رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

داوود اسماعیل پور - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

داوود اسماعیل پور

Loading the player...

داوود اسماعیل پور

David Esmaeelpour

مداحان اهل بیت، كه با ذكر مصیبت و ذكر فضایل خاندان وحى، مجالس حسینى را گرم و اشك عاشقانه شیعیان آل الله را جارى می سازند،از عوامل مهم بقاء فرهنگ ‏عاشورا می باشند. مداح، در اصطلاح شیعى به كسانى گفته می شود كه در ایام ولادت ها وشهادت هاى ائمه‏ «ع‏» در مجالس جشن و عزا به خواندن اشعارى در فضایل و محمد وآل محمد، یا در مظلومیت آنان می ‏پردازند.

ولى اغلب، به مرثیه خوانان حسینى گفته‏ می ‏شود كه با خواندن شعر مرثیه و ذكر مصیبت،اهل مجلس را می گریانند. مداحى اهل بیت و نوحه خوانى در سوگ آنان،از جمله كارهایى است كه حادثه‏ عاشورا را زنده نگهداشته است. ائمه نیز از مداحان و ذاكران، تقدیر و تشویق می كردند، صله می ‏دادند، دعا می ‏كردند و براى این كار، فضیلت و ثواب بسیار می شمردند.

آقای داوود اسماعیل پور از جمله مداحان و پیر غلامان با ذوق و خوش آتیه قزوین می باشند که مدت 23 سال در عرصه مداحی و تعزیه خوانی اهل بیت (ع) فعالیت دارند، طبق گفته خودشان افتخار فعالیت در این عرصه را مدیون پدر بزرگوار خود می باشند که ایشان نیز از مداحان خوش نام قزوین می باشند. از سن کودکی با توجه به فعالیت در مساجد و مکبر بودن در نمازهای جماعت و قرائت قرآن؛ کم کم به دلیل داشتن ذوق و صدای دلنشین با کمک و راهنمایی اطرافیان به سمت مداحی کشیده می شوند.