حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ایثارگری یکی از ویژگی های ملت ایران در طول تاریخ بوده است - نمایش محتوایی خبر

 

 

ایثارگری یکی از ویژگی های ملت ایران در طول تاریخ بوده است


رئیس جمهور گفت: ایثارگری یکی از ویژگی های ملت ایران در طول تاریخ بوده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ دکتر روحانی درجمع علما، ایثارگران و برگزیدگان استان قزوین که در محل دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، با اشاره به اینکه ایثارگری یکی از ویژگی های ملت بزرگ در طول تاریخ بوده است، گفت: ما این ایثار را از پیامبر(ص) ، امام حسین(ع)  و فرهنگ عاشورا آموخته ایم.
حجت‌ الاسلام حسن روحانی در مراسم دیدار با علما، ایثارگران و برگزیدگان که عصر امروز در سالن شهید رجایی دانشگاه فرهنگیان استان قزوین برگزار شد، با بیان اینکه اخلاق در امورات زندگی بسیار مهم است، گفت: بنده با شهید رجایی در ارتباط بودم و این شهید زمانی که سمت نداشت و نماینده مجلس، نخست وزیر و رئیس جمهور شد هرچه مقام آن افزایش یافت، تواضع این شهید بیشتر شد.
رئیس جمهوری با تمجید از ویژگی های منحصربفرد خلبان بسیجی شهید عباس بابایی از شهدای سرافراز استان قزوین گفت: خلبانان با شجاعت و فداکاری زیادی در دوران دفاع مقدس حضور داشتند اما شهید بابایی از جنس دیگری بود و در انجام وظیفه برای خود هیچ مرزی نمی شناخت.
وی افزود: من انسانی به اخلاص شهید بابایی در مدت عمرم چه قبل و چه بعد از دوران جنگ کم دیدم.
روحانی با بیان اینکه من و شهید بابایی در ایام دفاع مقدس به دلیل شرایط کاری مدت زیادی با هم بودیم تصریح کرد: ایشان وقتی سخنرانی های امام راحل پخش می شد، دو زانو مقابل تلویزیون می نشستند و با احترام به سخنان ایشان گوش می دادند.
رئیس جمهور گفت: شهید بابایی قبل از انقلاب با لباس شخصی در مجالس امام روضه امام حسین(ع) ظرف می شست و کسی باور نمی کرد که یک خلبان این کارها را بکند.
وی بیان کرد: گرایش و فعالیت در جناح های مختلف ایرادی ندارد اما فراموش نکنیم که به حرکت درآوردن کشور وظیفه همه ماست و باید تلاش کنیم تا با نگاه همه جانبه در راه اقتصاد مقاومتی و بدون حب و بغض سیاسی فعالیت کنیم.
روحانی گفت: عاشورا محور افتخار ماست و در مراسم های مختلف دینی و مذهبی محور و جناح برای ما معنا ندارد ازاین رو باید بدانیم که در مسئله سازندگی هم نباید جناحی عمل کنیم.
رئیس جمهور ایران با اشاره به عظمت ایران در عرصه های بین المللی بیان کرد: امروز عظمت ایران در عرصه های بین المللی بسیار بیشتر از سابق است و این را مدیون همراهی و تلاش همه گروه ها و همه گرایش ها هستیم.
روحانی گفت: در اجلاس غیر متعهد ها تنها ۴۸ ساعت در نیویورک حضور داشتم و در همین ۴۸ ساعت ۱۴ ملاقات انجام شد و به عبارت دیگر هیچ کشوری در جهان نبود که نخواهد با نماینده ملت ایران یعنی رئیس جمهور ملاقات داشته باشد.
روحانی علم و فناوری را ابزار سلطه طلبی کشورهای غربی دانست و گفت: کشورهای دیگر معتقدند که ایران از حقوق ملت های دیگر به خوبی دفاع کرده است و ما از این نگران نیستیم که علم و دانش در دنیا گسترش پیدا کند.
وی تصریح کرد: این کشور با این عظمت و افتخار به ملت و رهبر و دین ما امروز به جایگاه رفیعی در عرصه های بین المللی دست یافته است و کشوری که سیبل بسیاری از حملات در همه عرصه ها در دنیا بود امروز هدف برقراری روابط اقتصادی و اجتماعی است.
رئیس جمهور افزود: بسیاری از سران کشورها که با من ملاقات داشتند قبل از خواست ما بحث افزایش ارتباطات و همکاری با ما را عنوان می کردند و امروز زمان صحبت علیه بد عهدی های آمریکا در همه دنیاست.
روحانی تصریح کرد: امروز در دنیا ما در صندلی متهم نیستیم بلکه در صندلی مدعی نشسته ایم و با دقت نظر در روابط بین المللی پا می گذاریم. با این حال اگر ایران بعد از دقت نظر کافی پای قراردادی را امضا کرد عهد شکنی انجام نخواهد داد.
رئیس جمهور بیان کرد: امروز دنیا ایران را کشوری متعهد می داند و به این باور رسیده اند که کشور ایران کشوری متعهد و قابل اعتماد است و امروز بسیاری از کشورهای عضو غیر متعهدها معتقدند که ما با این مذاکرات از حق کشورهای دیگر نیز دفاع کرده ایم.
وی افزود: در منطقه ای آشفته، ایران کشوری آرام وامن است و در این شرایط حتی همراهی با کشورهای مظلوم دنیا را نیز در برنامه خود قرار داده است، چرا که باور دینی ما این است که اگر مظلومی در دنیا به کمک ما نیازمند بود ما مسئولیم دست یاری خود را به سمت او دراز کنیم و از حمایت آنها امتناع نکنیم.
روحانی تصریح کرد: استان قزوین استانی بسیار مهم در چهار راه مواصلاتی کشور است و همه تلاش ما این است که از ظرفیت دولت یازدهم استفاده کنیم تا مشکلات امروز جامعه در حد توان رفع شود.
وی افزود: همه ما در برابر خون شهدا و جانبازی جانبازان مدیون هستیم و باید همه تلاش خود را انجام دهیم و از مقاومت، ایستادگی، صبر و توانمندی آن ها درس بگیریم.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
 



جستجوی پیشرفته

نمایش 1 - 20 از 14,392 نتیجه
از 720
 
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۲۸ شناسه مطلب:354843859 بازدید:0
قدامات صداوسیمای مرکز قزوین در ماه مبارک رمضان مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین اقدامات این مرکز را در ماه مبارک رمضان مطلوب و گسترده ارزیابی کرد. آقای معصومی فر گفت: صداوسیمای مرکز قزوین در ماه مبارک رمضان 3 ویژه برنامه ی زنده ی تلویزیونی و 2 ویژه برنامه ی زنده ی رادیویی را هر روز بصورت زنده پخش کرد. مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین افزود: ویژه برنامه های «یک نفس تا خدا»، «سحرگاهان» و «تلاوت نور» برنامه های سیما و ویژه برنامه های «سفره ها آسمانی» و «چه مبارک سحری» هم برنامه های صدای مرکز قزوین بودند...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۲۴ شناسه مطلب:354810172 بازدید:1
جشن های «نور باران» و «شکرانه» در صداوسیمای مرکز قزوین شبکه های استانی سیما و صدای مرکز قزوین با ویژه برنامه های «نور باران» و «شکرانه» تعطیلات عید سعید فطر راه همراه مخاطبان خواهند بود. بگفته ی مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین این برنامه ها با هدف پاسداشت عید سعید فطر، شکر گذاری یک ماه روزه داری و بندگی، همراهی با مردم درجشن عید سعید فطروایجاد فضایی عیدانه وشادمانه در جامعه، تقویت سنت حسنه صله رحم وآشنایی با آداب ورسوم مسلمانان جهان در عیدسعید فطر از شبکه های استانی سیما وصدای مرکز قزوین پخش می گردند....
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۲۳ شناسه مطلب:354790662 بازدید:104
پخش زنده ی نماز عید سعید فطر در استان مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین از پخش زنده ی نماز وحدت بخش عید سعید فطر در قزوین خبر داد. آقای معصومی فر گفت: شبکه استانی سیمای مرکز قزوین نماز عید سعید فطر امسال را همچون سال های گذشته بصورت زنده پوشش خواهد داد. وی افزود: با توجه به اهمیت و جایگاه نماز عید سعید فطر در جامعه و همچنین نقش این اجتماع مردمی در وحدت بخشی به جامعه، صداوسیمای مرکز قزوین این فریضه ی دینی را بصورت زنده پوشش خواهد داد. مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین در ادامه با اشاره به زمان...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۲۳ شناسه مطلب:354786839 بازدید:64
پخش بیش از 2 هزار و 200 دقیقه فریاد آزادی برای رهایی قدس صداوسیمای مرکز قزوین بیش از 2 هزار و 242 دقیقه برنامه با موضوع روز جهانی قدس پخش کرد. بگفته ی آقای معصومی فر مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین، سیمای این مرکز بیش از هزار و 407 دقیقه برنامه ی تولیدی و تأمینی با موضوع روز جهانی قدس پخش نمود. آقای معصومی فر افزود: صدای مرکز قزوین هم 577 دقیقه برنامه ی تولیدی و تأمینی با موضوع روزجهانی قدس از رادیو قزوین پخش کرد. وی بیان داشت: پخش زنده ی راهپیمایی روز قدس از شبکه های استانی سیما، صدا و همچنین شبکه های ملی...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۲۳ شناسه مطلب:354786753 بازدید:62
بیش از 3 هزار و 800 دقیقه نیایش وتعبد در صداوسیمای مرکز قزوین شبکه های استانی سیما و صدای مرکز قزوین به مناسبت شب های قدر بیش از 3 هزار و 850 دقیقه برنامه ی رادیویی و تلویزیونی تولید و پخش کردند. بگفته ی آقای معصومی فر مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین تولید و تأمین سیمای این مرکز هزار و 559 دقیقه برنامه ی تلویزیونی شامل پوشش زنده ی احیاء شب های قدر، فیلم سینمایی، تیزر، سخنرانی با موضوع شب های قدر و شهادت امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام، نوحه و مرثیه خوانی تهیه، تولید و پخش نمود. وی افزود: تولید و تأمین صدای...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۲۰ شناسه مطلب:354750918 بازدید:0
تپش نبض اقتصاد، فرهنگ و اجتماع در سیمای مرکز قزوین شبکه ی استانی سیمای مرکز قزوین در برنامه ی «نبض» مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی استان را بررسی می کند. بگفته ی آقای معصومی فر مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین این برنامه با نگرش چند بعدی از سیمای مرکز قزوین پخش می شود که مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی استان را بصورت کارشناسی بررسی و برای اصلاح مشکلات و رفع موانع موجود در جامعه راهکارهایی ارائه می دهد. آقای معصومی فر افزود: برنامه ی «نبض» در 2 بعد اقتصادی و فرهنگی ـ اجتماعی در سیمای مرکز قزوین تهیه و...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۱۷ شناسه مطلب:354711829 بازدید:85
پخش همزمان ویژه برنامه ی «سحرگاهان» در شبکه قزوین و شبکه شما برنامه «سحرگاهان» سیمای مرکز قزوین تا پایان ماه مبارک رمضان میهمان ایرانیان خواهد بود. بگفته ی اکبری مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین پخش ویژه برنامه ی تلویزیونی «سحرگاهان» از 17 خرداد ماه بصورت زنده همزمان از شبکه قزوین و شبکه شما آغاز شده است؛ که تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت. اکبری افزود: برنامه «سحرگاهان» با هدف همراهی مخاطبان در سحرهای مصفای رمضان، ترغیب و تشویق ملت مومن ایران به اقامه ی نماز صبح در اول وقت ، تبیین...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۱۴ شناسه مطلب:354679840 بازدید:71
ويژه ‌برنامه ها‌ي «روز بیداری» و «قبله ی بیداری» در شبکه قزوین سیما و صدای مرکز قزوين روز قدس با ويژه‌برنامه ها‌ي «روز بیداری» و «قبله ی بیداری » همراه مردم استان آزادي قبله‌ي اول مسلمين جهان را فرياد مي‌زنند. بگفته ی آقای معصومی فر مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین اين ويژه‌برنامه ها علاوه بر پوشش حضور پرشور مردم در راهپيمايي روز جهاني قدس، تاريخچه‌ي انتفاضه، اهميت مسأله فلسطين، دستاوردهاي نامگذاري روز قدس از سوي حضرت امام خميني(ره) را بازگو و خوي تجاوزگرانه‌ي رژيم اشغالگر قدس را نيز براي مخاطبان افشا مي‌كنند. وی...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۱۰ شناسه مطلب:354634781 بازدید:134
ویژه برنامه های رادیوقزوین برای روزهای 14 و 15 خرداد رادیو قزوین در روزهای 14 و 15 خرداد برنامه های ویژه ای تدارک دیده است. بگفته اکبری مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین ویژه برنامه ی «امام دل ها» در روز 14 خرداد ماه و ویژه برنامه ی «قیام جاودان» در روز 15 خرداد ماه از شبکه ی استانی صدای مرکز قزوین پخش خواهند شد. اکبری افزود: اين ويژه‌ برنامه ها با هدف گراميداشت سالروز ارتحال بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني(ره) و قيام 15 خرداد، تبيين سيره و روش حضرت امام خميني(ره) در ابعاد...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۱۰ شناسه مطلب:354629827 بازدید:25
دیار رئیس اداره امور شعب بانک ملی استان با مدیرکل مرکز قزوین رئیس اداره امور شعب بانک ملی استان با مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین دیدار کرد. محور این دیدار انتقال حساب های بانکی صداوسیمای مرکز قزوین به بانک ملی بود که با تشریک مساعی و تبادل نظر طرفین همراه بود. دراین دیدار آقای یزدان دوست رئیس اداره امور شعب بانک ملی استان گفت: این بانک آمادگی لازم را برای اعطای تسهیلات بانکی فروش اقساطی تا سقف 50 میلیون تومان را به کارکنان صداوسیمای مرکز قزوین دارد. وی تصریح کرد: ارائه کارت اعتباری خرید تا سقف 50 میلیون...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۱۰ شناسه مطلب:354629518 بازدید:95
برگزاری مراسم پاسداشت سالروز شهادت همکاران صداوسیمای مرکز قزوین صداوسیمای مرکز قزوین ظهر دیروز مراسم پاسداشت سالروز شهادت شهیدان صلاحی و رجبی را در نمازخانه این مرکز برگزار کرد. بگزارش دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین دراین مراسم همکاران صداوسیمای مرکز قزوین و خانواده های شهیدان سیدمحمود صلاحی و ابوالفضل رجبی حضور داشتند که ضمن قرائت فاتحه و یادبود این عزیزان؛ آقای معصومی فر مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین هم سخنرانی داشتند. پخش گزارش خبری در بخش های خبری سیما و صدا و همچنین تبلیغات محیطی و پیرامونی برای...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۶ شناسه مطلب:354588635 بازدید:149
پوشش زنده لیالی قدر در شبکه قزوین صداوسیمای مرکز قزوین شب های قدر را بصورت زنده در رادیو و تلویزیون پوشش خواهد داد. بگفته ی آقای معصومی فر مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین بمنظور بهره بردن مخاطبان از فضای معنوی و روحانی شب های قدر، سیمای مرکز قزوین با استقرار یک گروه رسانه ای در امامزاده حسین (ع) برنامه های شب های قدر را بصورت زنده در تلویزیون پوشش خواهد داد. آقای معصومی فر تصریح کرد: رادیو قزوین هم با هدف انعکاس برنامه های شب های قدر مکانهای ویژه ای را پیش بینی نموده است؛ تا شب زنده...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۳ شناسه مطلب:354557089 بازدید:337
زنگ نشاط در رادیو قزوین «زنگ نشاط» یکشنبه 6 خرداد ماه با حضور رئیس هیئت بسکتبال شهرستان تاکستان آقای سعید طاهرخانی به بررسی وضعیت ورزش بسکتبال در شهرستان تاکستان خواهد پرداخت. برنامه ی رادیویی زنگ نشاط شامل بخش های مختلفی است که معرفی قهرمانان ورزشی ، گزارش مردمی ، معرفی هیئت های ورزشی وپیگیری فعالیتهای آنها ، ورزش و سلامت بانوان و اطلاع رسانی رویدادهای ورزشی استان از جمله مهمترین بخش های این برنامه است. این برنامه روزهای یکشنبه و سه شنبه از ساعت 17:15 به مدت 45 دقیقه...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۳ شناسه مطلب:354557052 بازدید:77
تولید 3 مستند فاخر به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در رادیو قزوین مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین از تولید 61 قسمت مستند رادیویی در شبکه ی استانی صدای مرکز قزوین خبر داد. آقای معصومی فر گفت: این مستندها تولیدات فاخری هستند که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در رادیو قزوین ساخته خواهند شد. مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین در ادامه تصریح کرد: این مستندها در سه بخش تولید خواهند شد که شامل مستند «تاهمیشه ماندگار» در 40 قسمت به تهیه کنندگی ابراهیم طاهری کیا، با موضوع معرفی چهره ها و رجال انقلابی استان؛ مستند...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۲ شناسه مطلب:354542583 بازدید:152
دوره آموزشی رسانه قرآنی در صداوسیمای مرکز قزوین به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان دوره آموزش رسانه قرآنی در صداوسیمای مرکز قزوین آغاز شد. دراین دوره آموزشی که با حضور کارشناسان، مدیران و برنامه سازان صداوسیمای مرکز قزوین برگزار شده است؛ شرکت کنندگان مباحثی همچون اصول محتوایی رسانه از دیدگاه قرآن، عدالت محوری، رفتار حکیمانه، مبارزه با طاغوت و دفاع از ارزشها، اهداف اطلاع رسانی در قرآن، وظایف رسانه ها از دیدگاه قرآن، تأثیر گذاری رسانه در نگاه قرآن، رسانه در عصر اهل بیت، رسانه و خبررسانی در نگاه...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۲ شناسه مطلب:354542498 بازدید:149
طنین بانگ الله اکبر در رادیو قزوین روز سوم خرداد ماه شبکه ی استانی صدای مرکز قزوین همگام با سایر شبکه های رادیویی کشور «بانگ مقاومت» سر خواهد داد. بگزارش دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین روز سوم خرداد ماه همزمان با سالروز آزادی خرمشهر و به پاس مجاهدت و رشادت های رزمندگان شجاع کشورمان در بازپس گیری خرمشهر عزیز؛ تمامی شبکه های رادیویی کشور رأس ساعت 11 «بانگ مقاومت» سر خواهند داد؛ که رادیو قزوین هم همگام با شبکه های ملی و استانی صدای جمهوری اسلامی ایران این سرود را پخش خواهد...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۲ شناسه مطلب:354541222 بازدید:149
کسب رتبه ممتاز برنامه تلویزیونی «خانه ما» در رسانه ملی بگزارش دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین برنامه «خانه ما» به لحاظ محتوایی، بهره گیری از عناصر صداوتصویر، دکور، مجری، محتوای کارشناسی و طنز و همچنین استفاده از شیوه ها و ابتکارات خلاقانه رتبه ممتاز را کسب کرد. این برنامه که روزهای زوج ساعت 11 تا 12 از سیمای مرکز قزوین پخش می گردد، شامل بخش های مختلفی است که آموزش های هنری و آشپزی، گفتگوی کارشناسی، آموزش مهارت های زندگی و معرفی فرهنگ، آداب و سنن مردم مختلف استان قزوین از جمله مهمترین این بخش...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۲ شناسه مطلب:354541105 بازدید:140
پخش یکی ازمجموعه های فاخر صداوسیمای مرکز قزوین از شبکه کودک پخش مجموعه پویانمایی «پله‌هاي سعادت» در 13قسمت از روز شنبه 5 خرداد ساعت 16:55 آغاز می شود که بازپخش آن روز بعد ساعت 21:55 خواهد بود. مجموعه پویانمایی «پله‌هاي سعادت» از تولیدات فاخر صداوسیمای مرکز قزوین است که براي اولين بار در كشور با رويكردي آموزشي اصول و فروع دين را به شكل پويانمايي به كودكان و نوجوانان آموزش می دهد. گفتنی است مجموعه پویانمایی پله های سعادت در مراسم اختتامیه ی هجدهمین جشنواره ی تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان ها بعنوان...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۱ شناسه مطلب:354521247 بازدید:134
«فریاد سرخ» ارمغان جهاد انقلابیون قزوین رادیو قزوین ارمغان جهاد انقلابیون استان را در مستند فاخر «فریاد سرخ» تشریح می کند. بگفته ی آقای معصومی فر مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین مستند فاخر «فریاد سرخ» شهدای انقلاب اسلامی در قزوین را معرفی می کند که در برابر ظلم و ستم طاغوت قیام و برای برقراری حکومت الهی و اسلامی جان خود را تقدیم انقلاب کردند. آقای معصومی فر در ادامه افزود: این مستند بخش هایی از زندگی و خاطرات شهدای انقلاب، مبارزات آنان علیه رژیم ستمشاهی و نحوه ی شهادت آنان را بازگو می کند....
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۲/۳۱ شناسه مطلب:354510465 بازدید:85
معرفی چهره های انقلابی قزوین در برنامه ی رادیویی «تا همیشه ماندگار» رادیو قزوین چهره های انقلابی استان را در مستند فاخر «تاهمیشه ماندگار» به مخاطبان معرفی می کند. بگفته ی آقای معصومی فر مدیر کل صداوسیمای مرکز قزوین مستند فاخر «تاهمیشه ماندگار» چهره ها و شخصیت های استان قزوین را که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشته و مؤثر بودند به مخاطبان معرفی می کند. آقای معصومی فر افزود: بیان خاطرات دوران مبارزه و جهاد علیه طاغوت، شکنجه های دوران ستمشاهی، کم و کیف مبارزه های انقلابیون در دوران طاغوت، تبیین فضای اجتماعی و سیاسی...
نمایش 1 - 20 از 14,392 نتیجه
از 720
در 1.54 ثانیه کامل شد