جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

برنامه های صدا و سیمای مرکز قزوین در چهل سالگی انقلاب - نمایش محتوای روابط عمومی

 

 

برنامه های صدا و سیمای مرکز قزوین در چهل سالگی انقلاب


بگفته مدیرکل صدا و سیمای مرکز قزوین؛ این مرکز  با  تولید و پخش برنامه‌های متنوع رادیویی و تلویزیونی به استقبال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی می رود.  
سعید انبارلویی گفت: در معاونت سیما برنامه «چهلستون» با هدف بررسی فراز و فرود های چهل سال انقلاب در قزوین و مصاحبه با چهره های مطرح استان در جریان شکل گیری انقلاب از شبکه قزوین در حال پخش است. برنامه «روزی روزگاری قزوین» هم با نگاهی تحلیلی به رویدادهای قزوین در دوره های مختلف تاریخی با رویکرد معرفی چهره های انقلابی استان از سیمای مرکز قزوین پخش می شود.
وی افزود:  مسابقه تلویزیونی «چلچراغ» بصورت تلفنی هرروز در ایام دهه فجر، برنامه «ایران 41» با موضوع بررسی عملکرد و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در استان قزوین از منظر سیاسی، اقتصادی و ...،  همچنین برنامه های «گوهر تابان» با موضوع انعکاس جشن پیروزی اننقلاب در مناطق مختلف استان، «چهار در چهل» زندگی نامه چهل مبارز سیاسی استان قزوین، «فجر اقتصادی» بیان عملکرد و دستاوردهای دستگاه و سازمان های استان به مناسبت نکوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از شبکه قزوین پخش می شود.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز قزوین خاطرنشان کرد: بخشی از زمان برنامه های روزانه شبکه قزوین نیز تا 22بهمن سال جاری به موضوع چهل سالگی انقلاب اختصاص یافته است.پخش مستندهای فاخر مرکز به همین مناسبت همچون «قصه پدر و تاجرزاده انقلابی» زندگینامه آیت الله باریک بین و معرفی ایشان به عنوان شخصیت تاثیرگذار در مراحل حساس انقلاب، مستند زندگینامه «مهندس نصری و مهندس نبوی» از مبارزان قبل از انقلاب استان قزوین، پخش مستند «سبزه میدان» با موضوع تاریخچه و حوادث مهم دوران انقلاب در این میدان، مستند «تویی را که نمیشناختم» زندگی و مبارزات شهید قدرت الله چگینی با رژیم شاهنشاهی، مستند «طبیب عشق» معرفی شخصیت دکتر عزیزی از مفاخر استان در رشته پزشکی، مستند «2414» زندگی و مبارزات حجت الاسلام سید علی اکبر ابوترابی به ویژه در دوران اسارت و تولید یک «ویدئو گرافیک» با موضوع تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان قزوین در 13قسمت دو دقیقه ای و تولید 10کلیپ پنج دقیقه ای با همین موضوع در دستور کار رسانه استانی قرار دارد که این تولیدات به مرور تا 22بهمن از شبکه قزوین پخش خواهد شد.
وی اظهار داشت: رادیو قزوین هم با تولید 61 قسمت مستند رادیویی به استقبال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی رفته است.  
این مستندها در سه بخش تولید شده است که شامل مستند «تاهمیشه ماندگار» در 40 قسمت با موضوع معرفی چهره ها و رجال انقلابی استان؛ مستند «فریاد سرخ» در 7 قسمت با موضوع تبیین نقش اقشار و گروه های فرهنگی ـ اجتماعی استان در پیروزی انقلاب و مستند «منادیان آزادی» در 14 قسمت با موضوع معرفی شهدای انقلاب اسلامی در استان است و تا بهمن ماه روی آنتن رادیو می رود. نمایش رادیویی «فرزند بهشت» هم در 3 فصل با موضوع معرفی گوشه هایی از زندگانی آیت الله سیدحسن موسوی شالی و نقش مبارزاتی ایشان در پیروزی انقلاب اسلامی و «آن دو روز سخت» که در 3 قسمت به بیان مبارزات مردم قزوین در ششم و هفتم دیماه 57 می پردازد از صدای مرکز قزوین در حال پخش است. علاوه بر این تولیدات رادیو قزوین در برنامه های روزانه خود نیز به تناسب موضوع برنامه،  فرا رسیدن چهل سالگی انقلاب را برای شنوندگان تبیین می کند.
اجرای برنامه در مدارس استان با شرکت دانش آموزان و پخش از رادیو از 12 تا 21 بهمن، ویژه برنامه «صدای انقلاب» از 5 بهمن تا 22 بهمن با بخش هایی همچون: سرودهای انقلابی و گفتگو با هنرمندان و شعرای استان بخشی از برنامه های رادیو قزوین در ایام الله دهه فجر خواهد بود.
انبارلویی گفت: خبر مرکز قزوین به همین مناسبت  با تولید گزارش از وقایع انقلاب از محل لوکیشن های روزهای انقلاب، گزارش از مبارزان قبل از انقلاب، دستاوردهای دانش بنیان، پیشرفت های علمی در استان، پوشش برنامه های دهه فجر، پخش گفتگوی ویژه خبری با موضوع دستاوردهای انقلاب با حضور مسئولان استان و تریبون آزاد برای بیان دستاوردهای انقلاب از زبان مردم به این مهم می پردازد.
واحد موسیقی و سرود صدا و سیمای مرکز قزوین هم دو قطعه موسیقی به نام" مرز پر گهر" و " اعجاز باغ " را به مناسبت چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی در دست ساخت دارد.شهدای مرکز

سخن بزرگان

پل های ارتباطی با صداوسیمای قزوین

پل ­های ارتباطی با مرکز

روابط عمومی

تلفن گویا: 162

تلفن: 32162112

کد قزوین: 028

پیامک : 30000281

واحد سیما

تلفن: 32162064

پیامک: 30000282

واحد صدا

تلفن: 32162056

پیامک: 30000283

واحد خبر

تلفن: 32162105

پیامک: 30000281

واحد سایت

تلفن: 32162250

نشانی سایت: qazvin.irib.ir

تلفن مرکزی

(تلفنخانه)

تلفن: 4 - 33670070

نشانی مرکز

قزوین، انتهای خیابان نوروزیان، روبروی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، صدا و سیمای مرکز قزوین