سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

دیدار مدیرکل مرکز با پیشکسوتان مداحی استان قزوین - نمایش محتوای روابط عمومی

 

 

دیدار مدیرکل مرکز با پیشکسوتان مداحی استان قزوین

مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین در دیدار با جمعی از پیشکسوتان مداحی استان بر لزوم پیوند میان نسل قدیم و جدید جامعه ی مداحان تأکید کرد.
آقای معصومی فر گفت: مداحی استان قزوین از سبک های اصیل و ادبیات غنی تبعیت دارد که به نسل قبل محدود شده و این سبک ها باید به نسل جدید هم منتقل شود.
مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین در ادامه بهره گیری مداحان از سبک های اصیل، اشعار غنی و دستگاه های موسیقی را لازمه ی تقویت مداحی ها دانست و خاطر نشان کرد: وجود هنر و ظرافت های هنری و نیز سبک های عزاداری اصیل  در کنار اشعار معنوی که منجر به تقویت باورهای دینی و اعتقادی مخاطب میشود موجب ماندگاری یک اثر در قالب مداحی می شود؛ که رسانه به سهم خود بدنبال شناسایی، رشد، انعکاس و معرفی این آثارارزشمند مداحی در جامعه است.
آقای معصومی فر تقویت و احیای سبک های اصیل مداحی را یکی از راههای مقابله با برخی سبک های مخرب و جدید دانست و اظهارداشت: در کنار سبک های اصیل ما نیازمند اشعار غنی با محوریت عزت، شجاعت، پایداری و دین مداری نهضت عاشورا و حضرت سید الشهداء علیه السلام و اصحاب ایشان هستیم که باید تجلی یابد.
مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین همچنین ضمن در خواست از دستگاه های متولی برای حمایت از مداحان استان؛ از مداحان نیز خواست محافلی مستمر برای تشریک مساعی در حوزه ی تقویت و ترویج فنون و مهارت های مداحی برپا و دراین محافل بحث وتبادل نظر نمایند.
حجت الاسلام والمسلمین صفی خانی مدیر تبلیغات اسلامی شهرستان قزوین نیز ابراز امیدواری کرد برپایی این جلسات میتواند موجب توسعه و معرفی سبک های اصیل مداحی در جامعه گردد.
دراین جلسه مداحان حاضر ضمن قدردانی از صداوسیمای مرکز قزوین بخاطر توجه به این نیاز فرهنگی جامعه، خواستار حمایت و توجه بیشتر دستگاه های اجرایی استان شدند.
منبع: روابط عمومی مرکز قزوین

 شهدای مرکز

سخن بزرگان

پل های ارتباطی با صداوسیمای قزوین

پل ­های ارتباطی با مرکز

روابط عمومی

تلفن گویا: 162

تلفن: 32162112

کد قزوین: 028

پیامک : 30000281

واحد سیما

تلفن: 32162064

پیامک: 30000282

واحد صدا

تلفن: 32162056

پیامک: 30000283

واحد خبر

تلفن: 32162105

پیامک: 30000281

واحد سایت

تلفن: 32162250

نشانی سایت: qazvin.irib.ir

تلفن مرکزی

(تلفنخانه)

تلفن: 4 - 33670070

نشانی مرکز

قزوین، انتهای خیابان نوروزیان، روبروی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، صدا و سیمای مرکز قزوین