جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

دکتر قاسم انصاری - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

دکتر قاسم انصاری

دکتر قاسم انصاری

Doctor Qasim Ansari

دکتر قاسم انصاری، در دوازدهم آذرماه 1314 خورشیدی در افشاریه قزوین قدم به عرصه هستی نهاد.

فراگیری قرآن و تحصیلات ابتدایی و مقدماتی را در زادگاه خود و نیز در قزوین سپری نمود و تا پایان دوره متوسطه از دبیران و استادان بنام آن زمان بهره جست و همچنین به تحصیل دروس حوزوی پرداخت و بسیاری از کتب و مآخذ مدارس علوم دینی را در قزوین فراگرفت.

پس از آن با انگیزه جستجوی کار و ادامه تحصیل به تهران عزیمت کرد و درسال 1338 در رشته علوم تربیتی از دانگشاه تهران دانش آموخته گردید و به استخدام آموزش و پرورش درآمد و جهت تدریس در دبیرستانها و مرکز تربیت معلم شهر خمین عازم آن دیار گردید.

وی درسال 1341 به قزوین و به سال 1346 به تهران انتقال یافت و درضمن تدریس در سال 1348 از مقطع فوق لیسانس رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران فارغ التحصیل گردید و در همان سال با کسب رتبه نخست در دوره دکتری ادیان و عرفان دانشگاه تهران پذیرفته شد و درسال 1358 تحصیلات خود را به پایان رسانید.

از سال 1356 در دانشگاههای سراسری تهران ، شهید بهشتی، تربیت مدرس ، گیلان، بین المللی امام خمینی قزوین و ... به تدریس متون عرفانی پرداخت و از سال 1369 به عضویت هیات علمی دانشگاههای آزاد اسلامی زنجان و تاکستان درآمد.

زمینه های خدمات علمی ، فرهنگی استاد دکتر انصاری عبارتند از: تدریس در مراکز دانشگاهی ، مدیریت گروههای ادبیات فارسی برخی از دانشگاهها ؛ حضور و سخنرانی در همایش ها  و کنگره های علمی وادبی، همکاری با بسیاری از نهادهای فرهنگی چونان: انجمن مفاخر فرهنگی، حوزه هنری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و ... ، داوری و راهنمایی و مشاوره پایان نامه های تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا، داوری مقالات نشریات پژوهشی و بالاخره تالیف ، ترجمه و تصحیح کتاب ، نگارش مقدمه و تحشیه بر کتابها و همچنین نگارش مقالات علمی.

وی تاکنون در حدود 20 تالیف و ترجمه و نیز 40 مقاله وزین و متین را در حوزه ادبیات فارسی به ویژه گرایش عرفان و تصوف اسلامی به جویندگان و دوستداران دانش و فرهنگ تقدیم نموده است.

مشاهیر - بزرگان ایران زمین - مشاهیر ادبی ایران - مشاهیر علمی ایران - مشاهیر ادبی قزوین - مشاهیر علمی قزوین - قاسم انصاری - دکتر قاسم انصاری - درباره  دکتر قاسم انصاری - سوابق دکتر قاسم انصاری - بیوگرافی دکتر قاسم انصاری - زندگینامه علمی ادبی دکتر قاسم انصاری - خاطرات دکتر قاسم انصاری - سمت های  دکتر قاسم انصاری - سوابق دکتر قاسم انصاری - کتاب های دکتر قاسم انصاری - مقالات دکتر قاسم انصاری - ترجمه های دکتر قاسم انصاری - شاگردان دکتر قاسم انصاری - 

Fame - Greater Iran - Iran's literary celebrities - celebrities of Iran - Qazvin literary celebrities - celebrities of Qazvin - Qasim Ansari - doctor Qasim Ansari - About the doctor Qasim Ansari - Experience doctor Qasim Ansari - biography doctor Qasim Ansari - Scientific literary biography doctor Qasim Ansari - memories doctor Qasim Ansari - towards the doctor Qasim Ansari - Experience doctor Qasim Ansari - Books doctor Qasim Ansari - Articles doctor Qasim Ansari - translations doctor Qasim Ansari - pupils doctor Qasim Ansari -

Loading the player...
جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام، آقای دکتر انصاری از اساتید برجسته کشور... مسعود شاهعلیزاده ۱۳۹۴/۰۴/۲۸ ۱۸:۴۹

مسعود شاهعلیزاده
با سلام، آقای دکتر انصاری از اساتید برجسته کشور است که بنده از سال 1362 تا 1364 افتخار شاگردی ایشان را در مرکز تربیت معلم شهید رجایی قزوین داشتم.من او را از هر لحاظ نمونه ای از انسان کامل شناختم. و هنوز هم هنوز است که رابطه من و استاد همانند رابطه مولانا و شمس است. ساکن شهرستان مشکین شهر از توابع استان اردبیل هستم و همواره معلومات اندک خود را مدیون تشویق ها و تدریس های خردمندانه این عالم بزرگوار هستم. از خداوند منّان برای ایشان تندرستی آرزو می کنم و برای شما که به معرفی ایشان مبادرت نموده اید دست مریزاد می گویم.
+13 (15 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۴/۲۸ ۱۸:۴۹