جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

دسر گلدانی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

دسر گلدانی

دسر گلدانی

Dessert Flower

تصور کنید که می خواهید روی میز غذاخوری جلوی هر بشقاب یک عدد از این دسر های گلدانی را قرار بدهید. بعد در انتهای غذا با کمال تعجب مهمان می بیند که شما گلدان دسر را برداشته و مشغول نوش جان کردن از گوشه گلدان هستید.

مواد لازم :شکلات تخته ای-پنیر خامه ای-خامه-کمپوت هلو-نی-گل-کیک شکلاتی-ظرف کترینگ-

طرز تهیه :شکلات رو به روش بن ماری آب کنید . ظرف رو بچرخونید تا داخل آن به شکلات آغشته گردد .برای این منظور می توانید از قاشق هم کمک بگیرید .سپس ظرف را برگردونید تا اضافی شکلات روی زمین ریخته شود و بعد اجازه بدین شکلات کمی سفت گردد .

نکته : اگه شکلات گرم باشد بهتر است ، چون ضخامت شکلات کمتر خواهد شد .یک عدد نی برداشته و به اندازه نیم سانت کمتر از ارتفاع ظرف برش می دهیم .پنیر خامه ای و خامه رو با همزن هم می زنیم .کمپوت هلو رو به صورت ریز برش می دهیم .بعد داخل پنیر خامه ای و خامه ریخته و مخلوط می کنیم .

نکته : مقدار پنیر خامه ای و خامه و کمپوت به یک اندازه هست مثلا اگه مقدار خامه 100 گرم هست پنیر خامه ای و کمپوت هم هر کدام 100 گرم هستند .سپس کیک شکلاتی را به کمک دست پودر می کنیم ( می تونید از کیکهای آماده استفاده کنید ) .یک مقدار از آن را داخل ظرف می ریزیم .

بعد نی را داخل ظرف قرار داده و به کمک قاشق از مخلوط پنیر خامه ای و خامه و کمپوت داخل ظرف می ریزیم .مجددا پودر کیک می ریزیم .و آخر سر گل رو داخل نی قرار می دیم .خوشمزگی این دسر به این است که موقع خوردن تکه های شکلات هم با دسر مخلوط می شود و طعم خاصی بوجود می آورد .

Loading the player...