سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

حضرت ابوالفضل العباس(ع) - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

حضرت ابوالفضل العباس(ع)

Loading the player...

دانلود

حضرت ابوالفضل العباس(ع)

Hazrat Abolfazl Abbas (AS)

در سال 26 هجری قمری، حضرت عباس (ع) پایه عرصه گیتی نهاد. مادر گرامیش فاطمه، دخت حزام بن خالد بن ربیعه بن عامر کلبی و کنیه اش (ام البنین) بود. در روزهاى کودکى عباس، پدر گرانقدرش چون آیینه معرفت، ایمان، دانایى و کمال در مقابل او قرار داشت و گفتار الهى و رفتار آسمانى ‏اش بر وى تاثیر می ‏نهاد. او از دانش و بینش على(ع) بهره می برد.

حضرت در باره تکامل و پویایى فرزندش فرمود: همانا فرزندم عباس در کودکى علم آموخت و به سان نوزاد کبوتر، که از مادرش آب و غذا می گیرد، از من معارف فرا گرفت. در آغازین روزهایى که الفاظ بر زبان وى جارى شد، امام (ع) به فرزندش فرمود: بگو یک. عباس گفت: یک حضرت ادامه داد: بگو دو عباس خوددارى کرد و گفت: شرم می کنم با زبانى که خدا را به یگانگى خوانده ‏ام، دو بگویم.

پرورش در آغوش امامت و دامان عصمت، شالوده ‏اى پاک و مبارک براى ایام نوجوانى و جوانى عباس فراهم کرد تا در آینده نخل بلند قامت استقامت و سنگربان حماسه و مردانگى باشد. گاه که على(ع) با نگاه بصیرت‏ آمیز خود آینده عباس را نظاره می کرد، با لبخندى رضایت ‏آمیز، سرشک غم از دیدگان جارى می کرد و چون همسر مهربانش از علت گریه می پرسید، می ‏فرمود: دستان عباس در راه یارى حسین(ع) قطع خواهد شد.