سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

توسعه گردشگری قزوین نیازمند توجه بیشتر به زیرساخت ها - نمایش محتوایی خبر

 

 

توسعه گردشگری قزوین نیازمند توجه بیشتر به زیرساخت ها

توسعه گردشگری قزوین نیازمند توجه بیشتر به زیرساخت ها

توسعه گردشگری قزوین نیازمند توجه بیشتر به زیرساخت ها

امروزه صنعت گردشگری با گردش مالی بسیار بالا بعد از صنایعی همچون نفت و خودروسازی  توانسته است خود را به عنوان صنعت هزاره سوم معرفی کند و این نوید را به کشورهای در حال توسعه بدهد که با تمرکز بر روی این صنعت می توانند چرخ اقتصاد خود را بچرخانند.
در این بین استان قزوین بیشترین تعداد آثار ثبت شده تاریخی  کشور را با هزار و سیصد اثر در خود جای داده است ، در کنار این رقم، شاید صدها اثر ناشناخته هم باشند و همه اینها در استانی که تنها یک درصد از مساحت کشورمان را به خود اختصاص داده است.
بقعه چهارانبیاء ، امامزاده حسین(ع) ، عالی قاپو ، حسینیه امینی ها ، قلعه الموت، سرای سعدالسلطنه ( بزرگترین کاروانسرای داخلی کشور) آب انبارها ، دریاچه اوان ، برجهای خرقان و آبگرم ها از جمله ظرفیت های مذهبی ، تاریخی و طبیعی استان قزوین است.
حشمتی پور استاد دانشگاه پیام نور قزوین و کارشناس ارشد گردشگری می گوید: در نگاه اقتصاد ، این قابلیت ها یکی از شاخص های مهم برای رقابت در صنعت گردشگری محسوب می شود ، امری که بسیاری از کشورها با درآمد بالا، ضرورت آن را به خوبی درک کرده اند.
 به گفته این کارشناس حوزه گردشگری ، علی رغم شناخت جایگاه واقعی صنعت توریسم در دنیا ، استان قزوین هنوز گامی در این جهت برنداشته است و برای رونق بخشیدن به اقتصاد حتی از نیم نگاهی به آن هم دریغ می ورزد.   
در تابستان پارسال حدود هفت میلیون خودرو از محورهای مواصلاتی استان قزوین عبور که فقط یک میلیون و هفتصد هزار نفر از جاذبه های گردشگری استان بازدید کردند.
معصومی کارشناس گردشگری می گوید : فراهم نبودن زیرساخت ها از جمله هتلداری و راههای دسترسی و ناشناخته ماندن ظرفیت های گردشگری از موانعی که توسعه گردشگری را کند کرده است.
محسن ناصری مسافر کاشانی که در تعطیلات عید فطر برای بازدید از  جاذبه های گردشگری الموت به این منطقه سفر کرده است می گوید : ظرفیت گردشری در منطقه الموت بی نظیر است اما متاسفانه امکانات رفاهی و گردشگری مناسب  ندارد.
خانم کیایی یکی دیگر از مسافران کاشانی هم می گوید : به لحاظ آب و هوایی وقتی که من وارد منطقه الموت شدم ، هوا آنقدر اینجا لطیف و دلپذیر بود که انگار احساس کردم وارد بهشت شدم.
صدیقی مسافر قمی هم می گوید: من از جاذبه های گردشگری استان های مختلف بازدید کردم اما قابلیت های گردشگری شهر قزوین مثل سرای سعد السلطنه و الموت از جمله قلعه الموت و دریاچه زیبای اوان بی نظیر است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین می گوید: در برنامه ششم توسعه باید توانمند های استان به ویژه در زمینه گردشگری مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم از ظرفیت ها به خوبی استفاده کنیم.
حبیبی می افزاید: گردشگری در کنار صنعت و کشاورزی یکی از ظرفیت های اقتصادی استان قزوین است لذا تلاش می کنیم با برنامه ریزی صحیح به جایگاه مناسبی در این بخش برسیم .
وی اضافه می کند:  افق هزار و چهارصد و چهار ، ورود سالانه بیست میلیون گردشگر خارجی به کشور به تناسب ظرفیت استان ها را پیش بینی کرده لذا  طرح جامع گردشگري استان که در مرحله تدوین است ، می تواند همان نقطه اتکای چشم انداز باشد.
مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین هم می گوید: خوشبختانه در یکی ودوسال اخیر اقدامات خوبی برای توسعه زیر ساخت ها و جذب گردشگر به ویژه در زمینه هتلداری صورت گرفته و در همین خصوص پنجاه مجوز صادر شده که ساخت سه هتل سه و چهار ستاره آغاز شده است.
حضرتی ها می افزاید: در طرح دیگری که به عنوان نمونه در دست اقدام داریم احداث منطقه بزرگ گردشگری آبگرم در شهرستان آوج است که در پنج مرحله با اعتباری بالغ بر سی هزار میلیارد ریال اجرا خواهد شد .
وی اضافه می کند:با اجرای این طرح شاهد سرعین دیگری در استان قزوین خواهیم بود .
روزبه استاندار قزوین هم می گوید: طرح بزرگ گردشگری آبگرم تحولی بزرگ در صنعت گردشگری استان ایجاد می کند  لذا نگاه استان حمایت از بخش خصوصی برای اجرای طرح به ویژه در زمینه زیرساخت ها همچون راه است.
چراغچی یکی از مجریان و سرمایه گذاران طرح  گردشگری آبگرم هم می گوید : این طرح شامل ده هتل، یک مجموعه ورزشی، بازارچه، پارکینگ، دهکده سلامت و شهربازی است که که با اجرای کامل آن حدود سه هزار فرصت شغلی ایجاد می شود .
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین می گوید : در حال حاضر بسیاری از مناطق گردشگری برای جذب بیشتر مسافر و گردشگر به بخش خصوصی واگذار شده لذا تلاش می کنیم با نظارت بیشتر خدمات مناسبی ارائه شود در غیر اینصورت برخورد می کنیم.
محمدی می افزاید : به عنوان نمونه به علت عملکرد ضعیف شرکت هایی که در مناطق گردشگری اوان درالموت و یله گنبد در طارم سفلی فعالیت می کردند ، جلوگیری شد، لذا نگاه میراث فرهنگی مشارکت جامعه میزبان در ارائه خدمات است و بحثی از سرمایه گذاران خارجی هم نیست.
وی اضافه می کند : در نوروز امسال با اقداماتی که برای رفاه حال مسافران و گردشگران صورت گرفت ، این استان به عنوان یکی از ده مقصد گردشگری انتخاب شد ، تلاش می کنیم این روند ادامه یابد.  
دبیر کارگروه گردشگری استان هم درخصوص معرفی جاذبه های گردشگری به هم استانی ها و گردشگران خارجی می گوید: برای معرفی  این قابلیت ها نیاز به حمایت رسانه ها داریم.
حضرتی ها اضافه می کند : با توجه به اینکه استان قزوین در مسیر ارتباطی یازده استان کشور قرار دارد از این فرصت  هم می توان با نصب تابلوهای تبلیغاتی،  آثار تاریخی ، طبیعی و مذهبی استان را معرفی کرد.
نصرتی شهردار قزوین هم می گوید : قزوین، شهریورنود و پنج میزبان یازدهمین اجلاس شهرداران جاده ابریشم است که قرار است هفتاد و هشت شهردار از کشورهای مختلف در این اجلاس شرکت کنند لذا تلاش می کنیم از این فرصت برای معرفی توانمندی های استان از جمله گردشگری استفاده کنیم.
ماریو داماس نونس سفیر پرتقال در ایران هم در قزوین می گوید: این اجلاس قطعا جایگاه بین المللی استان قزوین به ویژه گردشگری آن را ارتقاء خواهد داد و امیدواریم قزوینی ها از این فرصت ارزشمند به خوبی استفاده شود.جستجوی پیشرفته

نمایش 1 - 20 از 10,813 نتیجه
از 541
 
تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۱/۲۱ شناسه مطلب:376428783 بازدید:0
ویژه برنامه های انتخاباتی شبکه قزوین صدا و سیمای مرکز قزوین برنامه های رادیویی و تلویزیونی ویژه ای برای انتخابات پیش رو شوراهای اسلامی شهر و روستا پیش بینی کرده است. به گفته مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین؛ شبکه های استانی سیما و صدای این مرکز ویژه برنامه های «آرمانِ ده»، «راه فردا»،«گفتگوی ویژه خبری»،«حرف حساب» و «به وقت مردم» را با هدف تبیین آثار حضور مردم در تعیین سرنوشت خود، نقش مردم در انتخابات و خنثی سازی توطئه های دشمنان و همچنین نگاهی به برگزاری انتخابات شوراهای...
تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۱/۸ شناسه مطلب:376256376 بازدید:3
«به وقت باران» ویژه برنامه مهدویت شبکه قزوین مدیر دفتر و روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین از پخش ویژه برنامه تلویزیونی «به وقت باران» با موضوع مهدویت در شبکه قزوین خبر داد . علی رحیمی گفت: یکی از اهداف و آرمان های انفلاب اسلامی و جامعه شیعی ایران همواره انتظار فرج آن حضرت و تلاش برای انتقال این مفهوم ارزشمند به جهانیان می باشد. صدا و سیمای مرکز قزوین هم ضمن توجه به رسالت رسانه در این حوزه با همین رویکرد شروع به تولید و پخش برنامه ای با موضوع مهدویت نموده است. وی افزود: به یمن میلاد با...
تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۱۲/۲۶ شناسه مطلب:376023710 بازدید:12
برنامه های صدا و سیمای مرکز قزوین در نوروز1400 بگفته مدیرکل صدا و سیمای مرکز قزوین؛ شبکه استانی با برنامه های شاد و متنوع به استقبال بهار می رود. سعید انبارلوئی گفت: معاونت سیما در ایام نوروز از یکم تا بیست و چهارم فروردین میهمان خانه های مردم استان قزوین خواهد بود. برنامه تلویزیونی «بوی عیدی» صبح های نوروز از ساعت 10:30 به مدت 75دقیقه از شبکه قزوین پخش خواهد شد. این برنامه با بخش های متنوعی همچون: مصاحبه با مردم در خصوص نوروز در سطح شهر، ورزش صبحگاهی(اجرای حرکات ورزشی همراه با ورزشکاران)،...
تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۷ شناسه مطلب:258153630 بازدید:104
بسکتبالیست تاکستانی در اردوی تیم ملی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ این اردو از 10 تیر ماه به مدت 3 روز و در مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می شود. منبع خبرگزاری صدا و سیما
خبر: ورزشی
تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۷ شناسه مطلب:258152769 بازدید:125
راه اندازی سینمای تخصصی کودک و نوجوان در قزوین مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از راه اندازی سینمای تخصصی کودک و نوجوان در استان خبر داد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مژده اروجی در جمع رسانه های گروهی استان که در محل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان برگزار شد، تلاش برای شناسایی و تامین نیاز و خواسته‌های جامعه هدف کانون را از مبانی برنامه ریزی کارشناسی در کانون برشمرد. وی با تشریح عملکرد کانون در سطح استان گفت: بهره مندی همه کودکان استان از فعالیت‌‌ها و محصولات فرهنگی...
تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۷ شناسه مطلب:258152409 بازدید:97
امنیت و عدالت دو مولفه اصلی سعادت در جامعه محسوب می شود فرمانده انتظامی استان قزوین گفت: برقراری امنیت و توسعه عدالت دو مولفه اصلی برای تحقق سعادت و ترقی در جامعه محسوب می شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار مهدی محمودی افزود: خوشبختانه امروزه اقدام های خوب و ارزشمندی برای برای برقراری عدالت از سوی دستگاه قضائی و انتظامی در جامعه صورت پذیرفته است. وی، برقراری امنیت و توسعه عدالت در جامعه را از مولفه های اصلی در تحقق سعادت و ترقی جامعه برشمرد و گفت: بیشتر مردم متدین و قانون گرای استان دارای...
تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۷ شناسه مطلب:258151995 بازدید:164
اجرای طرح امین در 33 واحد آموزشی قزوین معاون پرورشی و فرهنگی قزوین آموزش‌ و پرورش استان قزوین گفت: در سال تحصیلی 95-94 طرح امین در 33 واحد آموزشی استان اجرا می‌شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حجت‌الاسلام علی انصاری در نخستین جلسه تحلیلی، آموزشی و توجیهی مدیران مدارس مجری طرح امین گفت: این جلسه برای تحلیل و ارزیابی سالانه و همچنین ارائه مطالب آموزشی و توجیهی برای ادامه روند همکاری‌های متقابل آموزش‌ و پرورش و حوزه‌های علمیه تشکیل‌ شده است. وی افزود: اجرای طرح امین و حضور مبلغان...
تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۷ شناسه مطلب:258151571 بازدید:108
برگزاری نشست تدوین راهبردی ستاد بازیهای آسیایی درقزوین نخستین نشست تدوین راهبردی ستاد بازی های آسیایی در قزوین برگزار شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در این نشست که در فرمانداری قزوین برگزار شد، بیش از 50 ملی پوش و دست اندرکاران هیئت های ورزشی شرکت داشتند. منبع: خبرگزاری صدا و سیما
خبر: ورزشی
تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۷ شناسه مطلب:258151225 بازدید:98
اختصاص ۱۰ میلیارد ریال برای افتتاح فاز اول مصلی شهر محمدیه استاندار قزوین با اختصاص ۱۰ میلیارد ریال برای تکمیل فاز اول مصلی در دست ساخت در شهر محمدیه موافقت کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ فریدون همتی در بازدید از مصلی در دست ساخت در شهر محمدیه به منظور افتتاح و راه اندازی فاز اول مصلی شهر محمدیه مبلغ ۱۰ میلیارد ریال اختصاص داد. وی در بازدید از مصلی در حال ساخت شهر محمدیه اظهارداشت: کار ساخت مصلی شهر محمدیه باید بدون وقفه ادامه پیدا کند و شهرداری و شورای اسلامی شهر محمدیه روند انجام کار را سرعت...
تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۷ شناسه مطلب:258150895 بازدید:35
رفع بیکاری موجب کاهش جرائم اجتماعی در تاکستان می شود فرماندار شهرستان تاکستان گفت: با فعال کردن واحدهای نیمه تمام صنعتی و ایجاد اشتغال پایدار می توانیم ضمن پیشگیری از وقوع جرم به کاهش تشکیل پرونده در محاکم قضایی در این شهرستان کمک کنیم. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ سیاوش طاهرخانی در دیدار با رئیس دادگستری و دادستان شهرستان تاکستان با تبریک هفته قوه قضاییه افزود: اگر آموزه های دینی را در زندگی بکار گیریم شاهد کاهش مرجعه مردم به محاکم و کم شدن تشکیل پرونده های قضایی خواهیم بود. طاهرخانی افزود: با...
تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۷ شناسه مطلب:258147694 بازدید:101
تامین رفاه و آسایش مردم استان قزوین دغدغه مسئولان است به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ فریدون همتی در مسجد جامع شهر محمدیه گفت: ملت ایران با تبعیت از مقام معظم رهبری با عبور از تهدیدها وتحریم ها توانسته دشمنان خود را مایوس کند و تا وحدت وانسجام مردم باقیست قادریم از ناملایمات عبور کنیم. وی بیان کرد: به برکت خون شهدا و ایثار جانبازان و حضور همیشه درصحنه مردم قدرشناس درصحنه های انقلاب امروز ایران اسلامی به کانون دلگرمی کشورهای مسلمان تبدیل و الگوی ستمدیدگان شده که باید قدر این جایگاه را بدانیم....
تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۷ شناسه مطلب:258147330 بازدید:102
افزایش تدریجی دمای هوا در قزوین کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین از افزایش تدریجی دمای هوا دراستان خبر داد. مهدی آخوندی درگفت و گو با خبرگزاری صدا و سیما؛ با اشاره به وضعیت دمای هوا گفت: از امروز تا پایان هفته جاری آسمان قزوین با جوی نسبتا پایدار همراه خواهد بود. به گفته وی، به لحاظ دمایی تا پایان هفته با توجه به جنوبی شدن وزش بادها در سطح استان روند تدریجی افزایش دما را خواهیم داشت. منبع : خبرگزاری صدا و سیما
تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۷ شناسه مطلب:258146851 بازدید:119
آغاز اردوی تیم ملی والیبال از فردا با حضور دو والیبالیست استان تیم ملی والیبال کشورمان که در ترکیب خود از مهدی مرندی و علیرضا بهبودی لیبرو و پاسور قزوینی بهره می برد، از فردا تمرینات جدید خود را در تهران آغاز می کند به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ این تمرینات به مدت 3 روز برای بازی های هفته سوم لیگ جهانی برگزار می شود در هفته سوم این رقابت ها تیم ملی والیبال کشورمان در سالن 12 هزار نفری آزادی میزبان ایتالیا، آرژانتین و صربستان است. منبع: خبرگزاری صدا و سیما
خبر: ورزشی
تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۷ شناسه مطلب:258146501 بازدید:90
دعوت هندبالیست استان به اردوی تیم ملی کیانوش پالاد دروازبان قزوینی تیم نفت و گاز گچساران به مرحله جدید اردوی آماده سازی تیم ملی دعوت شد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ نخستین اردوی آماده سازی تیم ملی هندبال جهت شرکت در دیدارهای تدارکاتی در قطر از 23 تیر ماه به مدت یک هفته به میزبانی تهران برگزار می‌شود. منبع : خبرگزاری صدا و سیما
خبر: ورزشی
تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۷ شناسه مطلب:258146147 بازدید:96
اختصاص بیش از 700 میلیارد ریال اعتبار برای طرح های نوین آبیاری در قزوین به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در حال حاضر 35 هزار هکتار از اراضی و باغ های استان قزوین زیر پوشش طرحهای آبیاری نوین قرار دارد. معاون وزیر جهاد کشاورزی دردیدار با استاندار قزوین، از این استان به به عنوان یکی از استان های مستعد برای اجرای طرح های آب و خاک در بخش کشاورزی یاد کرد و گفت: 776 میلیارد ریال اعتبار امسال به منظور اجرای شبکه نوین آبیاری در اراضی و باغ های این استان درنظر گرفته شده است. اکبری همچنین با اشاره به اینکه در راستای اجرای طرح بهره...
تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۷ شناسه مطلب:258145708 بازدید:140
توزیع مرغ منجمد برای کاهش قیمت مرغ در سطح قزوین معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان قزوین از توزیع مرغ منجمد به منظور کاهش قیمت مرغ تازه در این استان خبر داد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ علی کبیری، افزود: با توجه به نیاز مردم در ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضای مردم در حوزه مرغ تازه یکی از اصلی‌ترین علت‌های افزایش قیمت است. وی کاهش میزان جوجه ریزی در ماه جاری به نسبت ماه‌های گذشته را علت دیگر افزایش قیمت مرغ تازه دانست و افزود: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده،...
تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۷ شناسه مطلب:258145296 بازدید:53
شهدا ذخایر انقلاب برای هدایت مسئولان در امر خدمت رسانی هستند رئیس دادگستری شهرستان آبیک گفت: شهدا ذخایرانقلاب برای هدایت مسئولان درامر خدمت رسانی هستند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ بنی هاشمی دردیداربا تعدادی از خانواده شهدای شهرآبیک شهدا را ذخیره انقلاب برای هدایت مسئولان درامر خدمت رسانی به جامعه عنوان کرد. وی شهدا را چشم و چراغ ملت و نظام بر شمرد و عنوان کرد: شهدای گرانقدر ایران اسلامی با نثار جان خود درخت نظام و انقلاب اسلامی را بیمه کردند. منبع: خبرگزاری صدا و سیما
تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۷ شناسه مطلب:258144870 بازدید:85
بخشنامه بخشودگی جرائم بیمه‌ ای کارفرمایان خوش حساب صادر شد مدیر کل تامین اجتماعی استان قزوین از صادر شدن بخشنامه بخشودگی جرائم بیمه‌ ای کارفرمایان خوش حساب خبر داد. علیرضا محسنی در گفت و گو با خبرگزاری صدا و سیما؛ افزود: فعالان تولیدی که به علل غیر ارادی از جمله تحریم های ظالمانه ، نوسانات نرخ ارز و حوادث غیرمترقبه امکان پرداخت حق بیمه را نداشته‌اند، می‌توانند با پرداخت اصل حق بیمه معوق از بخشودگی جرائم بهره‌مند شوند. وی گفت: کافرمایان و تولید کنندگان می توانند اصل بدهی شان را قسطی پرداخت کنند. مدیر کل...
تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۶ شناسه مطلب:257796962 بازدید:303
طرح گلخانه ای در استان قزوین توسعه می یابد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: طرح توسعه گلخانه ای در استان گسترش می یابد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ نیاز علی ابراهیمی پاک در جلسه توسعه گلخانه ای این سازمان افزود: کشت محصول در محیط گلخانه ضمن افزایش راندمان تولید، مصرف آب را نیز کاهش می دهد. به گفته وی؛ برای اجرای طرح های گلخانه ای تسهیلات بانکی نیز تخصیص داده شده است. ابراهیمی پاک تصریح کرد: در راستای سیاست وزارت جهادکشاورزی بر توسعه کشت محصولات کم آب بر، لازم است کشت در محیط...
تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۶ شناسه مطلب:257796327 بازدید:141
اجرای ۴۰ هزار هکتار سیستم آبیاری نوین در اراضی کشاورزی قزوین رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: طی دو سال آینده ۴۰ هزار هکتار سیستم آبیاری نوین در اراضی کشاورزی استان اجرایی می شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ابراهیمی پاک با بیان اینکه حال حاضر ۳۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به روش آبیاری نوین کشت می شود افزود: اجرای طرح های سیستم آبیاری نوین راندمان آب در بخش کشاورزی را افزایش می دهد. وی اظهار داشت: استان قزوین ۱۸۶ هزار هکتار اراضی کشاورزی آبی برای اجرای سیستم های آبیاری نوین دارد که در...
نمایش 1 - 20 از 10,813 نتیجه
از 541
در 0.371 ثانیه کامل شد