اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | دوشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۶

ایثارگری یکی از ویژگی های ملت ایران در طول تاریخ بوده است - نمایش محتوایی خبر

 

 

ایثارگری یکی از ویژگی های ملت ایران در طول تاریخ بوده است


رئیس جمهور گفت: ایثارگری یکی از ویژگی های ملت ایران در طول تاریخ بوده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ دکتر روحانی درجمع علما، ایثارگران و برگزیدگان استان قزوین که در محل دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، با اشاره به اینکه ایثارگری یکی از ویژگی های ملت بزرگ در طول تاریخ بوده است، گفت: ما این ایثار را از پیامبر(ص) ، امام حسین(ع)  و فرهنگ عاشورا آموخته ایم.
حجت‌ الاسلام حسن روحانی در مراسم دیدار با علما، ایثارگران و برگزیدگان که عصر امروز در سالن شهید رجایی دانشگاه فرهنگیان استان قزوین برگزار شد، با بیان اینکه اخلاق در امورات زندگی بسیار مهم است، گفت: بنده با شهید رجایی در ارتباط بودم و این شهید زمانی که سمت نداشت و نماینده مجلس، نخست وزیر و رئیس جمهور شد هرچه مقام آن افزایش یافت، تواضع این شهید بیشتر شد.
رئیس جمهوری با تمجید از ویژگی های منحصربفرد خلبان بسیجی شهید عباس بابایی از شهدای سرافراز استان قزوین گفت: خلبانان با شجاعت و فداکاری زیادی در دوران دفاع مقدس حضور داشتند اما شهید بابایی از جنس دیگری بود و در انجام وظیفه برای خود هیچ مرزی نمی شناخت.
وی افزود: من انسانی به اخلاص شهید بابایی در مدت عمرم چه قبل و چه بعد از دوران جنگ کم دیدم.
روحانی با بیان اینکه من و شهید بابایی در ایام دفاع مقدس به دلیل شرایط کاری مدت زیادی با هم بودیم تصریح کرد: ایشان وقتی سخنرانی های امام راحل پخش می شد، دو زانو مقابل تلویزیون می نشستند و با احترام به سخنان ایشان گوش می دادند.
رئیس جمهور گفت: شهید بابایی قبل از انقلاب با لباس شخصی در مجالس امام روضه امام حسین(ع) ظرف می شست و کسی باور نمی کرد که یک خلبان این کارها را بکند.
وی بیان کرد: گرایش و فعالیت در جناح های مختلف ایرادی ندارد اما فراموش نکنیم که به حرکت درآوردن کشور وظیفه همه ماست و باید تلاش کنیم تا با نگاه همه جانبه در راه اقتصاد مقاومتی و بدون حب و بغض سیاسی فعالیت کنیم.
روحانی گفت: عاشورا محور افتخار ماست و در مراسم های مختلف دینی و مذهبی محور و جناح برای ما معنا ندارد ازاین رو باید بدانیم که در مسئله سازندگی هم نباید جناحی عمل کنیم.
رئیس جمهور ایران با اشاره به عظمت ایران در عرصه های بین المللی بیان کرد: امروز عظمت ایران در عرصه های بین المللی بسیار بیشتر از سابق است و این را مدیون همراهی و تلاش همه گروه ها و همه گرایش ها هستیم.
روحانی گفت: در اجلاس غیر متعهد ها تنها ۴۸ ساعت در نیویورک حضور داشتم و در همین ۴۸ ساعت ۱۴ ملاقات انجام شد و به عبارت دیگر هیچ کشوری در جهان نبود که نخواهد با نماینده ملت ایران یعنی رئیس جمهور ملاقات داشته باشد.
روحانی علم و فناوری را ابزار سلطه طلبی کشورهای غربی دانست و گفت: کشورهای دیگر معتقدند که ایران از حقوق ملت های دیگر به خوبی دفاع کرده است و ما از این نگران نیستیم که علم و دانش در دنیا گسترش پیدا کند.
وی تصریح کرد: این کشور با این عظمت و افتخار به ملت و رهبر و دین ما امروز به جایگاه رفیعی در عرصه های بین المللی دست یافته است و کشوری که سیبل بسیاری از حملات در همه عرصه ها در دنیا بود امروز هدف برقراری روابط اقتصادی و اجتماعی است.
رئیس جمهور افزود: بسیاری از سران کشورها که با من ملاقات داشتند قبل از خواست ما بحث افزایش ارتباطات و همکاری با ما را عنوان می کردند و امروز زمان صحبت علیه بد عهدی های آمریکا در همه دنیاست.
روحانی تصریح کرد: امروز در دنیا ما در صندلی متهم نیستیم بلکه در صندلی مدعی نشسته ایم و با دقت نظر در روابط بین المللی پا می گذاریم. با این حال اگر ایران بعد از دقت نظر کافی پای قراردادی را امضا کرد عهد شکنی انجام نخواهد داد.
رئیس جمهور بیان کرد: امروز دنیا ایران را کشوری متعهد می داند و به این باور رسیده اند که کشور ایران کشوری متعهد و قابل اعتماد است و امروز بسیاری از کشورهای عضو غیر متعهدها معتقدند که ما با این مذاکرات از حق کشورهای دیگر نیز دفاع کرده ایم.
وی افزود: در منطقه ای آشفته، ایران کشوری آرام وامن است و در این شرایط حتی همراهی با کشورهای مظلوم دنیا را نیز در برنامه خود قرار داده است، چرا که باور دینی ما این است که اگر مظلومی در دنیا به کمک ما نیازمند بود ما مسئولیم دست یاری خود را به سمت او دراز کنیم و از حمایت آنها امتناع نکنیم.
روحانی تصریح کرد: استان قزوین استانی بسیار مهم در چهار راه مواصلاتی کشور است و همه تلاش ما این است که از ظرفیت دولت یازدهم استفاده کنیم تا مشکلات امروز جامعه در حد توان رفع شود.
وی افزود: همه ما در برابر خون شهدا و جانبازی جانبازان مدیون هستیم و باید همه تلاش خود را انجام دهیم و از مقاومت، ایستادگی، صبر و توانمندی آن ها درس بگیریم.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
 جستجوی پیشرفته

نمایش 1 - 20 از 14,309 نتیجه
از 716
 
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۲۸ شناسه مطلب:353338454 بازدیدها:0
درخشش صدا و سیمای مرکز قزوین در چهاردهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی صداوسیمای مرکز قزوین در چهاردهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی خوش درخشید. بگفته ی اکبری دبیر برگزاری چهاردهمین دوره مسابقات قرآن و عترت، صداوسیمای مرکز قزوین موفق شد در چهاردهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی 4 عنوان برتر کسب کند. اکبری افزود: در بخش خوشنویسی آقای علی اصغر عاملی با نگارش هنرمندانه ی سوره ی مبارکه «حمد» رتبه ی اول را کسب کرد؛ در بخش تولید فیلم کوتاه آقایان امیر عباس تورج فرد با تولید فیلم کوتاه «خیلی دور، خیلی نزدیک» و...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۲۶ شناسه مطلب:353324977 بازدیدها:0
انعکاس پیاده روی مردم آبیک در برنامه ی «صبح و نشاط» سیمای شبکه قزوین پیاده روی مردم آبیک را در برنامه ی «صبح و نشاط» منعکس می کند. بگفته ی اکبری مدیردفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین این برنامه با هدف ترویج ورزش همگانی، تقویت روحیه ی نشاط و شادابی در مخاطبان و ترغیب خانواده ها به ورزش از سیمای مرکز قزوین پخش می شود. برنامه ی «صبح و نشاط» از ساعت 8:30 صبح روز جمعه 27 بهمن ماه بصورت زنده در سیمای مرکز قزوین پخش می شود. اکبری افزود: پیاده روی مردم آبیک که مسیر 3 کیلومتری میدان ولیعصر(عج) تا...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۲۶ شناسه مطلب:353323737 بازدیدها:43
تقدیر از مدیر فناوری اطلاعات صدا و سیمای مرکز قزوین بدنبال اجرای ایده خلاقانه آقای مهندس مهدی قربانپور، مدیر فناوری اطلاعات صداوسیمای مرکز قزوین از خدمات و اقدامات وی تجلیل شد. منبع: روابط عمومی مرکز قزوین
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۲۶ شناسه مطلب:353322669 بازدیدها:0
تشریح عملکرد معاونت فضای مجازی صداوسیما در ایام ا... دهه فجر معاونت فضای مجازی صداوسیمای مرکز قزوین نقش ویژه ای در انعکاس و اطلاع رسانی ویژه برنامه های رادیویی و تلویزیونی دهه فجر داشت. آقای معصومی فر مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین در تشریح عملکرد معاونت فضای مجازی این مرکز گفت: این معاونت در طول ایام ا... دهه فجر بارگذاری بیش از 370 عنوان خبر، موسیقی، تولیدات ویژه، محتوا با موضوع خاطرات و روز شمار انقلاب، یادداشت و معرفی برنامه در وب سایت صداوسیمای مرکز قزوین بارگذاری نمود. آقای معصومی فر در ادامه اظهارداشت:...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۲۵ شناسه مطلب:353313310 بازدیدها:0
جلسه ستاد مدیریت بحران در صداوسیمای مرکز قزوین بمنظور ارتقای سطح آمادگی کارکنان صداوسیمای مرکز قزوین جلسه ستاد مدیریت بحران در این مرکز تشکیل ش د. در این جلسه آقای معصومی فر مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین آمادگی برای مقابله با بحران را از مهمترین مؤلفه های کارآمدی در رسانه دانست و گفت: دراین راستا تیم های سازماندهی شده و همچنین واحدهای مختلف رسانه باید با تمرین و پایش عملی همواره آمادگی خود را در سطحی مطلوب حفظ کنند. آقای رستمی دبیر ستاد بحران صداوسیمای مرکز قزوین هم در خصوص شیوه های فراخوان،...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۲۵ شناسه مطلب:353313226 بازدیدها:0
قدردانی معاون رسانه ملی از صداوسیمای مرکز قزوین معاون امور استان های رسانه ی ملی از صداوسیمای مرکز قزوین تشکر و قدردانی کرد. دکتر علی دارابی معاون امور استان های رسانه ی ملی با ارسال نامه ای به صداوسیمای مرکز قزوین از این مرکز بخاطر اهتمام در انعکاس راهپیمایی یوم ا... 22 بهمن تشکر و قدردانی کرد. در این نامه آمده است: عزم انقلابی و سعی هنرمندانه شما باردیگر شکوه و عظمت ملت ایران را به تصویر کشید و پیام ماندار امام و شهیدان را در سراسر جهان منتشر کرد؛ از یکایک شما عزیزان و دست اندر کاران و...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۲۴ شناسه مطلب:353298320 بازدیدها:34
چند انتصاب در صداوسیمای مرکز قزوین مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین در احکام جداگانه ای چند تن از مدیران داخلی صداوسیمای مرکز قزوین را منصوب کرد. بگزارش دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین آقای معصومی فر با صدور احکام جداگانه ای آقایان احسان قربانی را بعنوان معاون فضای مجازی، مهدی طاهری زاده را بعنوان مدیر تولید سیما، شهرام محسنی دفرازی را بعنوان مدیر اتاق خبر، علی کشاورز نجفی را بعنوان مسئول دفاتر خبری و مجتبی یعقوبی را بعنوان مشاور تولیدات ویژه ی صداوسیمای مرکز قزوین منصوب کرد....
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۲۴ شناسه مطلب:353297756 بازدیدها:24
بیش از 12 هزار دقیقه با فجر انقلاب مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین از پخش بیش از 12 هزار 427 دقیقه برنامه ی رادیویی، تلویزیونی و خبری در دهه فجر از شبکه قزوین خبر داد. بگفته ی آقای معصومی فر مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین معاونت سیمای این مرکز 8 هزار و 855 دقیقه برنامه ی تولیدی و تأمینی با موضوع دهه فجر پخش نمود که ویژه برنامه های «گوهر تابان»، «ایران چهل»، «گنجینه انقلاب»، «فجر اقتصادی»، «روزی روزگاری قزوین»، «ستاره ها»، «سرودهای انقلابی» و «صبح قزوین» از مهمترین برنامه های پخش شده در...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۲۱ شناسه مطلب:353218384 بازدیدها:84
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۱۹ شناسه مطلب:353194089 بازدیدها:77
دیدار دبیر ستاد برگزاری کنگره شهدای استان قزوین با مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین دبیر ستاد برگزاری کنگره شهدای استان قزوین با مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین دیدار کرد. در این دیدار سردار کبیری در رأس هیئتی از سپاه صاحب الأمر استان با آقای معصومی فر و جمعی از معاونان و مدیران صداوسیمای مرکز قزوین دیدار و زمینه ها و برنامه های لازم را برای برگزاری کنگره 3 هزار شهید استان قزوین تشریح کرد. آقای معصومی فر مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین هم با قدردانی از رشادتهای رزمندگان دلیر کشورمان در دفاع از کیان اسلامی آمادگی صداوسیما را برای همکاری...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۱۸ شناسه مطلب:353178384 بازدیدها:97
ویژه برنامه های شبکه قزوین در 22 بهمن ویژه برنامه ی تلویزیونی روز 22 بهمن و ویژه برنامه ی رادیویی «شکوه حضور» در شبکه قزوین هستند. شبکه هایی استانی سیما و صدای مرکز قزوین راهپیمایی یوم ا... 22 بهمن را در ویژه برنامه ای تلویزیونی و ویژه برنامه ی رادیویی «شکوه حضور» پوشش می دهند. بگفته اکبری مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین این ویژه برنامه ها با هدف انعکاس راهپیمایی یوم ا... 22 بهمن دراستان قزوین و نمایش اقتدار، صلابت، وحدت و همدلی مردم استان قزوین از شبکه های استانی سیما و...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۱۸ شناسه مطلب:353178327 بازدیدها:83
سرودهای انقلاب در «نوای مینودری» شبکه استانی سیمای مرکز قزوین سرودهای انقلاب را در «نوای مینودری» پخش می کند. بگفته ی حسن اکبری مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین این برنامه با هدف تکرار حال و هوای سال های انقلاب در مخاطب و همچنین ایجاد فضایی شاد و با نشاط برای آنان و نیز ایجاد تنوع در جدول پخش برنامه ها از سیمای مرکزقزوین پخش می شود. اکبری افزود: دراین برنامه که با محوریت پخش موسیقی و سرودهای انقلابی تهیه شده است؛ مخاطبان سرودهای انقلابی را در خواست می نمایند و رسانه...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۱۸ شناسه مطلب:353178255 بازدیدها:63
«گنجینه انقلاب» در سیمای مرکز قزوین سیمای مرکز قزوین انقلابیون قزوین را در برنامه ی «گنجینه انقلاب» معرفی می کند. بگفته ی اکبری مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین در این برنامه از مستندهای فاخر تولید شده در سیمای مرکز قزوین بهره گرفته می شود که که رجال سیاسی و شخصیت های انقلابی قزوین را معرفی کرده اند. اکبری افزود: این ویژه برنامه ضمن معرفی شخصیتها و چهره های برجسته انقلابی استان اعم از شخصیتهای سیاسی ،اجتماعی و فرهنگی نحوه فعالیتها و مبارزات ایشان را برای مخاطبان خود...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۱۶ شناسه مطلب:353123349 بازدیدها:91
بازدید استاندار قزوین از طرح های فنی ـ عمرانی صداوسیمای مرکز قزوین استاندار قزوین از طرح های فنی ـ عمرانی صداوسیمای مرکز قزوین بازدید کرد. استاندار قزوین دیشب با حضور در صداوسیمای مرکز قزوین در برنامه ی گفتگوی ویژه ی خبری شرکت و گزارشی از وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان به مردم ارائه و همچنین بخشی از برنامه های دهه فجر در استان را تشریح و برخی از برنامه های آینده ی استان در حوزه ی تولید و اشتغال را تبیین کرد. آقای زاهدای در ادامه از طرح های فنی ـ رسانه ای صداوسیمای مرکز قزوین بازدیدکرد؛ دراین بازدید آقای...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۱۶ شناسه مطلب:353123246 بازدیدها:86
دیدار شهردار تاکستان با مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین شهردار تاکستان در دیدار با مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین خواستار معرفی توانمندی های فرهنگی این شهر شد. آقای بهزاد پور در دیدار با مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین ضمن قدردانی از تولید و پخش برنامه ی تلویزیونی «گوهر تابان» خواستار معرفی توانمندی های فرهنگی، هنری، خدمات شهری و دستاوردهای انقلاب در شهر تاکستان در این برنامه شد. آقای معصومی فر مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین هم تولید و پخش برنامه ی تلویزیونی «گوهر تابان» را ابتکاری از سوی این مرکز برای حضور...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۱۶ شناسه مطلب:353123164 بازدیدها:53
دیدار مدیرکل منابع طبیعی استان با مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین دراین دیدار آقای اسدالهی مدیرکل منابع طبیعی استان با اشاره به نقش رسانه در آگاهی بخشی به مردم و فرهنگ سازی برای صیانت از منابع طبیعی تأکید کرد. آقای معصومی فر مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین هم اطلاع رسانی به مردم و فرهنگ سازی را یکی از مهمترین مأموریت های رسانه دانست و گفت: دستگاه های اجرایی استان می توانند از محل یک در صد بودجه ی پیش بینی شده در قانون اعتباری را برای مشارکت در بخش تولید برنامه های رادیویی و تلویزیونی هزینه کنند. منبع:روابط عمومی...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۱۴ شناسه مطلب:353083989 بازدیدها:110
برنامه های صداوسیمای مرکز قزوین در دهه فجر صداوسیمای مرکز قزوین در دهه فجر ویژه برنامه های متعددی پخش می کند. بگفته ی آقای معصومی فر مدیر کل صدا و سیمای مرکز قزوین، سیمای این مرکز با ویژه برنامه های «گوهر تابان»، «ایران 40»، «فجر اقتصادی»، «روزی روزگاری قزوین»، «ستاره ها»، «گنجینه های انقلاب» «سرودهای انقلابی» و «راهپیمایی یوم ا... 22 بهمن» در ایام ا... دهه فجر میهمان مخاطبان خواهد بود. وی افزود: برنامه های «گوهر تابان» کاروان رسانه ای انقلاب است که در نقاط مختلف استان حضور می یابد و شور...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۱۴ شناسه مطلب:353083957 بازدیدها:92
مکان اجرای برنامه های شبکه قزوین در ایام ا... دهه فجر مکان برنامه های مرکز قزوین در روز پانزدهم بهمن ماه به شرح ذیل است. بگفته ی اکبری مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین برنامه ی تلویزیونی «ایران چهل» صبح فردا یکشنبه پانزدهم بهمن ماه در سالن کوثر آموزش و پرورش ناحیه 2 قزوین میزبان نسل های قبل و بعد از انقلاب است که کلام و نگاه مخاطبان را در کنار هم قرار داده و در قاب تصویر نمایش می دهد. اکبری افزود: برنامه ی «گوهر تابان» که کاروان رسانه ای انقلاب در استان است؛ هم فردا یکشنبه پانزدهم بهمن...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۱۰ شناسه مطلب:352983159 بازدیدها:158
«فجر اقتصادی» در سیمای مرکز قزوین سیمای مرکز قزوین در ایام دهه فجر با برنامه «فجر اقتصادی» برکات انقلاب را در استان تبیین می کند. بگفته ی اکبری مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین برنامه ی تلویزیونی «فجر اقتصادی» با هدف تبیین دستاوردهای انقلاب در نقاط مختلف استان و عملکرد دستگاه های استان در قبل و بعد از انقلاب می پردازد. اکبری افزود: برنامه ی «فجر اقتصادی» نگاهی به عزم و اهتمام دستگاه های استان بویژه دستگاه های خدمات رسان برای محرومیت زدایی، عمران و آبادانی نقاط کمتر...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۷ شناسه مطلب:352722972 بازدیدها:170
ویژه برنامه های «رادیو قزوین» در ایام دهه فجر راديو قزوين در ايام فرخنده ي دهه فجر با ويژه برنامه های «رادیو انقلاب»«زنگ انقلاب» و «گفتمان» ميهمان مخاطبان خواهد بود. بگفته ی حسن اکبری مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین ويژه برنامه«رادیو انقلاب با هدف انعكاس بخش هايي از مبارزات مردم استان در دوران انقلاب، معرفي دستاوردهاي انقلاب به نسل جوان ، تداوم روحيه انقلابي مردم و انعکاس جشن های مردمی انقلاب از شبكه استاني صداي مركز قزوين پخش مي گردد. وی افزود: این برنامه شامل بخش هاي مختلفي...
نمایش 1 - 20 از 14,309 نتیجه
از 716
در 1.517 ثانیه کامل شد