جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

ترشی ناز خاتون - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

ترشی ناز خاتون

Loading the player...

دانلود

ترشی ناز خاتون

Pickled Charlene

مواد لازم برای تهیه ترشی محلی ناز خاتون : بادمجان کبابی شده 500 گرم؛ریحان سبز و بنفش خرده شده 50 گرم؛جعفری 100 گرم؛گلپر یک قاشق مرباخوری؛نمک و فلفل به میزان لازم؛سیر 5 حبه؛فلفل سبز تند نصف پیمانه؛آبغوره به میزان نیاز.

ابتدا بادمجان ها را کبابی کرده و به مقدار 500 گرم در ظرفی قرار میدهیم.توجه داشته باشید که بادمجان ها نباید کوبیده و له گردند زیرا حالت ترشی لیته را پیدا می کنند.سپس سبزی ریحان را به آن اضافه می نماییم.این ترشی از ترشی های بومی محلی منطقه مازندان می باشد . به جای سبزی های ریحان و جعفری از سبزی های محلی چوچاق(شش شاخ) و خلواش استفاده می گردد.

سیر را رنده کرده و به مواد اضافه می نماییم و فلفل را نیز به صورت ریز ریز خرد کرده و به مواد اضافه می کنیم.سپس نمک و فلفل و گلپر را اضافه کرده و به صورت کامل باهم مخلوط می کنیم.سپس آبغوره را به ترشی اضافه می کنیم تا ترشی ما کمی حالت آبکی به خود بگیرد.

در این ترشی چون از آبغوره به جای سرکه استفاده شده است لذا حتما لازم می باشد که در یخچال نگهداری گردد.همچنین بعد از گذشت تقریبی یک هفته ترشی به دلیل وجود بادمجان به حالت خشکی می رود که احتیاج است دوباره کمی آبغوره به میزان لازم به مواد اضافه نماییم.