جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

برگزاری جشنواره تابستانی کودکان و نوجوانان قرآن و عترت رسانه ملی در مرکز قزوین - نمایش محتوای روابط عمومی

 

 

برگزاری جشنواره تابستانی کودکان و نوجوانان قرآن و عترت رسانه ملی در مرکز قزوین


به گفته دبیر مسابقات قرآن و عترت صدا و سیمای مرکز قزوین؛ این مرکز در راستای تقویت فرهنگ قرآنی خانواده های کارکنان شبکه قزوین و به منظور القای مفاهیم متعالی و ارزشمند قرآن و عترت در فضای مفرح و شاد که جذابیت مضاعفی را ایجاد نموده و همراهی بیشتر خانواده ها و نوجوانان عزیزمان را به همراه داشته باشد، برنامه های متنوعی را برای برگزاری این بخش از جشنواره تمهید نموده بود، لذا به همین منظور اردوی تفریحی، علمی نوجوانان مرکز را با هدف بازدید از دهکده طبیعت که به لحاظ جغرافیا و حیات وحش موجود، مجموعه بی نظیری در کشور است را برنامه ریزی کرد. همراهی اساتید قرآنی استان در کنار نوجوانان عزیز یک روز کامل و مفید را رقم زد که با پاسخ به سوالات نوجوانان و بسط این سوال و پرسش ها به مفاهیم قرآنی که غالبا در رابطه با طبیعت، حیوانات و حیات وحش بود همراه شد.
حسن اکبری گفت: برگزاری این اردو باعث  تقویت روحیه دینی، خودباوری، بهبود ارتباطات اجتماعی و افزایش ارتباط قرآن آموزان با مربیان خود و تأثیر پذیری بیشتر در این زمینه برای کودکان و نوجوانان بود.
اکبری ادامه داد: سعی ما بر این بود که قدری فرمانبری از آیه شریفه « قُلْ سِيرُوا فِي الْأَرْضِ فَانْظُرُوا كَيْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ» در زمین جستجو کنید، تحقیق کنید و بنگرید که چگونه خداوند آفرینش را آغاز کرده است، داشته باشیم و هر نوجوانی که سوالی داشت با هدایت این آیه پاسخ دهیم که واقعا به طور عملی و کاربردی انس با قرآن را تجربه کنیم مثل: حسگرهای فوق پیشرفته خزنده «ایگوان» یا صفحه خورشیدی که در خلقت تمساح موجود است و یا عظمت خلقت شتر و .... 
وی افزود: برگزاری جشنواره تابستانی کودکان و نوجوانان قرآن و عترت رسانه ملی نیز بهانه ای بود تا  ترویج فرهنگ قرآنی و دینی بین خانواده های کارکنان صدا و سیما بیش از پیش مورد توجه مراکز قرار بگیرد. مرکز قزوین با ثبت نام حداکثری همکاران و خانواده های ایشان در این مسابقات عزم جدی برای شرکت پررنگ و فعال همه متسابقین در این دوره از مسابقات را دارد.
اکبری اظهار داشت: در همین راستا روز نهم مرداد جشنواره تابستانی کودکان و نوجوانان قرآن و عترت رسانه ملی با شرکت حداکثری و پرشور فرزندان کارکنان صدا و سیمای مرکز قزوین در رشته های کتبی، شفاهی و جشنواره برگزار شد.



شهدای مرکز

سخن بزرگان

عاقبت دشمنی با حسین(ع)

عاقبت دشمنی با حسین(ع)

من عائده ، حرم الله علیه رایحة الجنة. کسى که با او ( حسین ) عناد ورزد ، خداوند رایحه بهشت را بر او حرام گرداند. ( کتاب بحار الانوار 35/405 و احقاق الحق 9/202)

پل های ارتباطی با صداوسیمای قزوین

پل ­های ارتباطی با مرکز

روابط عمومی

تلفن گویا: 162

تلفن: 32162112

کد قزوین: 028

پیامک : 30000281

واحد سیما

تلفن: 32162064

پیامک: 30000282

واحد صدا

تلفن: 32162056

پیامک: 30000283

واحد خبر

تلفن: 32162105

پیامک: 30000281

واحد سایت

تلفن: 32162250

نشانی سایت: qazvin.irib.ir

تلفن مرکزی

(تلفنخانه)

تلفن: 4 - 33670070

نشانی مرکز

قزوین، انتهای خیابان نوروزیان، روبروی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، صدا و سیمای مرکز قزوین