سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

جلسه کارگروه بانوان و خانواده استان - نمایش محتوایی خبر

 

 

جلسه کارگروه بانوان و خانواده استان


تاکید جدی معاون سیاسی و امنیتی استاندار,؛ حتی یک کودک بازمانده از تحصیل نباید در استان باشد
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ درکارگروه بانوان و خانواده استان معاون سیاسی و امنیتی استاندارتاکید کرد: دراستان نباید حتی یک کودک بازمانده از تحصیل وجود داشته باشد.
معاون سیاسی و امنیتی استانداردر خصوص اجرای کنوانسیون حقوق کودک نیز که از مسایل مطرح شده در کارگروه بود گفت: درکتاب آسمانی و باورهای دینی و اسلامی ما بر رعایت حقوق بشر تاکیدات زیادی شده است که حقوق کودکان نیز جزو این امر مهم است.
وی افزود: توسط صاحب نظران و کارشناسان این حوزه در استان این تعالیم اسلامی احصاء شود و طبق مفاد این کنوانسیون در راستای حقوق اسلامی دستورالعملی تدوین شود تا با طرح به مرکز پس از تصویب به عنوان یک امر اجرایی توسط کشورهای اسلامی عضو نیز قابل اجرا باشد.
رحیمی ادامه داد: بانوان نیمی از اثرگذارترین اقشار جامعه هستند که باید توجه ویژه به آنها داشته باشیم و در حیطه تقویت مسایل آموزشی و تدوین برنامه های سلامت محورو در حوزه های  اجتماعی ،فرهنگی ، دینی  ودر اجرایی کردن برنامه های تدوین شده بکوشیم.
معاون سیاسی و امنیتی استانداربیان کرد: با توجه به مسایل حوزه بانوان قطعا با کاهش آسیب های اجتماعی مواجه خواهیم شد.
وی در خصوص ضرورت توجه به کودکان در خانواده های آسیب پذیر گفت: ما در استان نباید حتی یک کودک کار و بازمانده از تحصیل داشته باشیم . این که به ما گزارش می دهند 528 کودک بازمانده از تحصیل در استان وجود دارد اصلا قابل قبول نیست و باید دستگاه های مربوطه  در این خصوص پاسخگو باشند.
معاون استاندار افزود: برای جلسه آینده آمار دقیقی از کودکان بازمانده از تحصیل  به همراه شرحی از علت این امرمی بایست احصاء و به کارگروه اعلام شود تا با برنامه ریزی لازم تصمیماتی در این خصوص اتخاذ گردد.
رحیمی تاکید کرد: برنامه ریزی لازم صورت گیرد تا سال آینده تمامی کودکان بازمانده از تحصیل تحت آموزش رسمی قرار گیرند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار در خصوص اجرای طرح کارآفرین پروری مادران در استان ادامه داد: این طرح مهم بایستی با مشارکت دستگاههای اجرایی استان برگزار و تمامی گروه های مختلف در سطوح دانش آموزی، دانشجویی، کارمندان و بانوان خانه دار را نیز در برگیرد.
درابتدای این جلسه مدیر کل بانوان و خانواده نیز در سخنانی نقش مادران را در توانمند سازی فرزندان با اهمیت برشمرد و افزود:مادر به عنوان نخستین و کارآمدترین آموزگار در راستای تقویت افکار فرزندان می تواند نقش مهمی را ایفا کند.
وی افزود:مادران به عنوان آموزگارانی بی نظیر و سیاست گذار می توانند در توانمندسازی کودکان موثر باشند. زیرا تعلیم و تربیت و آموزشی که توسط مادران در محیط خانواده انجام می شود در افکار کودکان نقش خواهد بست و از اذهان آنها هیچگاه پاک نخواهد شد.
مدیرکل دفتر بانوان و خانواده ادامه داد:توانمندسازی مادران باعث توانمندی جامعه خواهد شد و نقش مادران در تربیت فرزندانی خلاق و با انگیزه از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.
منبع:خبرگزاری صداوسیماجستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.