جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

رتبه دوم کشوری انتقال خون قزوین در زمینه خونگیری - نمایش محتوایی خبر

 

 

رتبه دوم کشوری انتقال خون قزوین در زمینه خونگیری

رتبه دوم کشوری انتقال خون قزوین در زمینه خونگیری

 

 

 

 

رتبه دوم کشوری انتقال خون قزوین در زمینه خونگیری

خبرگزاری صدا و سیما-قزوین؛مدیرکل انتقال خون استان قزوین گفت: استان قزوین در مهر و در آبان ماه سال جاری از نظر رشد آمار خونگیری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رتبه دوم را بین اداره های کل انتقال خون های سراسر کشور به خود اختصاص داد.
دکتر محمدحسین برادران افزود: یکی از دلایل این رشد تقارن مهر و آبان ماه با ایام سوگواری سید و سالار شهیدان بود که با کمک رسانه های گروهی و با ترویج فرهنگ نذر خون محقق شد.
وی با اشاره به اجرای طرح نذر خون در روز 28 صفر نیز اضافه کرد: در این روز 226 نفر به مراکز اهدای خون قزوین و تاکستان مراجعه و 162 نفر از آنان موفق به اهدای خون شدند.
برادران با اشاره به آمار جداگانه اهدای خون در دو شهر قزوین و تاکستان ادامه داد: در روز 28 ماه صفر برابر با سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) 185 نفر به مرکز اهدای خون قزوین مراجعه کردند که در نهایت 128 نفر پس از طی مراحل معاینات پزشکی موفق به اهدای خون شدند.
وی گفت: همچنین در مرکز اهدای خون تاکستان نیز 41 نفر برای اهدای خون مراجعه کردند که 34 نفر خون خود را تقدیم بیماران کردند.
مدیرکل انتقال خون استان قزوین افزود: با توجه به نیاز مستمر مراکز درمانی به خون و فراورده های خونی در تمام سال، طرح نذر خون با هدف ساماندهی و مدیریت اهدای خون در کشور اجرا می شود.
اداره کل انتقال خون استان قزوین دارای دو مرکز خونگیری در قزوین و تاکستان است.جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.