حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۲ فروردین ۱۳۹۸

ایران،میزبان مسابقات رباتیک آسیا و اقیانوسیه 2018 - نمایش محتوایی خبر

 

 

ایران،میزبان مسابقات رباتیک آسیا و اقیانوسیه 2018

 رییس کمیته ملی ربوکاپ ایران،از میزبانی مسابقات رباتیک آسیا و اقیانوسیه 2018خبر داد
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ رییس کمیته ملی ربوکاپ جمهوری اسلامی ایران در نشست با اصحاب رسانه از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی همچون سال های گذشته با حضور واحدهای مختلف دانشگاهی خبر داد.
دکتر موسی خانی گفت: ما در این نمایشگاه پنجاه غرفه خواهیم داشت؛ علاوه بر یک غرفه برای هر استان، غرفه هایی هم برای بخش های مختلف سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی مانند باشگاه پژوهشگران جوان، مدارس سما و ... به صورت مستقل در نظر گرفته ایم.
وی افزود: علاوه بر آن در فضایی بالغ بر هشتصد وپنجاه مترمربع محصولات دانش بنیانی که تجاری سازی شده اند به صورت ویژه به نمایش گذاشته خواهند شد و در طول مدت برگزاری نمایشگاه قراردادهای خیلی خوبی در سطح معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی با سازمان ها، ادارات و صنایع مختلف منعقد می شود. همچنین نشست های مختلفی هم صاحبان ایده های برتر ما با سرمایه گذاران و صنعت گران خواهند داشت و برنامه های بسیار خوبی در طول برگزاری این نمایشگاه اجرا می شود.
رییس کمیته ملی ربوکاپ جمهوری اسلامی ایران با اشاره به حمایت ریاست و معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: امسال توانستیم در نشست مسابقات رباتیک آسیا و اقیانوسیه که در آلمان برگزار شد، شرکت کنیم. در این نشست کمیته ی رباتیک آسیا شکل گرفت که شامل کشورهای آسیایی در کنار روسیه و استرالیا است و مقرر شد در نشست پکن برای برگزاری مسابقات رباتیک آسیا و اقیانوسیه برنامه ریزی شود.
دکتر موسی خانی ادامه داد: در نشست پکن نیز با پروپوزال بسیار قوی که از سوی دانشگاه آزاد اسلامی ارائه شد و به پشتوانه ی برگزاری 11 سال مسابقات رباتیک بین المللی آزاد ایران، خوشبختانه موفق شدیم امتیاز میزبانی مسابقات رباتیک آسیا و اقیانوسیه در سال 2018 را کسب کنیم که افتخار بسیار بزرگی است؛ چرا که ما در این مسیر رقبایی جدی همچون روسیه داشتیم که مشتاق بودند این مسابقات در آنجا برگزار شود و از پشتوانه ی مالی قدرتمندی نیز برخوردار بودند، اما با توجه به تجارب خوب ما طی 11 سال گذشته و حمایت های دانشگاه آزاد اسلامی، این مجوز به جمهوری اسلامی ایران داده شد و کمیته ی رباتیک آسیا و اقیانوسیه با حضور کشور عزیزمان شکل گرفت و انشااله در دسامبر سال 2018 این مسابقات را در جزیره ی زیبای کیش برگزار خواهیم کرد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین گفت: این توفیق را به همه ی همکاران خوبم در دانشگاه آزاد اسلامی و ملت ایران تبریک می گویم و امیدوارم با برگزاری این مسابقات، در توسعه ی دانش هوش مصنوعی و رباتیک که مورد نیاز کشور است بتوانیم گام های اساسی برداریم.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با سیاست های جدید ریاست و معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی، شرکت های دانش بنیان زیادی شکل گرفته و چندی پیش نیز در نمایشگاه شِنزِن چین که با حضور جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، برای 6 محصول دانشگاه آزاد اسلامی قراردادهایی به منظور تجاری سازی منعقد شد و امیدواریم این اقدامات بتواند گام هایی عملی برای مطالبات رهبر معظم انقلاب و تحقق شعار سال باشد.
دکتر موسی خانی با تاکید بر برگزاری هر ساله ی مسابقات رباتیک آسیا و اقیانوسیه، افزود: از آنجایی که میزبانی مسابقات سال 2015 به دلیل ناامنی های تایلند از این کشور گرفته شد، میزبانی مسابقات 2017 را به آن ها دادند و ما نیز به عنوان نخستین میزبان انتخابی این رویداد بزرگ، در رقابت با کشور روسیه موفق به اخذ امتیاز میزبانی برای رقابت های سال 2018 شدیم.
رییس کمیته ملی ربوکاپ ایران در خاتمه یادآور شد: در نشست پکن چند پیشنهاد جدید برای لیگ های مسابقات رباتیک دریافت کردیم و امیدوار هستم بتوانیم در بخش دانش آموزی نیز افراد مستعد را در این مسیر سوق دهیم و با توسعه ی دانش هوش مصنوعی و رباتیک، خلاقیت ها و نوآوری های دانش آموزان در معرض دید قرار گیرد و احتمال افزودن چندین لیگ جدید نیز وجود دارد که در نشست بعدی ما در سنگاپور این موضوع تصویب و لیگ های مسابقات رباتیک سال 2018 اعلام خواهد شد.
منبع:خبرگزاری صداوسیماجستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.