جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

ایستگاه‌ سی.ان.جی در ۱۰۳ روستای استان قزوین احداث می‌شود - نمایش محتوایی خبر

 

 

ایستگاه‌ سی.ان.جی در ۱۰۳ روستای استان قزوین احداث می‌شود

ایستگاه‌ سی.ان.جی در ۱۰۳ روستای استان قزوین احداث می‌شود

ایستگاه‌ سی.ان.جی در ۱۰۳ روستای استان قزوین احداث می‌شود

خبرگزاری صدا و سیما؛مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین گفت: ۱۰۳ روستای استان با احداث ایستگاه های مرکزی سی.ان.جی با روش جدید گازرسانی می شوند.
فتحعلی نجفی با اعلام این خبر اظهارداشت: با توجه به این که هزینه گازرسانی به برخی روستاها زیاد است و تامین اعتبار آنها برای شرکت سنگین است درصددیم با استفاده از روش های دیگری خدمات رفاهی مورد نیاز مردم را تامین کنیم.
وی افزود: در حال حاضر۷۴ درصد خانوارهای روستايی استان از تسهیلات گاز طبیعی برخوردارند و با اجرای طرح های گازرسانی با روش جدید اميدواریم تا دو سال آینده همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از گاز طبيعی بهره مند شوند.
مدير عامل شركت گاز استان قزوين از گازرسانی به روستاهای استان قزوين با روش جدید خبر داد و یادآورشد: با توجه به بررسی های كارشناسی صورت گرفته در شركت گاز استان، تعداد ۱۰۳ روستا در مناطق مختلف استان قابليت گازرسانی از طريق CNG را دارند که برنامه ريزی اوليه به منظور گازرسانی به آنها در حال انجام است.
نجفی تصریح کرد: طرح گازرسانی به روستاهای بالای۲۰ خانوار توسط شركت های گاز استانها در سراسر كشور با استفاده از منابع مالي بند «ق» قانون بودجه آغاز شده و بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت نفت این طرح را عملیاتی کرده ایم.
وی یادآورشد: بر اساس این دستورالعمل گازرسانی به روستاهايی كه هزينه گازرسانی به ازای هر خانواده مصرف كننده حداكثر۶۰ ميليون ريال پيش بينی شود از طريق خطوط لوله انجام می شود و برای ساير روستاها كه هزينه هر خانوار مصرف كننده بيش از۶۰ ميليون ريال باشد با روش های مختلف از جمله CNG يا LNG انجام خواهد شد.
نجفی بيان کرد: در حال حاضر شركت گاز استان قزوين به منظور شناسايی سرمايه گذاران واجد شرايط كه صلاحيت و توانايی اجرای گازرسانی به روش CNG را داشته باشند از طريق روزنامه های كثيرالانتشار فراخوان داده است و سرمايه گذاران واجد صلاحيت به منظور كسب اطلاعات بيشتر و آشنايی با مفاد توافقنامه انجام اين روش می توانند به سايت شركت گاز استان مراجعه کنند.
وی بیان کرد: در سیستم گازرسانی به روش CNG ایستگاههای مادر احداث می شوند و با استفاده از ماشين های حمل گاز، گاز طبيعی از اين تاسيسات به ايستگاههای فرعی در روستاها منتقل شده و سپس از ايستگاه فرعی با استفاده از شبكه خطوط لوله به واحدهای مسکونی مشتركين روستا انتقال داده می شود.جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.