حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۳ مهر ۱۳۹۷

دمنوش فلفل کوهی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

دمنوش فلفل کوهی

دانلود

دمنوش نوعی نوشیدنی است که در آن جزیی از گل، برگ، ساقه، ریشه، دانه، پوستِ میوه یا اجزای دیگر گیاهان دارویی که قابل حل در آب است، بصورت خشک یا تازه مورد استفاده قرار می‌گیرد. دم کردن یا گرفتن عصاره به وسیله آب متداول‌ترین و قدیمی‌ترین روش به کار بردن داروهای گیاهی است. روش تهیه به این صورت است که ابتدا روی گیاه که به طرز صحیحی خرد شده آب جوش می‌ریزند، سپس آن را به مدت ۵–۳ دقیقه در یک ظرف در بسته شیشه‌ای یا چینی می‌گذارند و گاهی آن را هم می‌زنند و سپس مایع را از کاغذ صافی یا الک با شبکه ریز عبور می‌دهند.
گیاه پنج انگشتی یا فلفل کوهی، سبب آرام شدن نشانه های پیش از عادت ماهانه می گردد، همچنین با گذشت زمان، در واقع این نابسامانی را علاج می کند . نشانگان پیش از عادت ماهانه با میزان بالا و غیر طبیعی استروژن نیز در ارتباط است و ثابت شده است که مصرف فلفل کوهی به ویژه در مواردی مفید است که نشانه های پیش از عادت ماهانه با شروع قاعدگی از بین می روند. با مصرف این گیاه ، می توان به محض شروع چرخه بعدی قاعدگی ، پیدایش نتایج مثبت مطلوب را درک نمود ولی رسیدن به بهبودی دائمی ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد.
طرز تهیه : یک قاشق چایخوری از گیاه فلفل کوهی داخل یک فنجان آب جوش ریخته و حدود ده الی پانزده دقیقه به آن زمان داده تا دم بکشد.نکته حائز اهمیت این مورد است که اگر به عنوان یک درمان از این دمنوش خواسته شود که استفاده گردد؛باید حتما با پزشک متخصص مشورت کرده و میزان و نحوه مصرف آن تعیین گردد.


نظرسنجی

مخاطب گرامی،کدام یک از دسته بندی های تولیدات ویژه مرکز را بیشتر می پسندید؟(مهلت اتمام نظرسنجی تا ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ )
a.b.c.d.
% آرا
53% 48 دانش و فناوری
10% 9 ایران طبیعت صنایع دستی
7% 6 دین و معارف اسلامی
30% 27 فرهنگ آداب و رسوم

کل آرا: 90

Voting is disabled because this poll expired on ۱۳۹۶/۱۲/۲۹ ۰۰:۰۰.