سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

برنامه های صدا و سیمای مرکز قزوین در نوروز1400 - نمایش محتوای روابط عمومی

 

 

برنامه های صدا و سیمای مرکز قزوین در نوروز1400

بگفته مدیرکل صدا و سیمای مرکز قزوین؛ شبکه استانی با برنامه های شاد و متنوع به استقبال بهار می رود.

سعید انبارلوئی گفت: معاونت سیما در ایام نوروز از یکم تا بیست و چهارم فروردین میهمان خانه های مردم استان قزوین خواهد بود. برنامه تلویزیونی «بوی عیدی» صبح های نوروز از ساعت 10:30 به مدت 75دقیقه از شبکه قزوین پخش خواهد شد. این برنامه با بخش های متنوعی همچون: مصاحبه با مردم در خصوص نوروز در سطح شهر، ورزش صبحگاهی(اجرای حرکات ورزشی همراه با ورزشکاران)، دوربین مخفی، پخش هشدارهای پلیسی، معرفی آثار تاریخی و گردشگری قزوین)، نماهنگ های بهاری و حضور میهمانان در استودیو برنامه هرروز صبح در ایام نوروز روی آنتن شبکه قزوین می رود.

وی افزود: همچنین مستند علمی و آشنایی با گونه های مختلف حیوانات «دهکده طبیعت» در ایام نوروز تقدیم بینندگان خواهد شد.این برنامه تلویزیونی در 13 قسمت 35 دقیقه ای بصورت مستند علمی همراه با آشنایی با گونه های مختلف حیوانات و توضیح کارشناس برنامه در خصوص انواع گونه های جانوری از محل دهکده طبیعت قزوین روی آنتن می رود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز قزوین اظهار داشت: سریال «این چند نفر» هم برای پخش در ایام نوروز 1400 در شبکه قزوین در حال تولید است. این سریال تلویزیونی در ژانر اجتماعی با رویکردی طنز و با هدف ترویج ازدواج آسان، معرفی الگوی جهش تولید و آداب و رسوم مردم قزوین در شبکه قزوین تولید می شود. «این چند نفر» روایت سخت گیری بیش از حد در انجام رسم و رسوم های ازدواج است که باعث شده تا حوادث عجیبی برای شخصیت های سریال از جمله عمه اشرف و برادر زاده او که نقش عروس را دارد در شب عقد او اتفاق بیفتد. این مجموعه تلویزیونی در 26 قسمت 35 دقیقه ای در حال تولید است.

انبارلوئی خاطرنشان کرد:برنامه زنده تلویزیونی ویژه تحویل سال با عنوان «چهلستون» نیز چند ساعت قبل از تحویل سال از ساعت 6:30 صبح تا 15 به مدت 9 ساعت میهمان خانه های مردم قزوین خواهد بود.

این ویژه برنامه با بخش های متنوعی همچون: ارتباط زنده با مراکز استانی، حرم حضرت زینب(س)، حرم حضرت علی(ع) و ... حال و هوای این اماکن مقدس را هنگام تحویل سال منعکس می کند. همچنین معرفی آثار باستانی و مکان های مذهبی قزوین در قالب وله های تصویری، پخش پیام نوروزی مقام معظم رهبری و نماینده ولی فقیه در استان قزوین از این برنامه، نمایش عروسکی، دعوت از ورزشکاران و مدال آوران و همچنین افراد شاخص قزوینی در حوزه های مختلف به عنوان میهمان برنامه، بخش حافظ خوانی در لحظات تحویل سال، استفاده از ساز  و دهل در استودیو برنامه برای استقبال از سال جدید و بهار و همچنین پخش شلیک گلوله توپ در لحظه تحویل سال از جمله بخش های متنوع این برنامه است.

وی افزود: معاونت صدای مرکز قزوین هم با برنامه ویژه تحویل سال «بوی بهار می رسد» به استقبال سال جدید می رود. این برنامه به مدت 240 دقیقه با بخش های شاد و متنوع به استقبال بهار می رود.

برنامه صبحگاهی «پیک یهار» به مدت 180 دقیقه، مسابقه تلفنی با رویکرد سرگرمی « بازی در بازی » با حضور خانواده ها و زوج های هنرمند و ورزشکار استان به مدت 25 دقیقه، برنامه طنز اجتماعی «باقلوا» با موضوع استندآپ کمدی و حضور مجری بازیگر به مدت 55 دقیقه از ساعت 9 تا 10 صبح و 17 تا 18 عصر و همچنین مجموعه نمایش رادیویی «قزوین نامه» هروز ساعت 14:30 بخشی از مهم ترین برنامه هایی است که در ایام نوروز روی آنتن رادیو قزوین خواهد رفت.

ویژه برنامه عصرگاهی «عید تا عید» نیز به مدت 180 دقیقه هرروز در ایام نوروز میهمان شنوندگان خواهد بود.

ویژه برنامه «بوی بهار می رسد»  با  محورهایی همچون: معرفی آیین ها و سنت های ایرانی نوروز، نوروز در جهان، اعیاد شعبانیه و نخستین انتخابات قرن روی آنتن می رود. پخش نمایش های طنز درباره خرید نوروز، خانه تکانی، هفت سین و نوروز کرونایی، بخش های گزارشی همچون: گفتگو با مدافعان سلامت و گوشزدهای بهداشتی برای پیشگیری از گسترش کرونا، سرزدن به بخش زایمان و کودکانی که در آستانه تحویل سال نو به دنیا آمده اند و حس و حال مادران آنها، گزارش مردمی درباره خریدهای نوروزی،هفت سین و....، حافظ خوانی، ارتباط تلفنی با گزارشگر مرکز خراسان رضوی وحال و هوای حرم در آستانه سال نو روی آنتن خواهد رفت.

سعید انبارلوئی گفت: معاونت فضای مجازی هم در ایام نوروز برنامه های متنوعی را تدارک دیده است. تهیه و تولید و بازنشر محتویی با محوریت آشنا کردن مردم با جنبه های معنوی نوروز در قالب های مختلف مجازی و سایبری، طراحی و پیاده سازی صفحه ویژه با محوریت نوروز ۱۴۰۰ در تارنمای رسمی(صفحه رسمی وب سایت) مرکز، ترند هشتگ های #نوروزمهدوی #شعارسال #نوروز۱۴۰۰ #بدون هم درکنارهم #نوروزمتفاوت #همه باهم علیه_کرونا و ...  در تمامی شبکه های اجتماعی و بسترهای فضای مجازی، انتشار اخبار و گزارش های مردمی در قالبهای تصویری ، صوتی و ویدیویی با موضوع نوروز و طراحی و پیاده سازی پویش های مردمی و سراسری با عناوین مختلف به صورت مشترک با حوزه های خبر، رادیو، تلویزیون، روابط عمومی و بسیج و به صورت هماهنگ با واحد های ستادی کشوری و سازمانی مراکز و همچنین گروه ها ،کانال ها و صفحات فعال در استان بخشی از این فعالیت ها در ایام نوروز 1400 خواهد بود.شهدای مرکز

سخن بزرگان

پل های ارتباطی با صداوسیمای قزوین

پل ­های ارتباطی با مرکز

روابط عمومی

تلفن گویا: 162

تلفن: 32162112

کد قزوین: 028

پیامک : 30000281

واحد سیما

تلفن: 32162064

پیامک: 30000282

واحد صدا

تلفن: 32162056

پیامک: 30000283

واحد خبر

تلفن: 32162105

پیامک: 30000281

واحد سایت

تلفن: 32162250

نشانی سایت: qazvin.irib.ir

تلفن مرکزی

(تلفنخانه)

تلفن: 4 - 33670070

نشانی مرکز

قزوین، انتهای خیابان نوروزیان، روبروی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، صدا و سیمای مرکز قزوین