جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

تولید مستند تلویزیونی «تاجرزاده انقلابی» در صدا و سیمای مرکز قزوین - نمایش محتوای روابط عمومی

 

 

تولید مستند تلویزیونی «تاجرزاده انقلابی» در صدا و سیمای مرکز قزوین


سیمای مرکز قزوین گوشه هایی از زندگی آیت ا... باریک بین را در مستند تلویزیونی «تاجرزاده انقلابی» بازگو می کند.
این مستند گوشه هایی از زندگی شخصی، مبارزات سیاسی ، فعالیت های اجتماعی و مذهبی آیت ا... باریک بین را در بازه زمانی قبل از انقلاب بازگو می کند که نقش برجسته ای در آگاهی بخشی مردم برای مقابله با رژیم پهلوی و حمایت از مبارزین و انقلابیون قزوین داشته است.
تبیین اقدامات آیت ا... باریک بین در حوزه ی سازندگی و راه اندازی مؤسسات عام المنفعه دراستان و همچنین نقش ایشان بعنوان پدر معنوی استان از دیگر موضوعاتی است که دراین مستند بازگو خواهد شد.
آیت ا... هادی باریک بین در سال 1309 در قزوین متولد شد و  پس از کسب فیض از اساتید برجسته ی حوزه های علمیه ی قم و نجف اشرف به قزوین بازگشت؛ وی در دوران پهلوی نقش فعالی در آگاهی بخشی به مردم و جریان سازی مردمی علیه رژیم شاه داشت؛ تا اینکه رژیم پهلوی وی را به شهرستان سردشت تبعید نمود.
با پیروزی انقلاب اسلامی بعنوان نماینده ی ولی فقیه و امام جمعه قزوین منصوب شد و علاوه بر حضور در جبهه های حق علیه باطل و پشتیبانی تدارکاتی رزمندگان اسلام، بسیاری از زیرساخت های دانشگاهی، حوزوی و امور عام المنفعه را در قزوین پایه ریزی نمود.
مرتضی باریک بین فرزند ارشد وی هم در عملیات فتح المبین به درجه ی رفیع شهادت رسید و آیت ا... باریک بین با روحیه ای مثال زدنی بر پیکر فرزندش نماز خواند تا نمونه ی عملی و بی بدیلی از اخلاص و شجاعت انقلابی را به همگان نشان دهد.
آیت ا... باریک بین به اذعان بسیاری از نخبگان، انقلابیون و سیاسیون بعنوان پدر معنوی استان همواره برای عمران و آبادانی استان تلاش نمود و پس از عمری مجاهدت سیاسی، علمی و اجتماعی سرانجام در سن 87 سالگی بدلیل نارسایی ریوی دعوت حق را لبیک گفت.
مستند تلویزیونی تاجرزاده ی انقلابی به تهیه کنندگی حمیدرضا محلاتی و کارگردانی محمد فیضی به مدت  45 دقیقه در سیمای مرکز قزوین تولید خواهد شد.
منبع: روابط عمومی مرکز قزوین
 شهدای مرکز

سخن بزرگان

پل های ارتباطی با صداوسیمای قزوین

پل ­های ارتباطی با مرکز

روابط عمومی

تلفن گویا: 162

تلفن: 32162112

کد قزوین: 028

پیامک : 30000281

واحد سیما

تلفن: 32162064

پیامک: 30000282

واحد صدا

تلفن: 32162056

پیامک: 30000283

واحد خبر

تلفن: 32162105

پیامک: 30000281

واحد سایت

تلفن: 32162250

نشانی سایت: qazvin.irib.ir

تلفن مرکزی

(تلفنخانه)

تلفن: 4 - 33670070

نشانی مرکز

قزوین، انتهای خیابان نوروزیان، روبروی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، صدا و سیمای مرکز قزوین