جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

توجه ویژه صدا و سیمای مرکز قزوین به موضوع «عفاف و حجاب» - نمایش محتوای روابط عمومی

 

 

توجه ویژه صدا و سیمای مرکز قزوین به موضوع «عفاف و حجاب»


شبکه قزوین برنامه های متنوعی را با موضوع عفاف و حجاب روی آنتن می برد.
به گفته مدیر کل صداوسیمای مرکز قزوین؛ معاونت سیمای این مرکز در هفته عفاف و حجاب رویکرد برنامه های روزانه و زنده خود را بیش از پیش معطوف به عفاف و حجاب می کند. برنامه «صبح و زندگی» با نگاه به سبک زندگی اسلامی،ایرانی محورهایی همچون: عفاف، حجاب ظاهر و باطن و بنیان اصالت در خانواده با محوریت حجاب و تبیین سنت نبوی را مورد تاکید قرار می دهد.  برنامه اذانگاهی «تا آسمان» به مسائل و موضوعات مرتبط با زن و خانواده از منظر دین می پردازد. ویژه برنامه نوجوان «نقطه سر خط» هم در این هفته با هدف تحکیم علاقمندی نوجوانان با مفاهیمی همچون حیا،عفت و تحکیم خانواده و اصالت بخشی به این ارزش ها با نوجوانان و مخاطبان خود گفتگو می کند.
انبارلوئی اظهار داشت:  تله فیلم «متین بانوی قزوین» نیز با موضوع چهل سالگی انقلاب و نقش زنان با معیارهای زن تراز نظام جمهوری اسلامی در به ثمر رساندن انقلاب اسلامی در حال تولید است.
وی در ادامه به برنامه های رادیو قزوین در این حوزه اشاره و تصریح کرد: صدای مرکز قزوین در برنامه های خود به موضوع عفاف و حجاب توجه ویژه ای دارد. برنامه «تیک تاک» به اهمیت و لزوم حفظ حجاب و عفاف در دوره جوانی و آسیب های ناشی از عدم رعایت عفاف و حجاب را برای جوانان تشریح می کند. برنامه «در مسیر بندگی» اهمیت و لزوم حفظ عفاف و حجاب را از نگاه اسلام و قرآن و تاریخچه دینی حجاب را بررسی می کند. برنامه «دیماج» توجه یا عدم توجه به مد روز از نگاه اقشار مختلف جامعه را تبیین می کند. برنامه «روشنا» به موضوع حجاب و فرهنگ عمومی جامعه می پردازد. برنامه «کلبه مهر» به شیوه های آموزش عفاف و حجاب به فرزندان و آسیب های خانوادگی بی توجهی به عفاف و حجاب را بررسی می کند. برنامه «گلدونه ها» شنوندگان را با مفاهیم محرم و نامحرم و رعایت ادب و حیا آشنا می کند و برنامه «مستقیم آینده» اثرات رعایت عفاف و حجاب را در زندگی فردی و اجتماعی تبیین می کند.
وی افزود: معاونت خبر این مرکز برنامه های هفته عفاف و حجاب همچون نمایشگاه، مصاحبه مطبوعاتی هفته عفاف و حجاب استان ، همایش و هم اندیشی های این مناسبت را پوشش خواهد داد تا مردم بیش از پیش از عملکرد دستگاه های مختلف استان دراین حوزه آگاهی یابند.
سعید انبارلوئی گفت: مصاحبه با طراحان مد و لباس، گزارش با موضوع «کمبود لباس های متناسب با سبک زندگی ایرانی،اسلامی در بازار»، استفاده از نظرات مردم در خصوص لباس های موجود در بازار و حضور کارشناسان و صحبت در این زمینه در بخش «گفتگوی خبر20» از دیگر برنامه های معاونت خبر مرکز قزوین برای هفته حجاب و عفاف خواهد بود.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز قزوین در پایان به فعالیت های شبکه قزوین در بخش فضای مجازی به مناسبت هفته حجاب و عفاف اشاره کرد و افزود: تهیه و تولید بسته های ویژه فضای مجازی در قالب ویدیو،پادکست،عکس و متن، معرفی کتاب ، طراحی و انتشار اینفوگرافیک،موشن گرافیک،عکس نوشت ، اطلاع رسانی مراسم های استان ، انتشار اخبار و رویدادهای استانی و کشوری ، برگزاری پویش های مردمی با ترند هشتگ های #عفاف_حجاب ، #عفت_حیا_حجاب در جهت حمایت و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، تهیه و انتشار بیانات امام(ره) و مقام معظم رهبری در قالب گزارش تصویری،گزارش صوتی ،دلنوشته و عکس نوشته و ... مواردی هستند که به آن ها پرداخته خواهد شد.شهدای مرکز

سخن بزرگان

عاقبت دشمنی با حسین(ع)

عاقبت دشمنی با حسین(ع)

من عائده ، حرم الله علیه رایحة الجنة. کسى که با او ( حسین ) عناد ورزد ، خداوند رایحه بهشت را بر او حرام گرداند. ( کتاب بحار الانوار 35/405 و احقاق الحق 9/202)

پل های ارتباطی با صداوسیمای قزوین

پل ­های ارتباطی با مرکز

روابط عمومی

تلفن گویا: 162

تلفن: 32162112

کد قزوین: 028

پیامک : 30000281

واحد سیما

تلفن: 32162064

پیامک: 30000282

واحد صدا

تلفن: 32162056

پیامک: 30000283

واحد خبر

تلفن: 32162105

پیامک: 30000281

واحد سایت

تلفن: 32162250

نشانی سایت: qazvin.irib.ir

تلفن مرکزی

(تلفنخانه)

تلفن: 4 - 33670070

نشانی مرکز

قزوین، انتهای خیابان نوروزیان، روبروی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، صدا و سیمای مرکز قزوین