیم تا با نگاه همه جانبه در راه اقتصاد مقاومتی و بدون حب و بغض سیاسی فعالیت کنیم.
روحانی گفت: عاشورا محور افتخار ماست و در مراسم های مختلف دینی و مذهبی محور و جناح برای ما معنا ندارد ازاین رو باید بدانیم که در مسئله سازندگی هم نباید جناحی عمل کنیم.
رئیس جمهور ایران با اشاره به عظمت ایران در عرصه های بین المللی بیان کرد: امروز عظمت ایران در عرصه های بین المللی بسیار بیشتر از سابق است و این را مدیون همراهی و تلاش همه گروه ها و همه گرایش ها هستیم.
روحانی گفت: در اجلاس غیر متعهد ها تنها ۴۸ ساعت در نیویورک حضور داشتم و در همین ۴۸ ساعت ۱۴ ملاقات انجام شد و به عبارت دیگر هیچ کشوری در جهان نبود که نخواهد با نماینده ملت ایران یعنی رئیس جمهور ملاقات داشته باشد.
روحانی علم و فناوری را ابزار سلطه طلبی کشورهای غربی دانست و گفت: کشورهای دیگر معتقدند که ایران از حقوق ملت های دیگر به خوبی دفاع کرده است و ما از این نگران نیستیم که علم و دانش در دنیا گسترش پیدا کند.
وی تصریح کرد: این کشور با این عظمت و افتخار به ملت و رهبر و دین ما امروز به جایگاه رفیعی در عرصه های بین المللی دست یافته است و کشوری که سیبل بسیاری از حملات در همه عرصه ها در دنیا بود امروز هدف برقراری روابط اقتصادی و اجتماعی است.
رئیس جمهور افزود: بسیاری از سران کشورها که با من ملاقات داشتند قبل از خواست ما بحث افزایش ارتباطات و همکاری با ما را عنوان می کردند و امروز زمان صحبت علیه بد عهدی های آمریکا در همه دنیاست.
روحانی تصریح کرد: امروز در دنیا ما در صندلی متهم نیستیم بلکه در صندلی مدعی نشسته ایم و با دقت نظر در روابط بین المللی پا می گذاریم. با این حال اگر ایران بعد از دقت نظر کافی پای قراردادی را امضا کرد عهد شکنی انجام نخواهد داد.
رئیس جمهور بیان کرد: امروز دنیا ایران را کشوری متعهد می داند و به این باور رسیده اند که کشور ایران کشوری متعهد و قابل اعتماد است و امروز بسیاری از کشورهای عضو غیر متعهدها معتقدند که ما با این مذاکرات از حق کشورهای دیگر نیز دفاع کرده ایم.
وی افزود: در منطقه ای آشفته، ایران کشوری آرام وامن است و در این شرایط حتی همراهی با کشورهای مظلوم دنیا را نیز در برنامه خود قرار داده است، چرا که باور دینی ما این است که اگر مظلومی در دنیا به کمک ما نیازمند بود ما مسئولیم دست یاری خود را به سمت او دراز کنیم و از حمایت آنها امتناع نکنیم.
روحانی تصریح کرد: استان قزوین استانی بسیار مهم در چهار راه مواصلاتی کشور است و همه تلاش ما این است که از ظرفیت دولت یازدهم استفاده کنیم تا مشکلات امروز جامعه در حد توان رفع شود.
وی افزود: همه ما در برابر خون شهدا و جانبازی جانبازان مدیون هستیم و باید همه تلاش خود را انجام دهیم و از مقاومت، ایستادگی، صبر و توانمندی آن ها درس بگیریم.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
 جستجوی پیشرفته

نمایش 1 - 20 از 14,189 نتیجه
از 710
 
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۱۵ شناسه مطلب:347641063 بازدیدها:328
معرفی ظرفیت های استان از شبکه شما مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین از اقدام این مرکز برای انعکاس ظرفیت های استان در شبکه ملی «شما» خبر داد. شبکه قزوین در یک برنامه ریزی مؤثر موفق شد تا در برنامه ی «ایران مهر» که از شبکه «شما» پخش می شود؛ از تاریخ 20 لغایت 25 آبان ماه حضوری فعال و پویا داشته باشد. صداوسیمای مرکز قزوین دراین برنامه ظرفیت ها و توانمندی های فرهنگی، تاریخی، گردشگری، زیست محیطی، سوغات و غذاهای سنتی استان قزوین را معرفی خواهد کرد. فرصت حضور در شبکه شما...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۱۳ شناسه مطلب:347624523 بازدیدها:366
تولید، تامین و پخش بیش از 18هزار دقیقه برنامه با موضوع دفاع مقدس و محرم در صدا و سیمای مرکز قزوین مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین از تهیه و تولید بیش از 18 هزار و 500 دقیقه برنامه ی رادیویی، تلویزیونی و خبری در هفته دفاع مقدس و دهه اول ماه محرم دراین مرکز خبر داد. آقای معصومی فر گفت: سیمای مرکز قزوین در هفته دفاع مقدس و دهه اول محرم بیش از 11 هزار و 54 دقیقه برنامه ی زنده، تولیدی، تأمینی و ارتباط زنده از شبکه های استانی، ملی و بین المللی پخش کرد. وی افزود: رادیو قزوین هم دراین ایام بیش از 7 هزار و 114 دقیقه برنامه ی زنده، تولیدی، تامینی و ارتباط...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۱۳ شناسه مطلب:347624443 بازدیدها:344
تشکر و قدردانی مسئولان استان از عملکرد صداوسیمای مرکز قزوین در محرم رئیس شورای نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری صداوسیمای مرکز قزوین از عملکرد این مرکز در ایام عزاداری حضرت سید الشهدا (ع) قدردانی کرد. بهمن طاهرخانی گفت: انعکاس حضور معرفتی مردم در عزاداری های تاسوعا و عاشورای حسینی در شبکه های ملی و استانی قابل تقدیر است که نقش بسزایی در زیرساخت های فرهنگ عاشورا دارد. وی اظهارداشت: انعکاس عزاداری ها از سوی صداوسیما هر سال با کیفیت بیشتری صورت می گیرد که این امر قابل تقدیر و ارزشمند است....
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۱۳ شناسه مطلب:347624356 بازدیدها:394
قدردانی استاندار از صداوسیمای مرکز قزوین استاندار قزوین از صداوسیمای مرکز قزوین بخاطر انعکاس گسترده و پوشش مطلوب عزاداریهای محرم قدردانی کرد. عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیمای مرکز قزوین از تلاش این مرکز بخاطر انعکاس عزاداری های ساده و بی پیرایه مردم استان در شبکه های استانی و ملی تشکر و قدردانی کرد. استاندار قزوین افزود: حضور چشمگیر مردم بسیار ارزشمند و دارای جلوه ی رسانه ای بود که صداوسیما با تلاش خود مداحی و سخنرانی های محرم را بصورت مطلوب و اثر بخش منعکس...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۱۳ شناسه مطلب:347624209 بازدیدها:339
تشکر و قدردانی آموزش و پروش استان از صداوسیمای مرکز قزوین سالار قاسمی مدانی مدیر کل آموزش وپرورش استان قزوین با ارسال پیامی به صداوسیمای مرکز قزوین از این مرکز بخاطر پخش زنده آئین بازگشایی مدارس تشکر و قدردانی کرد. بگزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین در بخشی از این پیام آمده است: ضمن عرض تسلیت ایام حزن و اندوه سوگواری حضرت سیدالشهداء علیه السلام؛ برخود لازم می دانم از برنامه ریزی و تلاش و مدیریت حضرتعالی و همکاران محترمتان که آئین نمادین بازگشایی مدارس را بصورت زنده پخش نمودید تقدیر و تشکر می نمایم....
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۱۳ شناسه مطلب:347624118 بازدیدها:318
سیاست های انگیزشی و ترغیبی مرکز برای برنامه سازان بدنبال تولید و پخش برنامه های رادیویی و تلویزیونی مطلوب در سیما و صدای مرکز قزوین سیاست های انگیزشی و ترغیبی ویژه ای برای عوامل این برنامه ها در نظر گرفته شد. به دستور آقای معصومی فر مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین بدنبال کسب امتیاز 76 برنامه ی تلویزیونی نشاط در ارزیابی های ستادی؛ مبلغ 8 میلیون ریال پاداش برای عوامل این برنامه تخصیص داده شد. آقای معصومی فر در ادامه بمنظور تجلیل از اهتمام و مساعی عوامل برنامه ی مسیر دستور افزایش 15 درصدی برآورد این...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۶ شناسه مطلب:347504683 بازدیدها:356
دیدار استاندار با خانواده شهیدان حاج میری و قاقازانی عبدالمحمد زاهدی در این دیدار با بیان اینکه خانواده شهدا مایه آبرو و عزت کشور هستند ، گفت: رابطه مدیران با خانواده‌های شاهد و ایثارگر باید یک ارتباط خدمتگزاری و خادم و مخدوم باشد، زیرا ما هر چه داریم از شهدا است. وی افزود: ایثاری که شهیدان در هشت سال دفاع مقدس داشتند ، منجر به آرامش و امنیت کشور شده است به همین دلیل ما همه چیز خود را مدیون شهدا و خانواده‌های آنان می‌دانیم. استاندار قزوین افزود: قزوین شهدایی دارد که در سطح ملی مطرح هستند و باید...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۶ شناسه مطلب:347504634 بازدیدها:349
تجلیل از مادران شهدا و همسران جانباز در ششمین روز از هفته دفاع مقدس از مادران شهدا و همسران جانباز در همایش من انقلابی ام تجلیل شد در این همایش از 100 مادر شهید و همسران جانبازان تجلیل به عمل آمد. سخنرانی و روایت گری دوران دفاع مقدس با محوریت فرهنگ عاشورا در جبهه ها، از جمله برنامه های این همایش بود. در آبیک هم همایش زینبیون برگزار شد. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در این مراسم گفت: عزاداری های ماه محرم باید ساده و به دور از آسیب های فرهنگی باشد. حجت الاسلام قابل افزود:...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۶ شناسه مطلب:347504154 بازدیدها:356
بخش دوم تمهیدات صداوسیمای مرکز قزوین برای پوشش زنده عزاداریهای محرم صداوسیمای مرکز قزوین برای پوشش زنده ی عزاداریهای محرم در ایام تاسوعا و عاشورا تمهیدات ویژه ای پیش بینی کرده است. بگفته ی آقای معصومی فر مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین این مرکز از روز جمعه 8 محرم بخش دوم تمهیدات خود را برای پوشش زنده ی عزاداری های مردمی در نقاط مختلف استان عملیاتی خواهد کرد. سیمای مرکز قزوین روز جمعه 8 محرم از ساعت 20:30 سینه زنی سنتی عزاداران حسینی را در عصمت آباد و همچنین تجمع عزاداران حسینی را در اسفرورین بصورت زنده پوشش می دهد....
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۴ شناسه مطلب:347431944 بازدیدها:421
انعکاس گردهمایی جوانان استان در همایش «احلی من العسل» صداوسیمای مرکز قزوین گردهمایی جوانان را در همایش «احلی من العسل» بصورت زنده پوشش خواهد داد. بگفته ی اکبری مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین این همایش با هدف پاسداشت مقام حضرت قاسم علیه السلام و ترویج روحیه و فرهنگ ایثار و شهادت و با همکاری آموزش و پرورش و حضور گسترده دانش آموزان پسر استان از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 5 مهر ماه در امامزاده حسین (ع) قزوین آغاز می شود که در شبکه های سراسری و استانی منعکس خواهد شد. اکبری از دستگاه های مختلف...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۴ شناسه مطلب:347431821 بازدیدها:472
پخش زنده تجمع عزاداران حسینی شهر محمودآباد نمونه در سیمای مرکز قزوین سیمای مرکز قزوین (4 مهر ماه 96) ساعت 20:30 با اعزام گروه های فنی و تولیدی خود به محمود آباد نمونه تجمع عزاداران حسینی و شور و شعور آنان را بصورت زنده منعکس خواهد کرد؛ از عموم مردم بویژه نسل جوان دعوت می شود در این گردهمایی حضور بهم رسانند. منبع: روابط عمومی مرکز قزوین
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۴ شناسه مطلب:347430982 بازدیدها:359
انعکاس ویژه برنامه «روز سقا» در صدا و سیمای مرکز قزوین صداوسیمای مرکز قزوین گردهمایی مردمی روز تا سوعا را تحت عنوان ویژه برنامه ی «روز سقا» در شبکه های رادیویی و تلویزیونی سراسری و استانی منعکس می کند. بگفته ی آقای معصومی فر مدیر کل صداوسیمای مرکز قزوین این مراسم باهدف معرفی عزاداری ساده و بی پیرایه در جامعه و همچنین تبیین الگویی زیبنده از عزاداری محرم در رسانه منعکس می شود. گردهمایی «روز سقا» با اهتمام و همکاری دستگاه های مختلف استان ساعت 9 صبح روز شنبه 8 مهر ماه در خیابان شهدا (سپه) برگزار خواهد شد...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۲ شناسه مطلب:347391852 بازدیدها:413
پخش زنده تجمع عزاداران حسینی شهرستان آبگرم سیمای مرکز قزوین فردا شب ( 3 مهر ماه 96) ساعت 20:30 با اعزام گروه های فنی و تولیدی خود به شهر آبگرم تجمع عزاداران حسینی و شور و شعور آنان را بصورت زنده منعکس خواهد کرد؛ از عموم مردم بویژه نسل جوان دعوت می شود در این گردهمایی حضور بهم رسانند. منبع: روابط عمومی مرکز قزوین
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۲ شناسه مطلب:347391747 بازدیدها:441
پخش زنده تجمع عزاداران حسینی شهرستان بویین زهرا سیمای مرکز قزوین امشب (2 مهر ماه 96) ساعت 20:30 با اعزام گروه های فنی و تولیدی خود به بوئین زهرا تجمع عزاداران حسینی و شور و شعور آنان را بصورت زنده منعکس خواهد کرد؛ از عموم مردم بویژه نسل جوان دعوت می شود در این گردهمایی حضور بهم رسانند. منبع: روابط عمومی مرکز قزوین
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۲ شناسه مطلب:347389440 بازدیدها:392
بازنشستگی همکار واحد حراست مرکز قزوین جناب آقای سیدرحیم حسینی همکار واحد حراست مرکز به افتخار بازنشستگی نائل شد. در نشستی با حضور مدیرحراست مرکز قزوین از زحمات ایشان در طول دوران خدمت تجلیل به عمل آمد. منبع: روابط عمومی مرکز قزوین
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۶/۲۹ شناسه مطلب:347254328 بازدیدها:486
بیان برگ های زرین دفاع مقدس در شبکه قزوین صداوسیمای مرکز قزوین برنامه های ویژه ای برای هفته دفاع مقدس پیش بینی نموده است. این برنامه ها با موضوع ایثار و شهادت در سیما و صدای مرکز قزوین تهیه و تولید می شوند که شامل بخش های مختلفی هستند. در هفته دفاع مقدس سیمای مرکز قزوین ویژه برنامه ی «احرام سرخ» را پیش بینی نموده است که بصورت زنده پخش می شود. پخش 8 عنوان فیلم سینمایی، 10 میان برنامه از بیانات امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص دفاع مقدس، 20 میان برنامه با موضوع جنگ تحمیلی، 20...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۶/۲۹ شناسه مطلب:347253884 بازدیدها:511
تولید وپخش بیش از هزارو 280 دقیقه برنامه با موضوع مواد مخدر مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین از تمهیدات این مرکز برای تولید سلسله برنامه هایی با موضوع پیشگیری از مصرف مواد مخدر خبر داد. با توجه به مأموریت و رسالت رسانه در عرصه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مخاطبان صداوسیمای مرکز قزوین با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سلسله برنامه هایی با موضوع پیشگیری از مصرف مواد مخدر و مبارزه با مصرف این ماده افیونی تولید و پخش می کند. بر این اساس صداوسیمای مرکز قزوین هزار و 280 دقیقه برنامه در قالب 32 برنامه...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۶/۲۸ شناسه مطلب:347225348 بازدیدها:476
قدردانی کمیته امداد از صدا و سیمای مرکز قزوین مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان بخاطر انعکاس جشن عاطفه ها از صداوسیمای مرکز قزوین تشکر و قدردانی کرد. بگزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین مجید مؤمنی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان با ارسال پیامی به صداوسیمای مرکز قزوین از مدیرکل و کارکنان این مرکز بخاطر حضور مؤثر در جشن عاطفه ها و انعکاس مطلوب این جشن در رسانه تشکر و قدردانی کرد. در بخشی از این پیام آمده است: با توکل به خداوند متعال و اعتماد مردم نوع دوست استان کمیته امداد امام...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۶/۲۸ شناسه مطلب:347225271 بازدیدها:468
رتبه ممتاز برنامه نشاط در ارزیابی های ستادی برنامه ی تلویزیونی نشاط در ارزیابی های ستادی حائز رتبه ی ممتاز شد. این برنامه در ارزیابی های ستادی توانست در بخش های محتوایی، اجرا، پرداخت هنری، کارگردانی و تیتراژ امتیازی ممتاز کسب کند. نگاه متوازن به رشته های ورزشی مختلف در استان و همچنین پیگیری و ریشه یابی علت بروز مشکلات در بخش ورزش از دیگر ویژگی های ممتاز برنامه ی نشاط بود. برنامه نشاط با رویکردی پرسشگرانه مسئولان ورزش استان را به استودیو دعوت و مشکلات و نیازهای ورزش استان را با حضور آنان...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۶/۲۸ شناسه مطلب:347225214 بازدیدها:484
قدردانی استاندار از صداوسیمای مرکز قزوین استاندار قزوین با ارسال لوح سپاسی به صداوسیمای مرکز قزوین از این مرکز بعنوان دستگاه برتر مشارکت کننده در ساماندهی امور جوانان قدردانی کرد. در بخشی از متن لوح سپاس آقای فریدون همتی آمده است در راستای آیین نامه و اهداف ستاد استانی ساماندهی امور جوانان و همچنین بمنظور قدردانی و تقدیر از حضور مؤثر و فعالانه آن دستگاه که طی سال گذشته با همگرایی و پیگیری مجدانه، زمینه تحقق اهداف ستاد ساماندهی امور جوانان در حوزه مورد فعالیت را فراهم نمودید؛ بدینوسیله...
نمایش 1 - 20 از 14,189 نتیجه
از 710
در 2.639 ثانیه کامل شد