سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

جلسه بخش کشاورزی در قزوین - نمایش محتوایی خبر

 

 

جلسه بخش کشاورزی در قزوین

راه اندازی شهرک صنعتی تخصصی زیتون در طارم سفلی

جلسه بخش کشاورزی در قزوین

راه اندازی شهرک صنعتی تخصصی زیتون در طارم سفلی
استاندار قزوین گفت: با توجه به ظرفیت های کشاورزی و معدنی منطقه طارم سفلی قزوین باید شهرک تخصصی زیتون در این منطقه راه اندازی و فعال شود.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مرتضی روزبه در جلسه بررسی مسائل کشاورزی استان که در باغستان برگزار شد، گفت: منطقه طارم قطب اقتصادی استان است و به دلیل داشتن باغات زیتون و معادن باید جدی گرفته باشد.
وی افزود: وجود بیش از هشت هزار هکتار باغ زیتون در طارم ظرفیت ارزشمندی است که باید با کمک بخش خصوصی و باغداران شکوفا شود.
روزبه افزود: زیتون درعرصه بین المللی جایگاه خاصی دارد و باید بتوانیم بیش از یکصد نوع محصول تولید کنیم که درصورت راه اندازی تشکل خصوصی می توان کارها را سامان داد.
استاندار گفت: در حوزه اقتصاد مقاومتی محصول زیتون بسیار مهم است و باید کیفیت این محصول برای تضمین سلامت مردم جدی گرفته شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین هم در این جلسه گفت: با اجرای طرح توسعه زیتون در باغات طارم سفلی تولید زیتون به یکصد هزار تن افزایش یافته و زمینه پنجاه میلیون مترمکعب صرفه جویی آب فراهم می شود.
نیازعلی ابراهیمی پاک افزود: از مجموع هشت هزار و هشتصد و پنجاه هکتار باغات زیتون استان حدود پنج هزار و ششصد هکتار قدیمی و سنتی است که با اجرای طرح اصلاح باغات باید نسبت به افزایش عملکرد واحد سطح اقدام شود.
وی عنوان کرد: برای تقویت جایگاه زیتون در منطقه طرح توسعه زیتون در طارم در مدت پنج سال اجرایی خواهد شد که با این کار می توان ضمن کیفی بخشی محصول به اشتغال منطقه هم کمک شود.جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.