رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۸

جانباز محمد حسین شکوهی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

جانباز محمد حسین شکوهی

Loading the player...

جانباز محمد حسین شکوهی

Veteran Mohammad Hossein SHokohi

محمد حسین شکوهی جانباز سرافراز جنگ تحمیلی می باشند که در اردیبهشت سال 1345 در خانواده مذهبی و متدین استان قزوین متولد شدند.دوران ابتدایی تحصیلی را در مدرسه جهان تربیت و دوران راهنمایی را در مدرسه پروین اعتصامی و دوران متوسطه را در دبیرستان علامه قزوینی سپری می نمایند.

ایشان مهرماه سال 1360 به دلیل شرایط حاکم بر کشور به ندای رهبر انقلاب لبیک گفته و به صورت داوطلبانه عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل می گردند ولی به دلیل سن کم و نداشتن شرایط لازم هر دوبار اعزام موفق به رفتن به منطقه جنگی نمی شوند.

تا اینکه یک روز مسابقه فوتبال در ورزشگاه تختی قزوین بین نوجوان استان در حال برگزاری بود و فرمانده سابق پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این ورزشگاه حضور داشتند.ایشان یکی از بازیکنان تیم ولیعصر قزوین بودند که به دلیل داشتن بازی خوبی که ارایه دادند مورد قبول فرمانده سابق سپاه قزوین می گیرند.

روز بعد از مسابقه ایشان بار دیگر شانس خود را برای رفتن به منطقه جنگی امتحان می کنند که این بار به دلیل موافقت فرمانده سابق سپاه موفق به اخذ اجازه ورود به جبهه را دریافت می کنند.ایشان در قسمت پدافندی پشتیبانی جنگ مسولیت خود را گذرانده و در عملیات های مختلفی مانند والفجر 10 حضور می یابند.

دلیل مجروحیت ایشان نیز به این دلیل بود که روزی که به همراه همرزمان خود در خاوری که بار شن و ماسه را به خط مقدس انتقال می دادند و روی ماسه ها نشسته بودند به همراه دوستان خود مورد اصابت ترکش های دشمن قرار گرفته و مجروح و جانباز می گردند.