رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

جانباز اصغر نظرپور - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

جانباز اصغر نظرپور

Loading the player...

جانباز اصغر نظرپور

veteran Asghar Nazarpour

آقای اصغر نظرپور جانباز 65 درصد جنگ تحمیلی در یکی از خانواده های مذهبی و متدین استان قزوین متولد گردیده است.با شروع اوایل کودکی پدر بزگوار خود را از دست داده و دوران ابتدایی تحصیلی خود را در دبستان نور دانش و دوران راهنمایی تحصیلی را در مدرسه طالقانی(داریوش سابق) و دوران دبیرستان را در دبیرستان انقلاب سپری کردند.

ایشان در اواخر دوران تحصیل خود در دوره دبیرستان تحصیل را رها کرده و به صورت داوطلبانه عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل می گردند و بعد از اتمام دوران جنگ تحمیلی در مجتمع تحصیلی رزمندگان دوران دبیرستان را با موفقیت به سرانجام می رسانند.ایشان در دوران جنگ تمیلی به فعالیت های ورزشی مثل فوتبال و والیبال مشغول بودند و از آن دوران به عنوان بهترین دوران جوانی خود یاد می کنند.

ایشان یادآوری می کنند که برای رفتن به منطقه جنگی از انجایی که پدر ایشان فوت کرده بودند،مادر به سختی اجازه رفتن به فرزند خود را می دادند.ایشان سراجام در سال 1363 به دلیل رسیدن به سن سربازی از این فرصت استفاده کرده و عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل گردیدند.

ایشان بعد از گذراندن دوره آموزش مقدماتی در لشکر 21 حمزه سید الشهدا به جبهه منتقل شدند.البته ایشان یک بار دیگر نیز از طرف سازمان جهاد سازندگی برای بستر سازی راه های ارتباطی عازم منطقه شده بودند. و در سال 1364 در منطقه ابوقریب جانباز می گردند.