اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | دوشنبه، ۳۰ مرداد ۱۳۹۶

ایثارگری یکی از ویژگی های ملت ایران در طول تاریخ بوده است - نمایش محتوایی خبر

 

 

ایثارگری یکی از ویژگی های ملت ایران در طول تاریخ بوده است


رئیس جمهور گفت: ایثارگری یکی از ویژگی های ملت ایران در طول تاریخ بوده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ دکتر روحانی درجمع علما، ایثارگران و برگزیدگان استان قزوین که در محل دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، با اشاره به اینکه ایثارگری یکی از ویژگی های ملت بزرگ در طول تاریخ بوده است، گفت: ما این ایثار را از پیامبر(ص) ، امام حسین(ع)  و فرهنگ عاشورا آموخته ایم.
حجت‌ الاسلام حسن روحانی در مراسم دیدار با علما، ایثارگران و برگزیدگان که عصر امروز در سالن شهید رجایی دانشگاه فرهنگیان استان قزوین برگزار شد، با بیان اینکه اخلاق در امورات زندگی بسیار مهم است، گفت: بنده با شهید رجایی در ارتباط بودم و این شهید زمانی که سمت نداشت و نماینده مجلس، نخست وزیر و رئیس جمهور شد هرچه مقام آن افزایش یافت، تواضع این شهید بیشتر شد.
رئیس جمهوری با تمجید از ویژگی های منحصربفرد خلبان بسیجی شهید عباس بابایی از شهدای سرافراز استان قزوین گفت: خلبانان با شجاعت و فداکاری زیادی در دوران دفاع مقدس حضور داشتند اما شهید بابایی از جنس دیگری بود و در انجام وظیفه برای خود هیچ مرزی نمی شناخت.
وی افزود: من انسانی به اخلاص شهید بابایی در مدت عمرم چه قبل و چه بعد از دوران جنگ کم دیدم.
روحانی با بیان اینکه من و شهید بابایی در ایام دفاع مقدس به دلیل شرایط کاری مدت زیادی با هم بودیم تصریح کرد: ایشان وقتی سخنرانی های امام راحل پخش می شد، دو زانو مقابل تلویزیون می نشستند و با احترام به سخنان ایشان گوش می دادند.
رئیس جمهور گفت: شهید بابایی قبل از انقلاب با لباس شخصی در مجالس امام روضه امام حسین(ع) ظرف می شست و کسی باور نمی کرد که یک خلبان این کارها را بکند.
وی بیان کرد: گرایش و فعالیت در جناح های مختلف ایرادی ندارد اما فراموش نکنیم که به حرکت درآوردن کشور وظیفه همه ماست و باید تلاش کنیم تا با نگاه همه جانبه در راه اقتصاد مقاومتی و بدون حب و بغض سیاسی فعالیت کنیم.
روحانی گفت: عاشورا محور افتخار ماست و در مراسم های مختلف دینی و مذهبی محور و جناح برای ما معنا ندارد ازاین رو باید بدانیم که در مسئله سازندگی هم نباید جناحی عمل کنیم.
رئیس جمهور ایران با اشاره به عظمت ایران در عرصه های بین المللی بیان کرد: امروز عظمت ایران در عرصه های بین المللی بسیار بیشتر از سابق است و این را مدیون همراهی و تلاش همه گروه ها و همه گرایش ها هستیم.
روحانی گفت: در اجلاس غیر متعهد ها تنها ۴۸ ساعت در نیویورک حضور داشتم و در همین ۴۸ ساعت ۱۴ ملاقات انجام شد و به عبارت دیگر هیچ کشوری در جهان نبود که نخواهد با نماینده ملت ایران یعنی رئیس جمهور ملاقات داشته باشد.
روحانی علم و فناوری را ابزار سلطه طلبی کشورهای غربی دانست و گفت: کشورهای دیگر معتقدند که ایران از حقوق ملت های دیگر به خوبی دفاع کرده است و ما از این نگران نیستیم که علم و دانش در دنیا گسترش پیدا کند.
وی تصریح کرد: این کشور با این عظمت و افتخار به ملت و رهبر و دین ما امروز به جایگاه رفیعی در عرصه های بین المللی دست یافته است و کشوری که سیبل بسیاری از حملات در همه عرصه ها در دنیا بود امروز هدف برقراری روابط اقتصادی و اجتماعی است.
رئیس جمهور افزود: بسیاری از سران کشورها که با من ملاقات داشتند قبل از خواست ما بحث افزایش ارتباطات و همکاری با ما را عنوان می کردند و امروز زمان صحبت علیه بد عهدی های آمریکا در همه دنیاست.
روحانی تصریح کرد: امروز در دنیا ما در صندلی متهم نیستیم بلکه در صندلی مدعی نشسته ایم و با دقت نظر در روابط بین المللی پا می گذاریم. با این حال اگر ایران بعد از دقت نظر کافی پای قراردادی را امضا کرد عهد شکنی انجام نخواهد داد.
رئیس جمهور بیان کرد: امروز دنیا ایران را کشوری متعهد می داند و به این باور رسیده اند که کشور ایران کشوری متعهد و قابل اعتماد است و امروز بسیاری از کشورهای عضو غیر متعهدها معتقدند که ما با این مذاکرات از حق کشورهای دیگر نیز دفاع کرده ایم.
وی افزود: در منطقه ای آشفته، ایران کشوری آرام وامن است و در این شرایط حتی همراهی با کشورهای مظلوم دنیا را نیز در برنامه خود قرار داده است، چرا که باور دینی ما این است که اگر مظلومی در دنیا به کمک ما نیازمند بود ما مسئولیم دست یاری خود را به سمت او دراز کنیم و از حمایت آنها امتناع نکنیم.
روحانی تصریح کرد: استان قزوین استانی بسیار مهم در چهار راه مواصلاتی کشور است و همه تلاش ما این است که از ظرفیت دولت یازدهم استفاده کنیم تا مشکلات امروز جامعه در حد توان رفع شود.
وی افزود: همه ما در برابر خون شهدا و جانبازی جانبازان مدیون هستیم و باید همه تلاش خود را انجام دهیم و از مقاومت، ایستادگی، صبر و توانمندی آن ها درس بگیریم.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
 جستجوی پیشرفته

نمایش 1 - 20 از 14,125 نتیجه
از 707
 
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۲۵ شناسه مطلب:346342909 بازدیدها:56
دیدار اعضای خانه مطبوعات استان با مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین در دیدار با اعضای خانه مطبوعات استان خبرنگاران را چشم های بیدار جامعه دانست. آقای معصومی فر در دیدار با اعضای خانه مطبوعات استان ضمن تبریک روز خبرنگار؛ گفت: خبرنگاران چشم های بیدار جامعه هستند که باید با تعهد، دلسوزی و بدون ملاحظات سیاسی مشکلات و نیازهای مردم را در رسانه ها منعکس و نقش پرسشگری ممتازی در فضای جامعه داشته باشند. مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین در ادامه خدمت رسانی به مردم را مهمترین سرلوحه کارخبرنگاران دانست...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۲۵ شناسه مطلب:346342813 بازدیدها:47
درخشش صداوسیمای مرکز قزوین در سومین جشنواره کشوری ایثار و شهادت صداوسیمای مرکز قزوین با تولید گزارش «دریا دلان» موفق شد در سومین جشنواره کشوری ایثار و شهادت عنوان نخست را دربین آثار ارسالی از استان ها کسب کند. خانم سمیه صفری با تولید گزارش «دریا دلان» با موضوع شهدای غواص و همچنین بازسازی صحنه ای از اسارت 3 رزمنده ی غواص که از قاب دوربین تلویزیون بعثی در مقر سوم ارتش عراق توسط یکی از خبرنگاران رسانه های خارجی گرفته شده بود نگاهی متفاوت به حماسه ی شهدای غواص داشته است. مهمترین ویژگی گزارش شهدای غواص حضور 3 غواص...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۲۵ شناسه مطلب:346342768 بازدیدها:47
تبریک روز خبرنگار از سوی رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با ارسال نامه ای به صداوسیمای مرکز قزوین روز خبرنگار را تبریک گفت. آقای اردشیر صفاپور در نامه ی خود آورده است: 17 مرداد ماه سالروز شهادت شهید محمود صارمی خبرنگار متعهد، متعلق به گروهی است که پرچم رسالت بزرگ اطلاع رسانی و اگاهی بخشی را بر دوش گرفته و چراغ راه جامعه خویش گشته اند؛ به راستی و درستی که خبرنگاران؛ از پیشقراولان و طلایه داران راستین عرصه ی اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در جامعه می باشند که نقش...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۲۴ شناسه مطلب:346304989 بازدیدها:70
پخش یکی از تولیدات فاخر سیمای مرکز قزوین از شبکه امید مستند تلویزیونی «آبگینه و سنگ» 25 مرداد ماه از شبکه امید پخش می شود. مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین از پخش مستند تلویزیونی «آبگینه و سنگ» در روز 25 مرداد ماه از شبکه امید خبر داد و گفت: این مستند از تولیدات فاخر صداوسیمای مرکز قزوین است که نگاهی موشکافانه به اقتصاد مقاومتی دارد و روز چهارشنبه 25 مرداد ماه ساعت 23:30 از شبکه امید سیما پخش خواهد شد. در مستند تلویزیونی «آبگینه و سنگ» علل موفقیت، راهکارها، ابتکارات و همچنین شیوه های...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۲۴ شناسه مطلب:346304250 بازدیدها:63
پخش نمایش های رادیویی «عباس» و «موذن» از رادیو قزوین به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به کشور رادیو قزوین نمایش های «عباس» و «مؤذن» را تولید و پخش می کند. همزمان با سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی رادیو قزوین نمایش های «عباس» و «مؤذن» را تولید و پخش می کند که این نمایش ها نگاهی به اخلاق و سلوک سردار آزادگان زنده یاد سید علی اکبر ابوترابی در دوران اسارت دارند. این نمایش ها با هدف پاسداشت صبر و استقامت آزادگان و همچنین انعکاس گوشه هایی از مشقات و سختی های آنان در دوران اسارت از رادیو قزوین تولید و...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۲۴ شناسه مطلب:346304193 بازدیدها:57
تقدیر استاندار قزوین از خبرنگاران مرکز فریدون همتی استاندار قزوین با ارسال پیام سپاسی به مناسبت روز خبرنگار از فعالان عرصه ی خبر در صداوسیمای مرکز قزوین تجلیل کرد. در بخشی از این پیام آمده است: خبرنگاران حاملان آگاهی و اطلاعات را باید به حق تجسم امانت، آگاهی، مسئولیت، دلسوزی و وظیفه شناسی دانست که وجدان بیدار جامعه و تصویرگر زمان خویش هستند و در حقیقت سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه ای مرهون تلاش های شبانه روزی آنهاست. اینجانب ضمن تبریک روز خبرنگار از همه صاحبان اندیشه و قلم، پیشگامان و...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۲۴ شناسه مطلب:346304144 بازدیدها:49
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۲۲ شناسه مطلب:346264094 بازدیدها:66
دیدار مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با مدیرکل مرکز مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان به همراه تنی چند از معاونانش به مناسبت روز خبرنگار با مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین دیدار کردند. دراین دیدار آقای بابایی با اشاره به نقش خبرنگاران در انتشار خبر و اطلاع رسانی از خدمات آنان قدردانی و تجلیل کرد. آقای بابایی در ادامه با اشاره به فعالیت واحدهای تولیدی ـ صنعتی دراستان قزوین خواستار تعامل بیشتر با رسانه برای انعکاس توانمندی ها و ظرفیت های این واحدها شد. آقای معصومی فر مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین هم...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۲۲ شناسه مطلب:346263886 بازدیدها:68
تقدیر استاندار قزوین از خبرنگاران مرکز فریدون همتی استاندار قزوین با ارسال پیام سپاسی به مناسبت روز خبرنگار از فعالان عرصه ی خبر در صداوسیمای مرکز قزوین تجلیل کرد. در بخشی از این پیام آمده است: خبرنگاران حاملان آگاهی و اطلاعات را باید به حق تجسم امانت، آگاهی، مسئولیت، دلسوزی و وظیفه شناسی دانست که وجدان بیدار جامعه و تصویرگر زمان خویش هستند و در حقیقت سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه ای مرهون تلاش های شبانه روزی آنهاست. اینجانب ضمن تبریک روز خبرنگار از همه صاحبان اندیشه و قلم، پیشگامان و...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۲۱ شناسه مطلب:346242532 بازدیدها:68
دیدار رئیس مجمع نمایندگان استان و مدیرکل ارشاد اسلامی با مدیرکل مرکز به مناسبت روزخبرنگار رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین دیدار کردند. در این دیدار آقای طاهرخانی ضمن تبریک روز خبرنگار از زحمات رسانه ملی و صداوسیمای مرکز قزوین در عرصه خبر و اطلاع رسانی تشکر و قدردانی کرد و افزود: رسانه ی ملی و صداوسیمای مرکز قزوین عملکرد مطلوبی داشته اند که باید از دست اندر کاران آنان تشکر و قدردانی کرد. آقای طاهر خانی در ادامه بر لزوم تعامل سازنده...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۱۹ شناسه مطلب:346223976 بازدیدها:79
تجلیل از خبرنگاران صداوسیمای مرکز قزوین معاون سیاسی امنیتی استاندار در مراسم تجلیل از خبرنگاران صداوسیمای مرکز قزوین از حسن تعامل این مرکز با استانداری و دستگاه های اجرایی استان تشکر و قدردانی کرد. آقای شاهرخی صبح امروز در جمع خبرنگاران صداوسیمای مرکز قزوین گفت: صداوسیما در تمامی عرصه ها تعامل سازنده و مثبتی با استانداری و دستگاههای اجرایی استان دارد که در این میان رسانه ی استانی در برهه ی حساس و سرنوشت ساز انتخابات و همچنین مشارکت حداکثری مردم نقش بی بدیل و ممتازی ایفا کرد. معاون...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۱۹ شناسه مطلب:346223806 بازدیدها:76
دیدار مدیرکل فنی و حرفه ای استان با مدیرکل مرکز به مناسبت روز خبرنگار مدیرکل و تنی چند از مدیران فنی و حرفه ای استان با مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین دیدار کرد. در این دیدار آقای جلیلوند با تبریک روز خبرنگار از تلاش های مدیرکل و کارکنان صداوسیمای مرکز قزوین در حوزه ی اطلاع رسانی و پخش اخبار تشکر و قدردانی کرد. آقای جلیلوند با اشاره به خلاء های مهارتی نسل جوان برای کسب اشتغال پایدار گفت: نسل جوان که در رشته های فنی و مهندسی تحصیل کرداند در حوزه ی مهارت های عملی دچار نقصان است که با حضور در دوره...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۱۵ شناسه مطلب:346151632 بازدیدها:97
افتخار آفرینی مستند تلویزیونی «گراند هتل» در ششمین جشنواره بین المللی فیلم شهر مستند تلویزیونی «گراند هتل» در ششمین جشنواره بین المللی فیلم شهر خوش درخشید. مستند تلویزیونی «گراند هتل» که از تولیدات فاخر و ممتاز صداوسیمای مرکز قزوین است موفق شد جایزه ی بهترین تحقیق و پژوهش را در حیطه ی فیلم های مستند به خود اختصاص دهد. این مستند برای رسیدن به بخش نهایی جشنواره رقابتی تنگاتنگی را پشت سرگذاشت تا موفق شد به جمع 26 اثر نهایی جشنواره راه یابد؛ سپس دراین مرحله توانست جایزه ی بهترین تحقیق و پژوهش را در حیطه ی فیلم های مستند از آن...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۱۴ شناسه مطلب:346136222 بازدیدها:121
راهیابی تولیدات صدا و سیمای مرکز قزوین به جشنواره بیستم 7 اثر تولیدی از صدا وسیمای مرکز قزوین به بیستمین جشنواره ی تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان ها راه یافت. این آثار عبارتند از «آبگینه و سنگ» به تهیه کنندگی حمیدرضا لطفی، «یک روز به عید» به تهیه کنندگی مجتبی محمودی، «پرنیان» به تهیه کنندگی اسد سرکانی، «نشاط» به تهیه کنندگی حسن ناصری، «رنگ زندگی» به تهیه کنندگی حمیدرضا محلاتی، «شهرباران» به تهیه کنندگی عباس تورج فرد و «شمیم سحر» به تهیه کنندگی مهدی احمدی است که موفق شدند امتیاز لازم را برای...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۱۴ شناسه مطلب:346136188 بازدیدها:104
عضو شورای فرهنگی و اجتماعی زنان کشور در جمع بانوان مرکز عضو شورای فرهنگی و اجتماعی زنان کشور در جمع بانوان صداوسیمای مرکز قزوین بر لزوم خودباوری زنان برای مقابله با تهاجم فرهنگی تأکید کرد. فرشته روح افزا عضو شورای فرهنگی و اجتماعی زنان کشور در هم اندیشی با بانوان صداوسیمای مرکز قزوین گفت : مقابله با تهدیدهای نرم دشمن با احیای خود باوری محقق می شود. فرشته روح افزا در این نشست با اشاره به نقش تربیت و کرامت زن گفت : زن در جامعه نقش کلیدی دارد و انسان ساز است اما متاسفانه کمتر به این نقش توجه می شود . وی...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۹ شناسه مطلب:346051876 بازدیدها:184
راه یابی دو اثر فاخر موسیقیایی مرکز قزوین به بیستمین جشنواره ی تولیدات مراکز استان ها دو قطعه ی موسیقیایی از صداوسیمای مرکز قزوین به بیستمین جشنواره ی تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان ها راه یافت. دو قطعه ی موسیقیایی با عنوان «امام رضا(ع)» و «بنی آدم» از تولیدات فاخر واحد موسیقی و سرود صداوسیمای مرکز قزوین موفق شدند به بیستمین جشنواره ی تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان ها راه یابند. قطعه موسیقی «امام رضا(ع)» به خوانندگی ساسان کریمی و آهنگ سازی حسام الدین ناصری در ساختار پاپ تولید شد که شاعر آن هم عبدالجبار کاکایی...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۸ شناسه مطلب:346018683 بازدیدها:175
یادمان شهدای استان در میان برنامه های «زاد روز پروانه ها» و «معراج پروانه ها» گروه رادیویی و تلویزیونی بسیج صداوسیمای مرکز قزوین میان برنامه های «زاد روز پروانه ها» و «معراج پروانه ها» را تولید نمود. این برنامه با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ذکر یاد و نام شهدای استان در جامعه از سیمای مرکز قزوین پخش می شوند. میان برنامه ی «زاد روز پروانه ها» سالروز تولد شهدای استان را تبیین می کند که پیش از اذان ظهر از سیمای مرکز قزوین پخش می شود؛ و میان برنامه ی «معراج پروانه ها» هم سالروز شهادت شهدای استان را بازگو می کند که پیش از...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۷ شناسه مطلب:345991040 بازدیدها:153
تقدیر مدیرکل تبلیغات اسلامی استان از صدا و سیمای مرکز قزوین حجت الاسلام والمسلمین نعمت الهی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با ارسال لوح سپاسی به صداوسیمای مرکز قزوین از مدیرکل و کارکنان این مرکز قدردانی کرد. در بخشی از این لوح سپاس آمده است: دارالقرآن کریم اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین سالهاست که به خادمی قرآن سرافراز است و اینک در پرتو تشعشعات سراسر رحمت این منبع نور ، مفتخر گردید تا به فضل الهی در طول ماه مبارک رمضان یک بار دیگر طرح با «قرآن در رمضان» را با همکاری صداوسیمای مرکز قزوین و چند دستگاه...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۷ شناسه مطلب:345989269 بازدیدها:175
تولید مستند تلویزیونی با موضوع زندگی سردار آزادگان سید علی اکبر ابوترابی مدیر دفتر وروابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین از تولید مستند تلویزیونی با موضوع زندگی سردار آزادگان سید علی اکبر ابوترابی خبرداد. صداوسیمای مرکز قزوین در طرح مشترکی با معاونت امور استان های رسانه ی ملی گوشه هایی از زندگی سردار آزادگان سید علی اکبر ابوترابی را بازگو می کند. این طرح هم اکنون در مرحله ی تحقیق و پژوهش قرار دارد که پس از اتمام این مرحله ضبط آن آغاز خواهد شد. تولید مستند زندگی سردار آزادگان سید علی اکبر ابوترابی از تولیدات فاخری خواهد...
تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۴ شناسه مطلب:345945620 بازدیدها:181
نگرش ویژه ی صداوسیمای مرکز قزوین به برنامه های دهه کرامت صداوسیمای مرکز قزوین در برنامه های خود نگاه ویژه ای به «دهه کرامت» خواهد داشت. این مرکز برنامه های خود را در دهه کرامت با نگاه متمایز و ویژه ای تولید و پخش خواهد کرد که دراین راستا سیمای مرکز برنامه های تلویزیونی «شب های مینودری»، «رنگ زندگی»، «مسابقه تلفنی»، «بی حاشیه» و «پاسخ» را بصورت زنده و با موضوع دهه کرامت تولید و پخش خواهد کرد. رادیو قزوین هم علاوه بر تولید یک ویژه برنامه با عنوان «ضریح نور» برنامه های «پنجره بامدادی»، «روی خط باشید»،...
نمایش 1 - 20 از 14,125 نتیجه
از 707
در 2.305 ثانیه کامل شد