جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

دکتر ایرج فاضل - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

دکتر ایرج فاضل

Loading the player...

دانلود

 دکتر ایرج فاضل

Professor Iraj Fazel

از کودکی آرزوی پزشکی داشت، سال 1318 در شهرستان اردستان در خانواده ای متوسط متولد شد، اصالتا اصفهانی است و تحصیلات ابتدایی و دبیرستان خود را در  اصفهان و شهرکرد را به پایان رسانید و درکنکور پزشکی دانشگاه تهران  سال  1336 نفر201 شد.

 بعد از قبولی در دانشگاه علوم پزشکی تهران وپس از هفت سال تصمیم برای رفتن به آمریکا گرفت که مستلزم گذراندن امتحان ECF MG"" ( برد تخصصی پزشکی برای دانشجویان خارجی ) بود که با موفقیت گذراند.

قبل از آزمون تخصصی، طبق قانون انجام خدمت سربازی ضروری بود که در آن زمان به شکل سپاه بهداشت برای پزشکان  بود که طرح خوب و موفقی شد و من تصمیم به انجام خدمت به سپاه بهداشت، به مدت 3 سال در محرومترین نقاط و یکی از دهستانهای استان لرستان گرفتم تا دین خود را به مردم ادا کنم.

 بعد از آن دوره 3 ساله، برای تخصص جراحی به آمریکا سفر کرده و بعد از دوره رزیدنسی برد جراحی آمریکا را گرفتم اما چون اشتیاق خدمت به مملکت را داشتم با نوشتن نامه ای به وزیر بهداری آن زمان دکتر شاهقلی در خواست بازگشت به ایران کردم که با پیشنهاد وزیردر دانشگاه تبریز مشغول به کار شده اما بعد از یک سال و نیم، به دلیل عدم رضایت از وضعیت دانشگاه و دخالت ماموران سازمان امنیت دانشگاه، مجدد به آمریکا برگشته و به عنوان رئیس جامعه جراحان شهر دیتون انتخاب شد.

اما به دلیل عرق وطن پرستی و نیاز ایران به پزشکان متخصص و جراح بویژه در دوران بعد از انقلاب و اوایل جنگ  دوباره به ایران برگشتم و در بیمارستان مصطفی امام خمینی به عنوان رئیس بخش جراحی عروق مشغول به کار شده که در زمان جنگ تیم بهترین های جراحی مجروحین  تشکیل شد و نیز در دانشگاه شهید بهشتی به آموزش بیش از  150جراح پرداختم که  بسیاری از آنها در حال حاضر جزء جراحان درجه اول هستند.

گفتنی است: دکتر فاضل در تمام حملات جنگ در جبهه به همراه گروه داوطلبش می رفت و مجروحین توسط  روش طب رزمی در اتاقکهای هلال احمر، جراحی می شدند.توصیه این جراح نامی به کسانی که در حال دانش آموختن هستند این است که احساس مسئولیت قوی داشته و کار بیشتری نسبت به دیگران کنند.