سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | یک‌شنبه، ۱۰ مهر ۱۴۰۱

راه اندازی فرکانس جدید ایستگاه رادیویی سردار آزادگان - نمایش محتوای روابط عمومی

 

 

راه اندازی فرکانس جدید ایستگاه رادیویی سردار آزادگان

 مردم استان قزوین می توانند رادیو قزوین را با کیفیت بهتر بر روی فرکانس جدید دریافت کنند.
مدیرکل صدا و سیما در مراسم راه اندازی این فرکانس گفت: با راه‌اندازی این ایستگاه در جاده بوئین زهرا مردم استان می توانند رادیو قزوین را درطول روز بر روی فرکانس 531 کیلو هرتز دریافت کنند.
انبارلویی تصریح کرد: فرکانس جدید با پوشش رادیویی AM می تواند مخاطبان را در ارتفاعات استان از جمله آوج و الموت از کیفیت بهتر صدای قزوین بهره مند کند.
مدیرکل صداوسیمای قزوین گفت: فرستنده ذخیره درکنار راه اندازی فرکانس جدید در عرض یک ماه به کار افتاد که در نوع خود یک رکورد محسوب می شود.
وی ادامه داد: از صفر تا صد راه اندازی این فرستنده در همین مرکز انجام شده است.
روح الله عباسپور، نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی در آئین افتتاح فرستنده رزرو و اعلام فرکانس جدید ایستگاه رادیویی سردار آزادگان در شهرستان بوئین زهرا گفت:رسانه در هر کشوری از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و در کشورمان هم در بین همه ارکان نظام جمهوری اسلامی، صداوسیما مهمترین جایگاه را دارد و در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی هم با فتح صداوسیما، صدای انقلاب اسلامی از طریق رادیو به گوش مردم ایران رسید.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: دشمن هم در دوره ۴۳ ساله پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با شناسایی ستون‌های نگهدارنده خیمه انقلاب اسلامی، درصدد دشمنی روزافزون با جمهوری اسلامی ایران است و در این سال‌ها شاهد حجمه سنگینی به صداوسیما بودیم.
عباسپور تصریح کرد: دشمن در شبیخون و ناتوی فرهنگی و در شرایط تحریم‌های سنگین اقتصادی و نظامی، صداوسیما که یکی از نقاط پراهمیت در کشور است را تحریم کرد و اگر رسانه ملی از جایگاه پایین تری در بین مردم برخوردار بود، دشمن هرگز آن را تحریم نمی‌کرد.
نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: دشمن با تحریم سیگنال رسانی ماهواره‌ای صداوسیما، در کنار سایر تحریم‌های سنگین نظامی و اقتصادی، تلاش می‌کند تا جلوی ارسال پیام‌های تلویزیونی و روشنگرانه به محرومان و آزادگان جهان را بگیرد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جایگاه صداوسیما بسیار مهم و رفیع است، بیان کرد: بسیاری از دستگاه‌های اجرایی پس از ۴۳ سال از عمر انقلاب اسلامی نتوانستند اهداف و ماموریت هایشان را به سرانجام برسانند، ولی یکی از مجموعه‌هایی که از ابتدای انقلاب تا به امروز خوب عمل کرده، صداوسیماست و با اقدامات جهادی، ایثارگرانه و فداکارانه، در همه عرصه‌ها حضور دارد.
عباسپور خاطرنشان کرد: در دوران پیروزی انقلاب اسلامی، در هشت سال دفاع مقدس و حتی در خیزش‌های ضد انقلاب در قالب‌های مختلف، صداوسیما با روشنگری و بصیرت افزایی، جریان‌های نفاق و نفوذ را به مردم نشان داد و مسیر امام خمینی و رهبر معظم انقلاب اسلامی را برای مردم تشریح کرد.
وی افزود: صداوسیما با دارا بودن تعداد بالایی از رزمندگان و ایثارگران در خط مقدم جبهه تبیین فرهنگ عاشورایی قرار داد.
نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صداوسیما مصداق بارز جهاد تبیین است، تأکید کرد: در فتنه ۸۸ و پس از فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب، این صداوسیما بود که با جریان سازی‌های رسانه ای، حماسه ۹ دی را خلق کرد و چهره جریان‌های نفاق و نفوذ را در داخل به تصویر کشاند و در معرض دید مردم قرار داد و رسوا کرد.
وی افزود: مردم با پخش برنامه‌های صداوسیما از جریان فتنه فاصله گرفتند و در مجموعه انقلاب قرار گرفتند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صداوسیما مرتب از سوی دشمن تحریم و تخریب می‌شود، گفت: صداوسیما، دستگاهی است که مردم را در عرصه‌های سیاسی، پای انقلاب و نظام نگه داشته است و نقش مهمی در صیانت از انقلاب و همچنین جلوگیری از فساد را بر عهده دارد و در دوران تحریم‌های سنگین، به خوبی توانسته است به وظایفش عمل کند.
وی افزود: در دوره‌های گذشته، صداوسیما وقتی می‌خواست صدای مردم را به گوش مسئولان برساند، برخی از دولت‌های قبل با کاهش بودجه این رسانه عظیم کشور، در تلاش بودند که صدای مردم از طریق رسانه ملی پخش نشود.
عباسپور تأکید کرد: در حال حاضر به دلیل تحریم‌های سنگین علیه صداوسیما، رسانه ملی به جای استفاده از فرستنده‌های ماهواره‌ای مجبور به استفاده از فرستنده‌های دیجیتال است که این موضوع، هزینه‌های این نهاد حاکمیتی رسانه‌ای و فرهنگی را به شدت افزایش داده است.
وی افزود: فرستنده رادیویی بوئین زهرا تماماً ساخت داخل بوده و با کار جهادی به جای ۶ ماه در کمتر از یک ماه نصب شده است و این موضوع نشان دهنده خوداتکایی و توجه به تولید داخل است.
نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رهبر انقلاب بیشترین و بزرگترین منابع و سرمایه کشور را در وجود ارزشمند جوانان خلاق و مبتکر می‌داند و مصداق بارز این موضوع، امروز در ایستگاه رادیویی سردار آزادگان به چشم می‌خورد.
وی افزود: ۵۰ درصد از هزینه‌های راه اندازی ایستگاه رادیویی سردار آزادگان که یک میلیارد تومان می‌شود، از محل اعتبار در اختیار نمایندگان استان قزوین در مجلس شورای اسلامی تأمین شده است.
مدیر فرستنده های رادیویی صدا و سیمای مرکز قزوین در مراسم افتتاح فرکانس جدید ایستگاه رادیویی سردار آزادگان،گفت:بر اساس راه اندازی فرکانس جدید ایستگاه رادیویی سردار آزادگان هماهنگی‌ها و مذاکرات انجام شده با اداره کل فرستنده‌های رادیویی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با راه اندازی این ایستگاه  در جاده بوئین زهرا فرکانس رادیویی قزوین از ۱۱/۲۵ به ۵۳۱ تغییر کرد.
وی افزود:برای انجام این پروژه هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پیش بینی شده بود که ۴۰۰ میلیون تومان آن توسط عباسپور نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی و مابقی نیز از سوی سازمان تامین شده است.
شاملو اجرای تمام فرایند کار در داخل ایستگاه را با هدف صرفه جویی در زمان و هزینه از مزیت‌های اجرای این پروژه عنوان کرد و اظهار داشت:در زمان انجام کار نیرو‌های معاونت فنی این مرکز بر فرایند اجرای کار نظارت داشتند و با این اقدام دیگر نیازی به آموزش نیرو‌های فنی مرکز نمی‌باشد. وی همچنین ساخت فرستنده رزرو در مدت زمان یک ماه را از دیگر اقدامات ارزشمند برشمرد.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

شهدای مرکز

سخن بزرگان

پل های ارتباطی با صداوسیمای قزوین

پل ­های ارتباطی با مرکز

روابط عمومی

تلفن گویا: 162

تلفن: 32162112

کد قزوین: 028

پیامک : 30000281

واحد سیما

تلفن: 32162064

پیامک: 30000282

واحد صدا

تلفن: 32162056

پیامک: 30000283

واحد خبر

تلفن: 32162105

پیامک: 30000281

واحد سایت

تلفن: 32162250

نشانی سایت: qazvin.irib.ir

تلفن مرکزی

(تلفنخانه)

تلفن: 4 - 33670070

نشانی مرکز

قزوین، انتهای خیابان نوروزیان، روبروی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، صدا و سیمای مرکز قزوین