سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

حل اختلاف 40 ساله روستاهای آقابابا و کیخنان الگویی برای سایر مناطق - نمایش محتوایی خبر

 

 

حل اختلاف 40 ساله روستاهای آقابابا و کیخنان الگویی برای سایر مناطق

حل اختلاف 40 ساله روستاهای آقابابا و کیخنان الگویی برای سایر مناطق

حل اختلاف 40 ساله روستاهای آقابابا و کیخنان الگویی برای سایر مناطق

استاندار در جلسه ای که در پی رفع اختلاف دیرین روستاهای آقابابا و کیخنان از توابع بخش کوهین در استانداری تشکیل شده بود ، تفاهم نامه دو روستای را الگوی همدلی و همزبانی خواند و گفت : مسئولان استان بر تعهدات خود در احداث کانال آب و گازرسانی و مخزن آب پایبند و آن را اجرایی می کند .
روزبه بر پرهیز از اختلاف، تفرقه، نزاع، دودستگی تاکید کرد و افزود : چون ثمره این اختلاف در طول این مدت ، محرومیت مناطق بوده که باید جبران شود.
وی ضمن ابراز رضایت از درایت و تدبیر ریش سفیدان و پیش کسوتان دو روستا و همکاری مردم در حل مشکل چند ساله این روستاها ، گفت : اجرای طرحهایی را که دستگاهها و مسئولین باید اجرا کنند به طورقاطع پیگیری و اجرا خواهیم کرد
استانداریادآور شد: شیوده و نحوه حل مسائل و اختلافات این دو روستا باید به مدل و الگویی در استان تبدیل شود تا دستگاههای قضایی و انتظامی به کارهای اساسی تری بپردازند.
رییس کل دادگستری استان هم در این جلسه بهترین راه حل مشکلات در مناقشات و اختلالافات را تفاهم ، دوستی و گفتگو دانست و گفت : اختلاف چندین ساله دو روستا که می توانست آسیب های اجتماعی و پیامدهای ناگواری داشته باشد که با درایت و تدبیر روستائیان و مسئولان حل شد.
انصاری با بیان اینکه دستگاه قضایی هم تلاش دارد بسیاری از مشکلات با مصالحه و گفتگو به پایان برسد ، افزود : دستگاه قضا برای تداوم این تفاهم نامه در امور حمایتی و حل و فصل آن ، آماده همه گونه همکاری است و تلاش خواهد کرد تا مشکلات مردم کاهش یابد .
پیش کسوتان و معتمدان دو روستا هم در این جلسه خواستار حل مشکلات خود در این منطقه شدند .جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.