سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

راه اندازی پایگاه‌های مشاوره انتخاب رشته - نمایش محتوایی خبر

 

 

راه اندازی پایگاه‌های مشاوره انتخاب رشته


9 مرکز مشاوره انتخاب رشته در استان راه‌اندازی می‌شود
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مدیرکل آموزش و پرورش قزوین گفت: به منظور ارائه خدمات مشاوره‌ای به دانش‌‌آموزانی که در مرحله نخست کنکور پذیرفته شده‌اند، پایگاه‌های مشاوره انتخاب رشته راه‌اندازی می‌شود.
 سالار قاسمی در جمع مدیران و معاونان آموزش و پرورش قزوین، با اشاره به اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 95 اظهار داشت: با توجه به اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری، دانش‌آموزان باید نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به اینکه پایگاه‌های مشاوره انتخاب رشته در قزوین راه‌اندازی می‌شود، تصریح کرد: به منظور ارائه خدمات مشاوره‌ای به دانش‌‌آموزانی که در مرحله نخست کنکور پذیرفته شده‌اند، پایگاه‌های مشاوره انتخاب رشته راه‌اندازی می‌شود.
قاسمی اضافه کرد: در سال گذشته 9 پایگاه انتخاب رشته در استان فعالیت داشت که بیش از 1100 نفر به این پایگاه‌ ها جهت مشاوره انتخاب رشته مراجعه کردند.
وی با اشاره به اینکه مراکز مشاوره نقش بسزایی در تصمیم‌گیری دانش‌‌آموزان دارند، گفت: مراکز مشاوره با توجه به نیاز جامعه و توانایی دانش‌آموزان خدمات مشاوره ‌ای ارائه می‌دهند که همین امر کمک شایانی به تصمیم‌گیری دانش‌آموزان در انتخاب رشته تحصیلی مراکز آموزش عالی می‌کند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین عنوان کرد: امسال نیز 9 پایگاه مشاوره انتخاب رشته در حال آماده ‌سازی برای ارائه خدمات به دانش‌آموزان هستند که 3 پایگاه در قزوین، 2 پایگاه در البرز و در آبیک، تاکستان، بویین زهرا، اسفرورین و شال هر کدام 1 پایگاه به دانش آموزان خدمات مشاوره ای ارائه می دهند.  
گفتنی است امسال بالغ بر 7 هزار و 300 دانش آموز دختر و پسر قزوینی در پایه چهارم متوسطه نظری تحصیل می کنند.

منبع:خبرگزاری صداوسیماجستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.