حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۱ فروردین ۱۳۹۸

برگزاری مراسم شهادت ابا عبدالله الحسین (ع) در تاکستان - نمایش محتوایی خبر

 

 

برگزاری مراسم شهادت ابا عبدالله الحسین (ع) در تاکستان


مراسم شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در تاکستان برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی درمراسم ایام شهادت اباعبدالله‌ الحسین (ع) و یاران باوفای ایشان که درتاکستان برگزار شد، گفت: عبادت و بندگی ما در ماه مبارک رمضان بیشتر متوجه «کتاب‌الله» و در ماه محرم «عترت» است.
وی تأکید کرد: همان‌ گونه که قرآن و عترت از یکدیگر جدایی‌ ناپذیرند، ماه رمضان و ماه محرم نیز از یکدیگر جدایی‌ناپذیرند و جان انسان در این دو ماه از معارف الهی سیراب می‌شود.
امام‌ جمعه قزوین به عهدهایی که آدمی با خداوند بسته، اشاره و تشریح کرد: خداوند در اخلاق، عبادت و عقیده از فطرت انسان عهد و پیمان گرفت و همه آدم‌ها این عهد و پیمان را پذیرفته‌اند.
نماینده ولی‌فقیه دراستان قزوین با بیان اینکه خداوند در این عهد و پیمان، خود انسان را شاهد گرفته است، خاطرنشان کرد: خدا از انسان عهد و پیمان گرفته تا شیطان را پرستش نکند و به انسان گفته است: آیا متوجه هستی که من پروردگار شما هستم؟ و همه ما خدایی او را تأیید کرده‌ایم.
وی به تشریح ویژگی کسانی که بر سر عهد و پیمان خود با خداوند ایستادگی می‌کنند، اشاره و بیان کرد: فرشتگان بر کسانی که بر سر عهد و پیمان خود با خداوند ایستاده‌اند، نازل می‌شوند و آن‌ها آمادگی دارند تا برای رسیدن به این جایگاه آبرو، جوانی و همه چیزشان را فدا کنند.
منبع: خبرگزاری صدا و سیماجستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.