جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

جامعه پذیری فرزندان برای ایفای نقش در جامعه - نمایش محتوایی خبر

 

 

جامعه پذیری فرزندان برای ایفای نقش در جامعه


معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: جامعه پذیری فرزندان برای ایفای نقش در جامعه  یکی از کارکردهای خانواده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ فرید در همایش روز خانواده در قزوین گفت: ازدواج موجب می شود علاوه بر شکل گیری خانواده نقش ها تغییر کرده و شرایط خانواده مفاهیم جدیدی را برای زوجین به ارمغان آورد .
وی با اشاره به شانزده سیاستی که مقام معظم رهبری ابلاغ کردند، گفت : تعدادی از آنان در ارتباط با خدمات بهزیستی است که از جمله آن ها موضوعات اجتماعی است که مورد تاکید رهبر است .
فرید گفت : کمبود تفکر سیستمی در برنامه هایی که درخانواده تاثیر گذار است وجود دارد.
 وی عنوان کرد: مراقبت های قبل از بارداری، در دوران بارداری، ارتباط  خانواده ها در مهد کودک و مدرسه و همین طور محل کار از جمله خدماتی است که بهزیستی به خانواده ها ارائه می دهد .
وی با بیان اینکه در کشور دو و نیم میلیون خانواده بد سرپرست و بی سرپرست وجود دارد، افزود: این خانواده ها چهار گروه هستند یک گروه همسر از دست داده، گروه دوم طلاق گرفته ، گروه سوم  همسران بیمار و از کار افتاده دارند و گروه چهارم افراد مجرد هستند که برای آنان باید خدماتی کاملا متفاوت ارائه داد.
وی با بیان اینکه باید در زمینه خانواده پژوهش بیشتری انجام شود، افزود: سازمان بهزیستی تخصصی ترین سازمان در مورد مسائل اجتماعی است و در زمینه آموزش خانواده، ازدواج و مداخله کاهش طلاق و حمایت از زنان بی سرپرست خدمات ارائه می کند.
 در پایان این مراسم از تعدادی زنان سرپرست خانوار موفق تجلیل شد.
 منبع: خبرگزاری صدا و سیماجستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.