جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

بوی فروردین - نمایش محتوای صدا

 

 

بوی فروردین

بوی فروردین

نوروز پیام آور صلح و دوستی، نمادی است از فرهنگ و تمدن غنی مردمانی نیک سرشت که در تمامی فراز و فرودهای های تاریخ این سرزمین، با هم و در کنار هم زیسته اند.

عید نوروز در میان ایرانیان، با فرهنگ و اعتقادات دینی پیوند خورده است و آداب و رسوم ارزشمندی دارد. بر همین اساس رادیوی قزوین بر آن شد تا در لحظات پایانی سال 94 و شروع سال جدید با ویژه برنامه ای شاد و متنوع در کنار هم استانی های عزیز باشد.

از اهداف این برنامه ایجاد و گسترش آرامش خاطر ، سرور و شادمانی روحی ، تعمیق پیوندهای خانوادگی ، ایجاد فضایی شاد و امید دهنده در آستانه سال جدید ، اطلاع رسانی لحظه تحویل سال و آگاهی مردم از پیام های رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور محترم می باشد.

ویژه برنامه تحویل سال که به صورت زنده اجرا می شود شامل آیتم های متنوعی مانند : متن برنامه که در مورد آداب و رسوم نوروزی در قزوین ، نوروز و بهار در دین اسلام ، بیان آداب سال تحویل در فرهنگ اسلامی ایرانی ، پرداختن به سنت حسنه صله رحم ، ترانه و تصنیف های بهاری ، گزارش های معنوی از خانواده های معظم شهدا در گلزار شهدای قزوین هنگام تحویل سال نو ، گزارش از افرادی که در لحظات تحویل سال نو در مکان های مذهبی شهر هستند.

گزارش ویژه از بقاع متبرکه ، گزارش از زوج های جوانی که نخستین تحویل سال خود را می گذرانند ، بسته های صوتی شاد شامل دعاهای مردمی ، دعای امام (ره) و رهبر معظم انقلاب ، مسابقه زنده تلفنی ، پیامک ها و تلفن های مردمی ، ارتباط زنده با شخصیت های مطرح استانی مانند استاندار و فرمانده نیروی انتظامی استان می باشد.

این ویژه برنامه با تهیه بسته های صوتی خاطرات طنز همکاران در رادیو و اتفاقات خنده دار همکاران مانند توپوق های گویندگان و بازیگران در نمایش های رادیویی و لحظات شادی را برای هم استانی های عزیز به ارمغان خواهد آورد.

ویژه برنامه تحویل سال از ساعت 5:45 تا 8:45 صبح روز تحویل سال در اول فروردین به مدت 180 دقیقه از شبکه استانی صدای مرکز قزوین تولید و پخش خواهد شد.

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده : احسان هنرمند نیا

دستیار تهیه : شهرام میر وهابی

نویسنده :مریم قلی خانی

گوینده : زهره تقی پور

گزارشگر : غزل سلیمانیه

تاریخ تولید: 1395