جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

تحت پوشش قرار گرفتن چهل وپنج محله قزوین در طرح محب - نمایش محتوایی خبر

 

 

تحت پوشش قرار گرفتن چهل وپنج محله قزوین در طرح محب


چهل وپنج محله با نه گروه فوریتی زیر پوشش طرح محب است .
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ محمدحسن نادری‌ در حاشیه کارگاه بازآموزی خدمات مشاوره‌ای و حمایت‌های روانی، اجتماعی در بلایای طبیعی افزود : این طرح با هدف توانمندسازی اجتماعات محلی در مواجهه با بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه اجرا می شود .
وی اضافه کرد : در طرح محب روانشناسان، مشاوران و مددکاران اجتماعی شاغل در مراکز مشاوره به نام گروه‌های فوریتی نام‌گذاری و داوطلبین در محلات به‌دنبال برنامه‌های آموزشی مستمر، توانمند می‌شوند.
معاون امور پیشگیری بهزیستی استان ادامه داد: این افراد در زمان بروز حوادث غیرمترقبه در اسرع وقت و با هماهنگی‌های از قبل طراحی شده، خدمات مشاوره و روانشناختی را به آسیب‌دیدگان ارائه می‌دهند.
نادری  تصریح کرد: در اجرای طرح محب تلاش می‌شود تا با سازمان‌دهی گروه‌های محله‌ای و آموزش مهارت‌های خاص به‌ویژه مهارت مدیریت و کنترل استرس، مردم را به‌گونه‌ای توانمند کند  تا پروژه‌های مدیریت بحران با مشارکت و از سوی اجتماعات محله قبل از وقوع حوادث غیرمترقبه تهیه و تدوین شود.
معاون پیشگیری بهزیستی استان قزوین هدف نهایی از اجرای طرح محب را  کاهش اختلالات و مشکلات روانی ـ اجتماعی ناشی از بلایای طبیعی، توانمند‌سازی اجتماعات محلی در مدیریت بحران، افزایش سطح آگاهی مردم درباره  مشکلات روانی ـ اجتماعی پس از بلایای طبیعی، افزایش مهارت‌های مدیریت بحران اجتماعات محلی و سطح دانش گروههای فوریتی عنوان کرد.
نادری اظهار امیدواری کرد : در آینده نزدیک  با کسب اعتبارات کشوری و استانی طرح در سطح استان توسعه یابد .
منبع:خبرگزاری صداوسیماجستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.